LT   EN   RU  
2021 m. kovo 8 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Nubia
  Kultūra > Šokiai > Rytietiški šokiai > Nubia
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-09-26
NUBIA – نوبي
NUBIA (Nubija) senovėje žinoma kaip KUSH (Kuš) karalystė, tęsėsi į pietus nuo ASWAN‘o iki Sudano sostinės CHARTUM‘o. Šiuo metu NUBIA tai Egipto miesto ir regiono, kuris driekiasi prie sienos su Sudanu, pavadinimas. Nubiečiai yra tamsesnio gymio nei kitų regionų egiptiečiai. Jie turi savo tradicijas, kultūrą, kalbą. ASWAN yra labiausiai saulėta vieta Egipte. Šis regionas išsidėstęs šalies pietuose ir senovėje buvo pasienio miestas. Gyvenimas čia niekur neskuba. Malonu pasivaikščioti krantine arba paplaukioti valtimi Nilu, pasėdėti restoranėlyje prie pat vandens, paklausyti senoviškos nubiečių muzikos. Nubijos žmonės labai linksmi ir mėgsta šokti. Vestuvėse susirenka šimtai žmonių ir visi šoka kartu.

Nubiečių šokis – tai grupinis šokis. Spalvingi kostiumai, ypatingas, nepakartojamas ritmas. Šokio pagrindas – tai klubų judesiai, bei taip pat ir labai gražūs rankų mostai. Ypatingai nepakartojamas ritmas, dažniausiai greitas, kažkuo panašus į KHALIGI ritmą. Kaip šokio aksesuarus naudoja - دف- DAF (daf) –bugneliai su žvangučiais ir – خوص – CHUS (chus) – lėkštę iš nendrių.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vadyba (89)    Teisė (61)    Fotografija (17)    Šv. Valentino diena (11)    Žuvys (7)    Roko muzikos grupės (10)    Krizė (59)    Susitaikymas (9)    Neištikimybė (2)    Politika (363)    Partizanai (12)    Runkeliai (18)    Interneto komentarai (2)    Kokainas (6)    Kabala (6)    Hipnozė (10)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Nokia (24)    LNK (2)    Draudimas (7)    Laikrodžiai (3)    Pasakos (60)    Teisėtvarka (24)    Dažasvydis (3)    Bibilija (10)    Miestų bendruomenės (7)    Paieškos sistemos (14)    Kelionių įspūdžiai (26)    Kanapės (15)    Žvejyba (30)    Lobių ieškotojai (3)    Gimimo diena (3)    Euro naujienos (2)    Bučiniai (31)    Psichologija (89)    Naujieji metai (12)    Turizmas (151)    EBSW (40)    Muzika (196)    Makaronai (2)    Interneto tinklai (4)    Soliariumai (5)    Seimo rinkimai (4)    Dalia Grybauskaitė (16)    Šventės (117)    Tėvynės sąjunga (4)    Džiaugsmas (2)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Medžioklė (63)    Sony Ericcson (40)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!