LT   EN   RU  
2019 m. rugpjūčio 20 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Naudingi patarimai. Buitis
  Naudingi patarimai > Naudingi patarimai. Buitis
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-01-15
Atsargaus elgesio su elektra patarimai

Visų mūsų namai pilni elektros prietaisų, be kurių dažnas mūsų nebeįsivaizduoja savo buities. Elektros galia suteikia mums šviesą, patogumus, tačiau nesilaikant saugumo, ji  gali būti labai pavojinga. Štai keletas paprastų patarimų, kaip išvengti pavojų:

 • pakeisti, arba izoliuokite visus įtrūkusius ir / ar pažeistus elektros laidus.
 • jei namuose yra mažų vaikų, pasirūpinkite, specialiais kištukais į rozete, kad mažiesiems nekiltų pagundos ką nors įkišti į rozetės skylutes.
 • bandydami prijungti naujus prietaisus, visada skaitykite instrukciją ir laikykitės gamintojo nurodymų.
 • išjunkite skrudintuvą, virdulį ir kitus smulkius elektros prietaisus, kai baigiate jais naudotis.
 • niekada nelieskite jokių elektros šaltinių, kai jūsų rankos šlapios. Nenaudokite elektrinių prietaisų, pavyzdžiui, plaukų džiovintuvo, ar radijo imtuvo, šlapioje vietoje ar netoli vandens.
 • jei atsitiko nelaimė ir užliejo jūsų namus, jokiu būdu nesiartinkite prie vandens telkinių, kurie yra šalia elektros prietaisų.
 • niekada nebandykite įjungti / naudoti elektros prietaisų, jei jie šlapi.
 • niekada negenėkite medžių šakų ir nekirskite medžių, kurie yra šalia elektros laidų.
 • jei pajausite, kad kištukiniai lizdai ar jungikliai šilti, išjunkite elektros srovę ir išsikvieskite elektriką.
 • stalinius ir pastatomus šviestuvus statykite ant lygaus, stabilaus paviršiaus ir laikykite atokiau nuo galinčių užsidegti daiktų.
 • šviestuvuose naudokite lemputes, kurios atitinka gamintojų rekomenduojamą galią vatais.
 • neleiskite vaikams leisti aitvarų ar lėktuvėlių šalia elektros laidų. Jei netyčia atsitiko taip, kad aitvaras ar kitas daiktas įsipainiojo į elektros linijas, jokių būdu nebandykite nukabinti savarankiškai. Palikite šį darbą specialistams. 
 • nuo mažens mokykite vaikus, kad nieko negalima kišti į rozetes, kandžioti ar kitaip ardyti laidų bei elektros prietaisų. Pasakokite vaikams apie įvairių transformatorinių, elektros pastočių keliamą pavojų,kad jiems niekada nekiltų pagundos prie jų artintis.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Lobių ieškotojai (3)    Vaiduokliai (23)    Avinas (7)    Lietuvoje (43)    Maxima (10)    Subkultūros (99)    Nusikaltimai (6)    Savivaldybių rinkimai (9)    Lietuvos istorija (110)    Geografija (22)    Mistika (446)    Biologija (222)    Domenai (11)    Eurointegracija (5)    Užsienyje (2)    Operacinės sistemos (50)    Reklama internete (18)    Parapsichologija (22)    Baikeriai (8)    Menas būti kartu (2)    Dvarai (36)    Saugus internetas (11)    Miniatiūros (7)    Erotiniai šokiai (23)    Šunys (67)    Prokuratūra (4)    Ginklai (22)    Viktor Uspaskich (61)    Ekologinis ūkis (2)    Kriptografija (3)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Ekonomika (5)    Foje (3)    Kovos menai (72)    Fantastika (21)    Stomatologija (6)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Aerobika (3)    Vorai (2)    Spausdintuvai (12)    Architektūra (11)    Runkeliai (18)    Moters diena (4)    Teatrai (21)    Lotynų šokiai (5)    Politika (26)    Emo (10)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Drakonai (36)    Nealkoholiniai gėrimai (12)
1. Kondicionierius: nauda ar žala?
2. Naudingi patarimai: dažymas
3. Naudingi patarimai auginatiems kambarines gėles
4. Naudingi patarimai. Baldų priežiūra
5. Naudingi patarimai. Interjeras ir spalvos
6. Naudingi patarimai. Kokią lovą pirkti?
7. Naudingi patarimai. Miegamasis pagal Feng shui sistemą
8. Naudingi patarimai. Kaip įrengti miegamąjį?
9. Dantų pasta. Įvairūs naudingi patarimai ir triukai
10. Naudingi patarimai: dėmių valymas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!