LT   EN   RU  
2020 m. birželio 6 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Naudingi patarimai. Finansai
  Naudingi patarimai > Naudingi patarimai. Finansai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-12-08
Pinigai šeimoje

Kiekviena pora žino, kad pinigai šeimoje – svarbu. Sužinokite, kaip protingai susidoroti su piniginėmis problemomis ir jų keliama grėsme santykiams.

Ar žinojote, jog 43% visų vedusių porų ginčijasi dėl pinigų, vertindami tai kaip pagrindinę jų šeimos ar santuokos problemą? Jeigu jūs ir partneris turite skirtingus pinigų valdymo įgūdžius, metas apie tai pasikalbėti ir susikurti bendrą finansinį planą.

Pinigai – svarbi santuokos dalis. Abiems partneriams svarbu turėti pakankamai pinigų, gebėti patenkinti visus poreikius, pramogauti. Kai pora negali sau to leisti, santykiuose kyla problemos. Kai vyro ir žmonos poreikiai skiriasi, o šeimos finansai neleidžia patenkinti jų visų, neišvengiamai kyla sunkumai.

Dažniausia kliūtis nusistatant tikslus, viltis ir kuriant bendrą finansinį planą yra efektyvios komunikacijos įgūdžių trūkumas. Tikriausiai visi vaikystėje girdėjome, jog aptarinėti piniginius reikalus – tarsi nemandagu, nedera. Poros turi suprasti, jog tai ne tik deramas, bet net privalomas dalykas šeimoje. Kaip versle, taip ir šeimoje biudžetas bei išlaidos turi būti planuojama. Turite kalbėtis apie tai nepaisant jokių sunkumų.

Pavyzdžiui, kaip kitaip galite sutuoktiniui leisti suprasti, jog šis turėtų apriboti savo išlaidas, kad galėtumėte pradėti taupyti nuosavam būstui, vaiko išsilavinimui ar bet kam?

Svarbiausia partneriams turėti perspektyvią sutartį, kurios nauda abiems būtų aiški. Dauguma porų teigia, jog kitaip pinigų trūkumas, materialus savęs ribojimas, santaupų neturėjimas sukelia kitas, rimtesnes problemas. Maži dalykai išauga į daug didesnius. Šeimos finansų eksperto teigimu, tokių konfliktų galima išvengti tiesiog bendraujant, apie viską kalbantis, kartu susikuriant išlaidų planą bei aiškiai suprantant taupymo tikslus.

Šeimos finansų ekspertai pateikia bendrų bruožų finansinį planą bet kokio amžiaus poroms:

1. Liaukitės gyventi viršydami galimybes.

2. Į namų ūkį žvelkite tarsi į verslą. (Juk nenorite nuostolingo verslo?)

3.  Žymėkitės pajamas bei išlaidas.

4. Stenkitės susikurti balansą.

5. Sudarykite šeimos biudžetą.

6. Pasvarstykite, ko reikia imtis, kad greičiau išsimokėtumėte paskolą. Susitarkite dėl plano, kuris padės jums sumažinti skolą lygiomis dalimis.

7. Ieškokite būdų sumažinti išlaidas.

8. Nesiskolinkite.

9. Turėkite tik vieną kreditinę kortelę visai šeimai.

10. Atšvęskite skolų atsikratymą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kitos šventės (7)    Foje (3)    Stomatologija (6)    Šventės (117)    Helouvynas (7)    Šaudymas iš lanko (2)    Užsienyje (50)    Vestuvės (16)    Interneto komentarai (2)    Lietuva (2)    Filosofija (326)    Go-go (10)    Slaptos bendrijos (24)    Egzorcizmas (11)    Menas būti kartu (2)    Literatūra (239)    Psichiatrija (64)    Joga (56)    Ištikimybė (4)    Informaciniai karai (11)    Sveikata (313)    Žirgų sportas (4)    Partijos (41)    Ekologiškas maistas (2)    Hobi (106)    IT parodos (10)    Rytietiški šokiai (16)    Jautis (7)    Moterims (34)    Lietuvių fantastika (11)    Ekologija (15)    Vandens slidės (2)    Dažasvydis (3)    Sportas (180)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Sekimas ir privatumas (12)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Politika (363)    Gintaras Beresnevičius (26)    Šaulys (7)    6 branduolių (3)    Atviras kodas (23)    Pramogos (191)    Parapsichologija (22)    Parapsichologai (7)    Wing Tsun (14)    Roko muzikos grupės (10)    Filologija (2)    Darbo partija (4)    Elektroninės šiukšlės (10)
1. Patarimai investuojančiai moteriai
2. 10 rinktinių finansinių patarimų 2011-iesiems
3. 20 patarimų, kaip pritraukti pinigus
4. Trys pavojingi patarimai pradedančiam investuotojui
5. Taupykite laiką ir pinigus
6. Pinigų nuvertėjimas infliacijos metu: patarimai, kaip sutaupyti
7. Kaip sutaupyti pinigų sumažinant sąskaitą už elektrą?
8. 10 patarimų apie finansus ir atostogas
9. 15 patarimų, kaip kalbėti apie pinigus vaikams
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!