LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Omnitel
  Technologijos > Mobilūs ryšiai > Omnitel
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-09-30 Spausdinti Spausdinti
"Omnitel" atsisveikino su pirmąja palydovine stotimi

Nustojo veikusi "Omnitel" palydovinio ryšio stotis, pirmoji sujungusi Lietuvą su Šiaurės Amerika, o per ją ir su visu pasauliu. Per dešimtmetį atsirado tobulesnių ir modernesnių ryšio perdavimo būdų. Palydovinė stotis buvo pastatyta 1992 m. Nemenčinėje ir per "Intelsat" palydovą iš pradžių buvo naudojama balso, o vėliau ir duomenų perdavimui.

Kai buvo statoma palydovinė stotis, bendrovė "Omnitel" dar vadinosi "Litcom". Sumontuoti palydovinę anteną kainavo apie 2 mln. JAV dolerių.

"Mintis įkurti šią stotį kilo, kai sužinojom, kad paskambinti iš Lietuvos į Ameriką gali užtrukti kelias dienas, o iš Amerikos į Lietuvą - ir dvi savaites. Supratom, kad tai gali būti visiems naudingas projektas ir pradėjom ieškoti galimybių jį įgyvendinti", - prisimena vienas iš pagrindinių bendrovės "Omnitel" įkūrėjų ir pirmasis jos prezidentas Viktoras Gediminas Gruodis.

Dar prieš dešimtmetį visi skambučiai iš JAV į Lietuvą arba iš Lietuvos į JAV buvo jungiami per Maskvą. Ši palydovinė stotis tapo alternatyva Maskvos tarptautinei telefono stočiai, o palydovine antena Nemenčinėje naudojosi ne tik skambinantys iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Palydovinė "Litcom" stotis tapo reikšmingu visam regionui objektu, o sėkmingas stoties darbas padėjo greitai rasti bendrovei "Litcom" patikimus užsienio partnerius.

Pati stotis taip pat atrodo įspūdingai - jos palydovinė antena ilgą laiką buvo didžiausia Baltijos šalyse, o Lietuvoje ji iki šiol taip ir liko didžiausia - jos skersmuo 11,5 metro. Vienuolika metų tarnavusią stotį pakeitė technologiškai pranašesni optiniai kabeliai.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Pankai (6)    Mokesčiai (8)    Vandens slidės (2)    Ekonomika (5)    Auklės (3)    Programavimas (20)    Variakojis (11)    Lietuvoje (43)    Shidokan (3)    Darbo partija (4)    Hip hop dance (4)    Meilė bloguose (6)    Zodiako ženklai (88)    Atleidimo svarba (2)    Knygos (23)    Architektūra (11)    Ožiaragis (7)    Drabužiai (41)    Viktor Uspaskich (61)    Garso sistemos (15)    Spausdintuvai (12)    Savižudybė (12)    Konspiracija (2)    Draudimas (7)    Akvariumai (58)    Sportiniai šokiai (2)    Elektronika (8)    Picerijos (4)    Viešnia iš ateities (2)    Romas Kalanta (4)    Dieta (33)    Tamplierių ordinas (7)    Rašytojai (11)    Kelionių pasiūlymai (7)    Dvarai (36)    Mokyklos (22)    Džiazo muzikos grupės (11)    Šokoladas (10)    Užsienyje (50)    Teatrai (21)    Sąmokslo teorijos (19)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Telekomunikacijos (188)    Žirgų sportas (4)    Vaiko sveikata (8)    Kalėdos (12)    Geologija (20)    Informaciniai karai (11)    KGB (35)    Miestai (14)
1. Omnitel Extra" abonentai jau gavo dovanų pirmuosius 500 geidžiamiausių mobiliųjų telefonų
2. Verslininkai skuba užsisakyti pigesnius "Omnitel" pokalbius
3. Virginijaus Savukyno "Virtualios realybės": Pergalės džiaugsmas liejosi ir virtualioje erdvėje
4. Vasaros praktikos programa OMNITEL
5. "Omnitel" padeda mažinti išlaidas mobiliajam ryšiui
6. "Omnitel" pasiūlė mobilųjį tarptautinių žodžių žodyną
7. "Omnitel" keičia apmokėjimo už GPRS paslaugas tvarką
8. "Omnitel" GPRS paslaugomis galima naudotis visose Baltijos šalyse
9. "Omnitel" primena apie pasikeitusią numeraciją
10. EXTRA abonentai gali pasirinkti SMS kainą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!