LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Paieškos sistemos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Paieškos sistemos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-09
Jandeks pradėjo teikti geografinės paieškos paslaugas

Kompanija „Jandeks“ pristatė naują paslaugą – paiešką pagal žemėlapius. Dabar svetainės puslapyje galima įvesti adresą ar gyvenvietės pavadinimą, ir gauti nuorodą į reikiamą žemėlapio fragmentą svetainėje „Jandeks.Karty“.

Šiuo metu svetainėje yra smulkūs Maskvos ir jos apskrities, Sankt-Peterburgo, Kijevo, Rusijos ir Europos žemėlapiai. Žinant tikslų adresą, galima pamatyti netgi namų išsidėstymą. Europos žemėlapyje rasite gyvenvietes, kuriose gyvena 1000 ir daugiau žmonių. Rusijos žemėlapyje galima aptikti net tokius egzotiškų objektų, kaip „Pevel kolūkio jurtos“ ir „Mevtyngleming upė“ :))

„Jandeks.Karty“ paieška atliekama ne tik pagal adresus, bet ir pagal objektus. Miestų žemėlapiai turi „teminius sluoksnius“, kuriuose vartotojui pasirinkus galima parodyti kinoteatrus, muziejus, poliklinikas, stadionus ir kt. lankytinas vietas.

Kartografinę medžiagą ir atitinkamą PĮ „Jandeks.Karty“ pateikė kompanija „Rezident“. Geografinių-informacinių sistemų (GIS) srityje ji specializuojasi nuo 1993 metų ir turi didelę patirtį šioje sferoje.

Pasak Andrejaus Strelkovo, „Jandeks.Karty“ tarnybos vadybininko, per praėjusį mėnesį 200000 žmonių „Jandeks“ žemėlapiuose ieškojo Maskvos ar jos apylinkių žemėlapių, Rusijos žemėlapiais domėjosi daugiau, nei 50000 lankytojų, pagal adresus informacijos ieškojo 100000 piliečių. Dabar paieškoms šie vartotojai gaus žymiai patogesnį instrumentą.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Variakojis (11)    Optinis ryšys (12)    Grupės (81)    Vandenis (7)    Airija (9)    Muzika (196)    Foje (3)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Helouvynas (7)    Duomenų apsauga (3)    Chiromantija (3)    Prancūzų buldogas (2)    Aiškiaregiai (11)    Romas Kalanta (4)    Žemės ūkis (33)    Konspiracija (2)    Mokėjimo kortelės (7)    Skolininkai (12)    Kriptografija (3)    Chemija (5)    Zigmas Vaišvila (10)    Erich Fromm (5)    Skamp (16)    Apatinis trikotažas (17)    Sel (10)    Mistika (9)    Metalinės muzikos grupės (8)    Lietuvių valgiai (28)    Proza (157)    Erotika (8)    Ekonomika (259)    Šunys (67)    Mitingai (5)    Sektos (12)    Vytautas Landsbergis (6)    Partijos (41)    Soliariumai (5)    Gaisrininkai (7)    Kultūra (749)    Regbis (4)    Garso sistemos (15)    Stalo žaidimai (7)    Kulinarija (181)    Spauda (3)    Vaistai (15)    Spiritizmas (4)    Laikrodžiai (3)    Interneto dizainas (5)    Kinas (193)    IT parodos (10)
1. Žiniatinklio paieškos sistemos
2. Kas tas žiniatinklis?
3. 26 žingsniai kaip pasiekti didelį svetainės populiarumą
4. Yahoo! atiduos Wikipedia pirmą vietą tarp savo paieškos rezultatų
5. Daugialypė paieška
6. Prancūzija teisiasi su Yahoo
7. Prancūzija teisiasi su Yahoo
8. KDE programuotojai kuria į Google panašią paieškos sistemą
9. Informacijos paieška
10. Paieškos sistemų rinkos pertvarkymas tęsiasi
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!