LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 17 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Novelės
  Proza > Novelės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-26 Spausdinti Spausdinti
Realybė 14

Violeta prisiminė, kad Adonis prašė paskambinti. Surinko telefono numerį: 26-11-36. “Klausau”- atsiliepė vyriškas balsas. “Adoni, čia tu?”. “Taip, aš”- patvirtino. “čia Violeta skambina, nepamiršau”. “Kokia Violeta, aš nepažįstu jokios Violetos?”- vyriškas balsas nustebo. Tik dabar Violeta suvokė, kad sapną palaikė realybe. Adonį ir jo telefono numerį ji susapnavo. Viskas atrodė nerealu. Tai, kad ji taip gerai atsiminė skaičius, o dar labiau tai, kad telefono numeris iš tiesų buvo Adonio. Kokia kvailystė? Violeta įsijungė televizorių. Lietuvių astronomas kalbėjo apie pasirodžiusią kometą. Violeta gana pasyviai klausėsi. Paskui pakėlė galvą, įdėmiau pasižiūrėjo į astronomą. Vidutinio amžiaus vyriškis. Vos vos pražilęs. Jis neturėjo ilgos žilos barzdos, bet balsą ir veido bruožus Violeta pažino - tai buvo senis iš sapno!

Išjungusi televizorių, išbėgo į lauką. Sėdo į troleibusą ir nuvažiavo į universitetą. Ji pažino patalpą, kurioje kalbėjo astronomas.

Universitete astronomas pasakojo susirinkusiems apie kometą, paskui nuvedė laiptais į viršų į nedidelę patalpą su teleskopu. Violeta nežinojo, kad universitetas turi teleskopą. Kai ji žiūrėjo pro teleskopą į kometą, prie ausies išgirdo astronomo balsą- “Anksčiau, kai žmonės pamatydavo danguje kometą, sakydavo, kad tai karo ženklas, bet tegul atneša ji tau laimę”. Atsitraukusi nuo teleskopo, Violeta astronomo neberado.

Išėjo į lauką ir dar kartą pažvelgė į kometą. Vien savo akimis. Taip ji atrodė įspūdingiau. “Gražu, ar ne?” - išgirdo šalia balsą. Tamsoje šalia jos stovėjo vaikinas. “Adonis” - prisistatė.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Viešnia iš ateities (2)    Šunų veislės (52)    Kietieji diskai (17)    Šamanai (7)    Katarai (2)    Novelės (102)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Informaciniai karai (11)    Vampyrai (9)    Kompiuteriai (148)    Žuvininkystė (2)    Žmogaus klonavimas (2)    Proza (157)    Ginklai (22)    Dvyniai (9)    Zodiako ženklai (88)    Lietuvos istorija (110)    Buto remontas (3)    Mokslininkai (2)    Astronomija (46)    Šachmatai (11)    Jautis (2)    Depresija (29)    Velykos (10)    Lietuvių valgiai (28)    Hip hop dance (4)    Operacinės sistemos (50)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Dalia Grybauskaitė (16)    Metalas (22)    Atviras kodas (23)    Airija (9)    Samsung (3)    Vaiduokliai (23)    Lietuvoje (16)    Fotografija (17)    Spauda (3)    Meino meškėnas (2)    Kailiniai (15)    Korupcija (22)    Arūnas Valinskas (4)    Restoranai (5)    Draudimas (7)    Prevencija (14)    Žmonės (241)    Muzika (196)    Gatvės šokiai (5)    Arbata (10)    Metalistai (8)    Bučiniai (31)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!