LT   EN   RU  
2020 m. liepos 10 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Racionalus žmogus pats adaptuojasi prie savo aplinkos. Neracionalus gi atkakliai bando pačią aplinką pritaikyti prie savęs. Kaip tik todėl visas progresas ir priklauso nuo neracionaliųjų
George Bernard Shaw
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Naudingi patarimai. Darbas
  Naudingi patarimai > Naudingi patarimai. Darbas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-06-29
Pirma diena naujame darbe: 10 patarimų

Pagaliau jūs gavote darbą. Kad ir kokia euforija būtų apėmusi, mąstykite pragmatiškai ir pasirenkite pirmajai darbo dienai, kuri, kaip rodo praktika, nepašykštės streso. Dėmesį kreipkite ne tik į savo užduotis, bet ir nuoširdžiai bendraukite su kolegomis, nes aplinka stipriai lemia jūsų savijautą darbe.

1. Būkite punktualūs

Jei pavėluosite pačią pirmą dieną, pasitikėjimo tikrai nepelnysite. Geriau atvykite keliolika minučių prieš darbo pradžią – žinodami, kad nevėluojate, jausite didesnį pasitikėjimą savimi.

2. Apsirenkite tvarkingai

Patarlė, kad pagal drabužį sutinka, pagal protą išlydi, turi tiesos. Pačią pirmą dieną į jus bus nukreiptos daugelio kolegų akys, tad pasistenkite, kad jos neužkliūtų už suglamžytų ar pernelyg ryškiomis spalvomis rėkiančių drabužių.

3. Įsiminkite vardus

Kai būsite pristatomi naujiems bendradarbiams, stenkitės kuo geriau įsidėmėti jų vardus. Jei vėliau į juos kreipsitės vardu, parodysite savo draugiškumą ir nusiteikimą bendrauti.

4. Klausykitės

Geriausia išmokstama klausantis. Pirmomis dienomis informaciją reikėtų sugerti lyg kempinei, tų žinių netrukus gali prireikti.

5. Klausinėkite

Kuo daugiau užduosite klausimų, tuo daugiau sužinosite apie naująją įmonę. Todėl drąsiai klauskite jus dominančių dalykų, tačiau neperženkite įkyrumo ribos.

6. Būkite aktyvūs

Jei įmonėje vykdomi nauji projektai, įsijunkite. Taip ne tik įrodysite savo gebėjimus kaip geras darbuotojas, bet ir galėsite artimiau pažinti kolegas.

7. Bendraukite

Komunikacija svarbi ne tik pirmosiomis dienomis. Kiekvienoje įmonėje yra "nerašytų įstatymų", todėl kuo nuoširdžiau bendrausite, tuo greičiau sužinosite ir apie nusistovėjusią darbo tvarką, ir apie vidinę virtuvę.

8. Neįsivelkite į intrigas

Jei jaučiate, kad naujoje darbovietėje yra povandeninių srovių, jokiu būdu nesileiskite į jas įtraukiamas. Laikykitės atokiau nuo mėgstančiųjų apkalbinėti kolegas – užtenka vieno kito galvos linktelėjimo ar pritariamo juoko, ir jūs jau galite užsitraukti kai kurių bendradarbių nemalonę. Nuoširdų bendravimą nuo apsimestinio draugiškumo atskirti nesunku.

9. Darbe pabūkite ilgiau

Net jei ir pirmomis dienomis nesate apkrauti darbais, vos pasibaigus darbo valandoms nešaukite kaip žaibas iš vietos. Jei pasėdėsite 10-15 minučių ilgėliau, parodysite savo lojalumą naujai darbovietei.

10. Nusiteikite optimistiškai

Pirmos dienos gali pasirodyti kur kas sunkesnės nei įsivaizdavote. Tačiau tai natūralu, nes reikia laiko adaptacijai. Todėl kiekvieną dieną pradėkite šypsodamiesi – pozityvus nusiteikimas pagelbės įveikti sunkumus, kurie naujame darbe dažniausiai būna tik laikini.

Parengta pagal careerbuilder.de

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Jautis (7)    Mokėjimo kortelės (7)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Viskis (8)    Valstiečių sąjunga (2)    Skinheadai (9)    Joninės (6)    Ožiaragis (7)    Opel (4)    Simbolika (2)    Subkultūros (99)    Konspiracija (2)    Modemai (8)    Novelės (102)    Šokiai (56)    Policija (2)    Kompiuteriai (148)    Nokia (24)    Mistika (446)    Viešnia iš ateities (2)    Architektūra (11)    Romas (3)    Homeopatija (5)    Kinų horoskopas (14)    Procesoriai (28)    Parašiutizmas (15)    Vokiečių aviganis (2)    Pelės (5)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Kazino (10)    Ginklai (22)    Domenai (11)    Windows (7)    Parapsichologija (22)    Pankai (6)    Klubai (5)    Skandalai (476)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Energetika (13)    Turizmas (151)    Atviras kodas (23)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Šamanai (7)    Lotynų šokiai (5)    Filmai (91)    Mobilūs ryšiai (193)    Amerikos lietuviai (7)    Miestų bendruomenės (7)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Tiškevičiai (18)
1. Kaip derėtis dėl atlyginimo pakėlimo
2. Darbo paieškos taktikos suvokimas
3. Trukdžiai darbe - kaip juos įveikti?
4. Neigiamas atsakymas - kaip priimti?
5. Kur ieškoti darbo ir kaip?
6. Kas svarbu darbdaviams?
7. Pokalbo dėl darbo klaidos
8. Dizainerės patarimai: kaip moteriai rengtis į darbą?
9. 10 patarimų, padėsiančių gauti norimą darbą
10. Naudingi patarimai tiems, kurie renkasi arba keičia profesiją
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!