LT   EN   RU  
2021 m. spalio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Nekilnojamasis turtas
  Nekilnojamasis turtas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-06-25
Kainos kris, ypač būsto
Nors valdžia planuoja didinti pridėtinės vertės mokestį, infliacijos rekordai į Lietuvą artimiausiais metais neturėtų grįžti. Ir toliau sparčiai kris nekilnojamojo turto kainos.

Šalies makroekonominę padėtį pristatęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigė, kad infliacija šiuo metu yra bene vienintelis ūkio rodiklis, kurio pokyčius galima gana tiksliai numatyti, o tendencijos - džiuginančios. Jau antrą mėnesį iš eilės Statistikos departamentas fiksuoja nežymią defliaciją. Vadinasi, produktai ir paslaugos Lietuvoje pinga. Defliacinės nuotaikos, G.Nausėdos nuomone, turėtų išsilaikyti bent iki šios vasaros pabaigos.

Tačiau ir toliau infliacija turėtų mažėti. Nors gegužę buvo fiksuota 9,3 proc. metinė infliacija, ji metų pabaigoje turėtų sumažėti iki 5 proc. Artimiausiais metais ji išliks gana žemo - 2-2,5 proc. - lygio ir 2012 m. atitiks Mastrichto kriterijų, reikalingą norint įsivesti eurą. Lietuvoje eurą po trejų metų žada ir premjeras Andrius Kubilius, tačiau G.Nausėdos manymu, koją šįkart gali pakišti didelis biudžeto deficitas ir aukštos palūkanų normos, todėl anksčiausiai įsivesti eurą gali pavykti tik 2013 m.

G.Nausėda tikėjosi, kad didžiausias kainų kritimas ir toliau bus stebimas nekilnojamojo turto sektoriuje. "Nekilnojamojo turto kainų kritimas dar nėra pasibaigęs, pardavėjai vis dar sukalbami ir pasiruošę suteikti labai didelių nuolaidų. Būsto kainos Vilniuje grįžta į 2006 m. lygį, tačiau dugno jos dar nepasiekė", - sakė ekonomistas.

Išskiriamos bent trys priežastys, kurios lemia tolesnį būsto kainų mažėjimą. Pirmiausia - statybų ir nekilnojamojo turto bendrovių problemos, verčiančios atsikratyti turto bet kokia kaina. Antra, dėl negrąžintų bankų paskolų didėjanti nekilnojamojo turto pasiūla antrinėje rinkoje. G.Nausėda užsiminė, kad bankas jau yra perėmęs nekilnojamojo turto iš paskolų nesugebančių grąžinti klientų. Trečia, didelis būsto pasiūlos perteklius, kurį sukūrė pavėluotai į ekonomikos lėtėjimą sureagavusi statybų pramonė, 2008-aisiais pastačiusi daugiausia butų per pastarąjį dešimtmetį. Be to, artimiausiais metais išaugs nedarbo lygis, smukusios namų ūkių pajamos ir sugriežtėjusi paskolų politika tik prisidės prie būsto paklausos slopinimo.

SEB banko skaičiavimu, šių metų pabaigoje Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus apie 5,5-6 tūkst. laisvų naujos statybos butų. Jeigu nekilnojamojo turto pardavimo tendencijos nekistų, šie butai būtų parduoti per dvejus metus, net jei per 2010-2011 m. nebūtų visiškai nieko statoma.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Lietuvių fantastika (11)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Rokeriai (3)    Nekilnojamasis turtas (22)    Poltergeistai (2)    Sveikata (313)    Žemės ūkis (33)    Joninės (6)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Žemės grobstymai (50)    Bitė (5)    Parašiutizmas (15)    Žvaigždės (19)    Aiškiaregiai (11)    Lietuvoje (5)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Klonavimas (10)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Leo LT (12)    Valstiečių sąjunga (2)    Konditerija (10)    Lietuvių valgiai (28)    Darbdaviai (10)    Tatuiruotės (7)    Šokoladas (10)    Džiaugsmas (2)    Tadas Blinda (10)    Emo (10)    Sodininkystė (22)    Religija ir tikėjimai (315)    Bendravimas (743)    Vilniaus bendruomenės (4)    AMD (3)    Rinkimai (23)    Arūnas Valinskas (4)    Viešieji ryšiai (20)    Namų vaizdo technika (2)    Prevencija (14)    Architektūra (11)    Filmai (91)    Arkliai (12)    Monitoriai (11)    Sportas (180)    Archeologija (42)    Dieta (33)    Žiniasklaida (108)    Narkotikai (97)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Linux/Unix (34)    Operacinės sistemos (50)
1. Gyvenamojo būsto planavimo "progresas"
2. Nuomonė: Už ką turėtume mokėti tarpininkams?
3. Nekilnojamojo turto rinka atsigaus po 2011 metų
4. Geras būstas už gerą kainą
5. Lietuvos nekilnojamojo turto masinis vertinimas: per metus Lietuva atpigo 35%
6. Dalies butų vertė krenta labiau nei rodo jų kainos
7. Vilniuje naujų butų pasiūla – mažiausia per trejus metus
8. Kas laukia nekilnojamojo turto rinkos 2009 metais?
9. Kompleksiškai atnaujinti savo daugiabutį vilniečius skatina kaimynų pavyzdys
10. Atgimsta mažaaukščiai verslo centrai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!