LT   EN   RU  
2020 m. vasario 26 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  P2P tinklai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > P2P tinklai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-01-02
Amerikos teismas išteisino P2P tinklus

Devintosios sesijos metu JAV apeliacinis teismas paskelbė gyvybiškai failų mainų tinklams svarbų verdiktą, palikęs galioti žemesniojo lygio teismo sprendimą, jog dviejų populiarių decentralizuotų (neturinčių centrinių serverių) failų mainų tinklų savininkai - Grokster ir StreamCast Networks kompanijos – negali atsakyti už savo vartotojų veiksmus. Visi trys teisėjai, dalyvavę garso įrašų industrijos ir kinokompanijų paduoto apeliacinio prašymo svarstyme, pripažino jį nepagrįstu, praneša Associated Press.

Teisėjai pareiškė, kad „piringinius“ tinklus valdančios kompanijos tiesiog savo vartotojams suteikia galimybę keistis informacija, o kadangi patys tinklai neturi centrinių serverių, atsekti vartotojų veiksmus tiesiog neįmanoma. Todėl, jei jų vartotojai pažeidžia autorines teises, tinklų savininkai už tai neatsako. Muzikos įrašų industrijai ir kino kompanijoms teks ir toliau kelti ieškinius prieš konkrečius P2P tinklų vartotojus, kas žymiai mažiau efektyvu, negu pasiekti, kad sustotų nors vienas failų mainų tinklas.

Teisėja Sidni Tomas taip pat pažymėjo, kad nereikia skubėti, įvedant apribojimus naujoms technologijoms, nes dažniausiai laikas ir rinka viską sustato į savo vietas ir užtikrina vartotojų ir autorinių teisių savininkų balansą. Ši taisyklė tinka ir mechaniniam pianinui, ir kopijavimo aparatui, ir magnetofonui, ir kompiuteriui. Šis sprendimas gali turėti įtakos ir kitam autorinių teisių savininkų ieškiniui prieš P2P Kazaa tinklą.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Egzorcizmas (11)    Apatinis trikotažas (17)    Kačių veislės (25)    Ekologinis ūkis (2)    TELE-2 (7)    Dvyniai (9)    Eurointegracija (5)    Windows (7)    Šventės (117)    KGB (35)    Draudimas (7)    Nekilnojamasis turtas (22)    Vytautas Landsbergis (6)    Viskis (8)    Kelionių įspūdžiai (26)    Vaiduokliai (23)    Mokyklos (22)    Narkotikai (97)    Žemės grobstymai (50)    Dieta (33)    Prokuratūra (4)    Šventieji (10)    Žinių visuomenė (14)    Kalbos kultūra (39)    Medžioklė (63)    Seimo Pirmininkas (2)    Komunikacija (166)    Vasario 16 (12)    Meino meškėnas (2)    Vandens slidės (2)    BTV (3)    Antanas Terleckas (2)    Novelės (102)    Poltergeistai (2)    Roko muzikos grupės (10)    Geografija (22)    Velykos (10)    Feng šui (7)    Barai (7)    Kalėdos (12)    Firmos (12)    Intel (6)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Vadyba (89)    Žvejyba (30)    Islamas (31)    Burtai (8)    Katarai (2)    Pagalba ir prevencija (124)    Rokeriai (3)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!