LT   EN   RU  
2020 m. spalio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Naudingi patarimai. Darbas
  Naudingi patarimai > Naudingi patarimai. Darbas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-01-15
Naudingi patarimai, kaip rinktis profesiją?

Profesijos pasirinkimas pernelyg svarbus įvykis, kad patikėtum tai kam nors kitam !!!

SKIRKITE LAIKO PROFESIJOS PASIRINKIMUI

Norint teisingai pasirinkti, reikia gerai pažinti save, žinoti savo norus, gabumus, gerai orientuotis profesijų pasaulyje, rinkos poreikiuose, mokėti įvertinti savo profesinį tinkamumą. Tai veikla, kuriai reikia nemažai laiko. Tačiau šis laikas nebus sugaištas veltui. Gautos žinios ir įgūdžiai pravers gyvenime.

IEŠKOKITE

Paklauskite savęs: ko aš noriu? Ko siekiu gyvenime? Koks darbas man patiktų? Kokią veiklą ,kokius užsiėmimus mėgstu? Susiraskite informacijos apie profesijas, kad žinotumėte, iš ko renkatės.

PAŽINKITE TEIGIAMAS IR NEIGIAMAS PROFESIJOS PUSES

Skaitykite profesijų aprašus, lankykitės "atvirų durų" dienose, kalbėkitės su studentais, profesijų atstovais. Klauskite: kas gero, kas patinka jų darbe, o kas trukdo, sunku? Pagalvokite, kiek tai jums tiks. Atkreipkite dėmesį į profesijos reikalavimus sveikatai. Kokia jūsų sveikata?

PAŽINKITE SAVO STIPRIĄSIAS IR SILPNĄSIAS PUSES

Kaip jūs mokotės? Kokie dalykai sekasi, kokie - ne? Kodėl? Kaip bendraujate? Koks jūs veikloje? Kada jus giria? Kada peikia? Kokios jūsų asmenybės savybės atsiskleidžia šiose situacijose? Kur jums sekasi? Kur nesiseka? Kas trukdo, kad sektųsi?

APSVARSTYKITE

Gerai apgalvokite ir pasverkite savo norus ir galimybes. Įvertinkite visas galimas alternatyvas, pasirinkite prioritetus. Numatykite atsarginį kelią.

BŪKITE AKTYVŪS, BANDYKITE

Renkantis profesiją, svarbios ne tik žinios ir informacija. Labai praverčia praktika ir įgūdžiai, praplečiantys savęs pažinimą. Mėgstama veikla – hobi, būreliai, kursai, sporto, meno mokyklos, visuomeninė veikla mokykloje ar už jos ribų, darbas per vasaros atostogas – tai reali galimybė išbandyti save veikloje, pasitikrinti savo gabumus, interesus, tinkamumą, pamatyti darbo aplinką.

TARKITĖS

Realią pagalbą gali suteikti žmonės, kurie jus gerai pažįsta. Tėvai, draugai, dalyko mokytojai, treneris, muzikos, dailės mokytojas gali padėti susigaudyti savo gabumuose, asmenybės savybėse, gyvenimo ir darbo vertybėse, duoti gerą patarimą, paremtą patyrimu ir stebėjimu iš šalies, diskutuoti jums rūpimu klausimu.

KONSULTUOKITĖS

Jei jaučiate, kad to ką sužinojote, jums nepakanka sprendimui priimti, jei norite giliau pažinti savo gebėjimus ir kitas asmenybės savybes, įvertinkite tinkamumą profesijoms, - kreipkitės į psichologą ar profesijos konsultantą. Šiais klausimais konsultuoja mokyklų, psichologinių tarnybų, mokymo tarnybų specialistai.

PLANUOKITE

Numatykite, ko sieksite, ir žingsnius, kaip to pasiekti. Gal profesija reikalauja savybių, žinių ar pasirengimo, kurių jums trūksta. Numatykite, kaip kompensuosite šį trūkumą. Pagalvokite, ką veiksite, jei iš karto nepavyktų pasiekti savo tikslų.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Runkeliai (18)    Elektronika (8)    Filosofija (326)    Bankinės technologijos (11)    Istorija (154)    Amerikos lietuviai (7)    Rasos (2)    Melagių diena (3)    Grožio salonai (6)    Šatrija (4)    Mistika (9)    Metalinės muzikos grupės (8)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Žinių visuomenė (14)    Emo (10)    Dailė (34)    Pelės (5)    Žvejyba (30)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Egiptas (24)    Klonavimas (10)    Pavydas (5)    Domenai (11)    Dažasvydis (3)    Feng šui (7)    LICS (17)    Naujieji metai (12)    Spausdintuvai (12)    Grybai (3)    Linux/Unix (34)    Namų vaizdo technika (2)    Ekologiški produktai (2)    Džiaugsmas (2)    Parašiutizmas (15)    Prokuratūra (4)    Elektroninės šiukšlės (10)    Akvariumai (58)    Žvaigždės (19)    Šachmatai (11)    Korupcija (22)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Logistika (12)    Gyvūnai (174)    Kabala (6)    Transportas (125)    Skamp (16)    Vox Populi (14)    Velniai (9)    TELE-2 (7)    Specialiosios tarnybos (36)
1. Kaip derėtis dėl atlyginimo pakėlimo
2. Darbo paieškos taktikos suvokimas
3. Trukdžiai darbe - kaip juos įveikti?
4. Neigiamas atsakymas - kaip priimti?
5. Kur ieškoti darbo ir kaip?
6. Kas svarbu darbdaviams?
7. Pokalbo dėl darbo klaidos
8. Dizainerės patarimai: kaip moteriai rengtis į darbą?
9. Pirma diena naujame darbe: 10 patarimų
10. 10 patarimų, padėsiančių gauti norimą darbą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!