LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Paieškos sistemos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Paieškos sistemos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-06-12
Yahoo! atiduos Wikipedia pirmą vietą tarp savo paieškos rezultatų

Žinoma amerikiečių interneto kompanija Yahoo! ketina pasiekti aukštesnę vietą paieškos rezultatų, kurie išduodami paieškos mašina Yahoo Search, nurodoma į laisvą organizacijos Wikipedia visuomeninę enciklopediją. Wikimedia Foundation (ji palaiko enciklopedijos projektą) ir Yahoo! paskelbė bendrą pranešimą apie partnerystę, praneša internetinis leidinys ZDNet Australia.

Kaip žinoma, Wikipedia – tai tiesioginė (on – line) enciklopedija, papildoma visų norinčiųjų jėgomis. Iki tam tikro laiko ji tapo pačiu didžiausiu enciklopediniu projektu per visą istoriją. Išvakarėse straipsnių skaičius, pagrindiniame anglų kalbos Wikipedia viršijo 500 tūkstančių. Aktyviai vystosi versijos ir kitomis kalbomis, pirmadienį pasirodys versija rusų kalba, kuri egzistuoja nuo 2002 metų, ji peržengė 15 tūkstančių straipsnių slenkstį.

Kad Wikipedia galėtų normaliai dirbti su kitais projektais, reikalingos techninis pajėgumas, kuris palaikomas visų norinčių sąskaita. Resursų administracija nuolatos vykdo priemonių rinkliavą, be to, pagalbą siūlo komercinės kompanijos ir geriausi fondai. Sausio mėnesį amerikiečių mokslų fondas Lounsbery Foundation įnešė 40 tūkstančių dolerių projekto plėtrai, o vasario mėnesį kompanija Google projektui pasiūlė dalį galingumo savo serverio. Techninių resursų suteikimo klausimas numatytas ir sutartyje su Yahoo!

Google ir Yahoo! susitarimą paskatino keleto Wikipedia dalyvių įtarimai, kad komercinės firmos ketina perimti enciklopedijos kontrolę, tačiau Wikimedia Foundation neigia šiuos gandus ir pabrėžia, kad finansinė pagalba tai tik gerumo simbolis.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Hobi (106)    NSO (33)    Šamanai (7)    Seimo rinkimai (4)    Taksas (2)    Barai (7)    Erotika (8)    Viešnia iš ateities (2)    Rašytojai (11)    Žmonės (241)    Reinkarnacija (6)    Hipiai (9)    Anglų kalba (35)    Romas Kalanta (4)    Internetas (184)    Moterims (34)    6 branduolių (3)    Trys karaliai (5)    E - komercija (87)    Pagonybė (3)    Lobiai (12)    Paukščių gripas (21)    Vorai (2)    Vytautas Bogušis (12)    Drabužiai (41)    Pedagogika (21)    Nekilnojamasis turtas (22)    Logistika (12)    Vilius Navickas (2)    Archeologija (42)    Airija (9)    Tiškevičiai (18)    Šunų veislės (52)    Aerobika (3)    Auklėjimas (7)    Mergelė (7)    Leo LT (12)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Sel (10)    Imtynės (29)    Psichiatrija (64)    Aukštasis mokslas (13)    Paieškos sistemos (14)    Sodininkystė (22)    Savivaldybių rinkimai (9)    Ožiaragis (7)    Skorpionas (7)    Partizanai (12)    Skirmantas Valiulis (32)    Religija ir tikėjimai (315)
1. Žiniatinklio paieškos sistemos
2. Kas tas žiniatinklis?
3. 26 žingsniai kaip pasiekti didelį svetainės populiarumą
4. Daugialypė paieška
5. Jandeks pradėjo teikti geografinės paieškos paslaugas
6. Prancūzija teisiasi su Yahoo
7. Prancūzija teisiasi su Yahoo
8. KDE programuotojai kuria į Google panašią paieškos sistemą
9. Informacijos paieška
10. Paieškos sistemų rinkos pertvarkymas tęsiasi
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!