LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 17 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Nekilnojamasis turtas
  Nekilnojamasis turtas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-10-13
Vilniuje naujų butų pasiūla – mažiausia per trejus metus

Vilniaus pirminėje būsto rinkoje naujų butų pasiūla rugsėjį pasiekė žemiausią tašką nuo 2006-ųjų. Sostinėje gyvenamojo būsto projektų vystytojai siūlo įsigyti apie 2200 naujų butų – tai yra per 30 proc. mažiau nei prieš metus. Nepaisant mažėjančios pasiūlos, būsto kainos vis dar nežymiai krito tiek Vilniuje, tiek kituose šalies didmiesčiuose. Ekspertai prognozuoja, kad „kainų dugno“ vis dar laukiantys būsto pirkėjai žiemą gali susidurti su nemaloniu siurprizu – kokybiškų butų Vilniaus pirminėje rinkoje trūkumu.

Naujų butų pasiūlą Vilniuje ir Kaune mažina ne sėkmingi jų pardavimai, o stabdomi ir iš pasiūlos išimami projektai. Sostinėje rugsėjį toks likimas ištiko 2 objektus, Kaune – 1-ą. Iš viso per šiuos metus dviejuose didžiausiuose šalies miestuose būsto pasiūla pirminėje rinkoje sumažėjo atitinkamai 30,6 ir 30,3 proc. Klaipėdoje šis rodiklis – 1,1 proc.

Be to, pasiūlos beveik nepapildo nauji objektai, nes šiuo metu statybos nepradedamos dėl lėšų stokos bei didelės rizikos. Todėl per visus 2009 m. Vilniaus pirminę rinką papildė tik apie 200 naujų butų (6-iuose objektuose), Kauno – apie 30 butų (1-ame objekte).

„Nemažai žmonių, planuojančių įsigyti būstą Vilniuje, laukia tinkamiausio tam meto – „kainų dugno“. Tačiau yra tikimybė, kad tuomet dalis jų susidurs su nemaloniu siurprizu – pasirinkimo stoka pirminėje rinkoje. Nepaisant to, jog nauji butai šiemet perkami labai vangiai, tačiau didžiausias aktyvumas – būtent patraukliausiuose objektuose su geru vietos, kokybės ir kainos santykiu. Todėl iki žiemos tokių butų pasirinkimas natūraliai bus kur kas mažesnis“, - sako portalo NTspekuliantai.lt vadovas Matas Macijauskas.

Anot jo, tai anaiptol nereiškia, kad nebus iš ko rinktis, kadangi šalia pirminės egzistuoja dar ir antrinė būsto rinka, kurioje butus įsigyti siūlo daug fizinių asmenų. Nemaža dalis jų siekia kuo greičiau parduoti būstą, nes ekonominio pakilimo metu įsigijo jį spekuliatyviais tikslais, o dabar nori greičiau atsikratyti slegiančios paskolos. Be to, pasiūlos stoka kol kas negresia kitiems miestams, pavyzdžiui, Kaune ir Klaipėdoje susikaupusi būsto pasiūla vis dar yra labai didelė.

Rugsėjį taip pat nežymiai augo būsto paklausa, kuri po vasarą pasiekto štilio grįžo į pavasario lygį. Per pastaruosius 3 mėnesius Vilniuje pirkėjai aktyviausiai įsigijo būstą Žirmūnuose, Pilaitėje ir Vilkpėdėje. Kaune per visus šiuos metus paklausiausi rajonai buvo Dainava, Centras, Panemunė ir Šilainiai. Klaipėdoje pirkėjai orientavosi pagal kainą ir daugiausia pirko būstus, kurių kvadratinio metro kaina neviršijo 4 tūkst. Lt.

Naujų butų kainos pirminėje rinkoje praėjusį mėnesį ir toliau mažėjo, tiesa, labai nežymiai. Vilniuje jų kritimas siekė 3,3 proc., Kaune – 2,1 proc., Klaipėdoje – 0,8 proc. Be to, svarbu pažymėti, kad kainų sumažėjimą sostinėje iš dalies lėmė tai, jog iš pasiūlos buvo išimti 2 objektai, priklausę prestižinio (tuo pačiu – brangesnio) būsto klasei.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Modemai (8)    Meilė bloguose (6)    Grožio salonai (6)    Šunys (67)    LICS (17)    Masonai (7)    E - komercija (87)    Dieta (33)    Šachmatai (11)    Psichologija (89)    Geografija (22)    Airija (9)    Šventasis Kazimieras (2)    Vaizdo sistemos (34)    EBSW (40)    Turizmas (151)    Žmogaus klonavimas (2)    Siemens (6)    Metalas (22)    Mergelė (7)    Mokykla be narkotikų (20)    Auklės (3)    Kinas (193)    Romas Kalanta (4)    Gintaras Beresnevičius (26)    Šaudymas iš lanko (2)    Helouvynas (7)    Kelionių pasiūlymai (7)    Nekilnojamasis turtas (22)    Zigmas Vaišvila (10)    Užgavėnes (9)    Vaizdo kortos (3)    Vadyba (89)    Darbdaviai (10)    Spausdintuvai (12)    Kabala (6)    Žinių visuomenė (14)    Vokiečių aviganis (2)    Rytietiški šokiai (16)    Fantastika (21)    Krikščionys demokratai (3)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Nusikaltimai (6)    Sąmokslo teorijos (19)    Liberalų sąjūdis (5)    Tėvynės sąjunga (4)    Žuvininkystė (2)    Valstiečių sąjunga (2)    Melagių diena (3)    Meino meškėnas (2)
1. Gyvenamojo būsto planavimo "progresas"
2. Nuomonė: Už ką turėtume mokėti tarpininkams?
3. Nekilnojamojo turto rinka atsigaus po 2011 metų
4. Geras būstas už gerą kainą
5. Lietuvos nekilnojamojo turto masinis vertinimas: per metus Lietuva atpigo 35%
6. Dalies butų vertė krenta labiau nei rodo jų kainos
7. Kainos kris, ypač būsto
8. Kas laukia nekilnojamojo turto rinkos 2009 metais?
9. Kompleksiškai atnaujinti savo daugiabutį vilniečius skatina kaimynų pavyzdys
10. Atgimsta mažaaukščiai verslo centrai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!