LT   EN   RU  
2020 m. spalio 20 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  P2P tinklai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > P2P tinklai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-03
RIAA pradėjo naują ieškinių seriją prieš Р2Р tinklų vartotojus

Amerikos garso įrašų kompanijų asociacija (RIAA) pradėjo naują ieškinių seriją prieš populiarių peer-to-peer tipo tinklų vartotojus, esą, neteisėtai besikeičiančius muzikiniais failais.

Kaip praneša Reuters, šįkart piratavimu buvo apkaltinti 744 žmonės, naudojęsi tokiomis Р2Р tarnybomis, kaip Limewire, Grokster, Kazaa, eDonkey ir kt. Ieškiniai iškelti Ouklende (Kalifornijos valstija), Ostine (Teksasas), Kovingtone (Kentukis), Trentone (Niu-Džersis), Medisone (Viskonsinas), Niujorke ir kai kuriuose kituose miestuose. Atsakovų vardai, kaip ir ankstesniuose tokiuose teisminiuose procesuose, nežinomi, ir RIAA agentai turi tik jų IP adresus. Manoma, kad konfidencialią informaciją apie į autorinių teisių saugotojų akiratį patekusius muzikos mylėtojus atskleis Interneto tiekėjai.

Be to, RIAA iškilo nekokia situacija su dar 152 žmonėmis, kurie atsisakė su ja susitaikyti be teismo. Dabar ieškovai nusiteikę išlupti visus turimus šių vartotojų pinigėlius.

Galima būtų pridėti, kad mažiau, nei per metus Amerikos garso įrašų asociacijos kompanijų asociacija piratavimu apkaltino daugiau, nei 4000 žmonių. Daugelis jų jau sutiko sumokėti baudas, kurios siekia iki trijų tūkstančių dolerių.

Iš linksmesnių naujienų galima pažymėti tai, kad praėjusią savaitę devintosios sesijos metu JAV apeliacinis teismas paskelbė labai svarbų sprendimą P2P tinklų atžvilgiu. Verdikte sakoma, kad decentralizuotų P2P tinklų savininkai neatsako už vartotojų veiksmus. Kitaip tariant, autorinių teisių turėtojai neturi teisės teismine tvarka persekioti failų mainų tinklų ir gali kovoti tik su atskirais „pažeidėjais“, kas, turint omeny baudų dydį, žymiai sunkiau arba tiesiog neefektyvu.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Filologija (2)    Viešieji ryšiai (20)    Geležinkeliai (4)    Vytautas Bogušis (12)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Amerikos lietuviai (7)    Šventasis Antanas (2)    Opijatai (13)    Vaizdo kortos (3)    Šventasis Kazimieras (2)    Emigrantai (22)    Projektavimas (7)    Pasakos (60)    Religija ir tikėjimai (315)    Interneto tinklai (4)    Žemės grobstymai (50)    Prokuratūra (4)    Eurointegracija (5)    Katarai (2)    Dektinė (2)    Miestai (14)    Moterims (34)    Monitoriai (11)    Užgavėnes (9)    Liberalai demokratai (3)    Įdomybės (87)    Ginklai (22)    Lietuvių fantastika (11)    Tamplieriai (7)    Intel (6)    Skinheadai (9)    Rytietiški šokiai (16)    Feng šui (7)    Kokainas (6)    Garso sistemos (15)    Policija (2)    Šatrija (4)    Hipnozė (10)    Mokesčiai (8)    Draudimas (7)    Viešnia iš ateities (2)    Sąmokslo teorijos (19)    Savižudybė (12)    Lietuvoje (16)    Kazimiera Prunskienė (13)    Domenai (11)    Motociklai (12)    Literatūra (239)    Vasario 16 (12)    Vestuvės (16)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!