LT   EN   RU  
2019 m. balandžio 23 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Naudingi patarimai. Technologijos
  Naudingi patarimai > Naudingi patarimai. Technologijos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-01-15
Naudingi patarimai. Kompiuteriai. Kaip pagreitinti „Windows“ startą?

Kompiuteris – ne televizorius ir ne mikrobangė. Spustelėjus įjungimo mygtuką, tenka ilgai palaukti akimirkos, kai galėsime juo naudotis. Laimei, „dėžės“ įsikrovimą galime pagreitinti net kelis kartus. „Aš“ parodysiu, kaip tai padaryti.

Pradžioje viskas buvo taip šaunu. Kompiuteris įsijungdavo vos per kelioliką sekundžių. Tačiau praėjo pusmetis ir jis pasidarė tikras lėtapėdis. Nieko nestebina „dėžė“, kuri kraunasi 2–3 minutes; pasitaiko atvejų, kai kompiuteris pradeda mūsų klausyti tik praėjus penkioms minutėms. Už teks jau tinginiauti, priverskime savo „dėžę“ prisiminti senus gerus laikus. „Aš“ papasakosiu, kaip pagreitinti kompiuterio startą.

Kodėl lėtėja kompiuteris?

Kartu su „Windows“ operacine sistema įrenginyje įsijungia daugybė programų. Vienas jų įdiegia kompiuterių gamintojos, kitas – mes patys.Toli gražu, ne visos programos yra mums reikalingos. Laikui bėgant, jų skaičius „dėžėje“ auga, o kartu su juo ilgėja ir įsikrovimo laikas.

Atjungiame programas

Atsikratyti balasto galime keliais skirtingais būdais:

■ Keisdami „Windows“ nustatymus.

Spustelime klavišų kombinaciją WIN + R. Atsivėrusiame langelyje įrašome msconfig ir spaudžiame ENTER. Pasirinkę skiltį Startup, pamatysime kartu su kompiuteriu įsijungiančių programų sąrašą . Jas atjungiame tiesiog nuimdami varneles ties pavadinimais. Visa bėda, kad sužinoti, kurie failai yra reikalingi, o kurie ne – gana sunku.

■ Su programa „Autoruns“.

Ją galime parsisiųsti iš interneto adresu http://bit.ly/CBL_autoruns. Šis įrankis leidžia valdyti visas kompiuteryje veikiančias programas. Tačiau informacijos apie įvairius failus jis taip pat pateikia gana nedaug.

■ Su programa „Soluto“.

Ji išanalizuoja kompiuteryje įsikraunančius failus ir iš interneto parsiunčia informaciją, ar jie mums reikalingi. „Soluto“ leidžia užblokuoti arba atidėti programų krovimąsi.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Skundai (22)    Motociklai (12)    Politikai (183)    Seimo Pirmininkas (2)    Rasos (2)    Netolerancija (6)    Breakdance (4)    Kompiuterinis saugumas (43)    Sektos žudikės (6)    Metalinės muzikos grupės (8)    Informaciniai karai (11)    Kinas (193)    Klaviatūros (11)    Picerijos (4)    Vaiduokliai (23)    AMD (3)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Telekomunikacijos (188)    Kino kritika (10)    Fotografija (17)    Įvaikinimas (3)    Geležinkeliai (4)    Katarai (2)    Kandidatai į prezidentus (5)    Internetas (184)    Viskis (8)    Dailė (34)    Teisėtvarka (24)    Joga (56)    Narkotikai (97)    Policija (2)    Seimo rinkimai (4)    Baikeriai (8)    Nokia (24)    Škotų aviganis (3)    Šaudymas iš lanko (2)    Religija ir tikėjimai (315)    Runkeliai (18)    Geologija (20)    Vorai (2)    Filatelija (11)    Atleidimo svarba (2)    Striptizas (8)    Sektos (12)    Svarstyklės (7)    Grožio salonai (6)    Tamplierių ordinas (7)    Automobiliai (41)    Žemės ūkis (33)    Aikido (14)
1. Šaldytuvai Electrolux: 10 patarimų kaip sutaupyti elektros energijos
2. Naudingi patarimai tiems, kurie naudoja pildytas kasetes rašaliniams spausdintuvams
3. "Noriu būti fotografu(e)! " – keli naudingi patarimai pradedantiesiems
4. Naudingi patarimai. Kaip pirkti naują telefoną?
5. 10 patarimų fotografuojantiems
6. Ar visada verta pasitikėti navigacine įranga? Keli naudingi patarimai...
7. Tinklaraščiai: 10 patarimų norintiems susidraugauti su paieškos varikliais
8. Naudingi patarimai. Kompiuteriai. Nepalik pėdsakų!
9. Naudingi patarimai Nokia mobiliųjų telefonų savininkams
10. Naudingi patarimai filmuojantiems
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!