LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Paksgeitas
  Skandalai > Paksgeitas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-11-04 Spausdinti Spausdinti
Viską žinojusiai R.Smailytei pradeda trikti atmintis

“Kauno diena” toliau aiškinasi, kaip valstybinės reikšmės skandalo sūkuryje atsidūrė prieštaringai vertinama verslininkė Renata Smailytė. Vakar oficialiai buvo paviešinti kai kurie jos pokalbiai su Seimo nariu Egidijumi Skarbaliumi, “MG Baltic” atstovu Valdu Sutkumi ir, kaip įtariama, su Anzoriu Aksentjevu-Kikališviliu.
Pokalbių stenogramose užfiksuota, kad R.Smailytė žino net įslaptintų pažymų turinį ir apie tai pasakoja savo pažįstamiems.

Žvilgsnis krypsta į Prezidentūrą

Kalbinti VSD pareigūnai neslėpė, kad juos taip pat stebina R.Smailytės informuotumas. “Tuo metu buvo atliekamas tyrimas, todėl informacija neturėjo būti skelbiama”, - teigė vienas pareigūnas.

Telefono pokalbių stenogramose dažnai minimas Prezidento patarėjas Remigijus Ačas. Pareigūnai neatmetė galimybės, kad per jį slapti dokumentai galėjo pasiekti ir R.Smailytę.

Viename pokalbių su piliečiu X, kaip įtariama, tai galėjo būti A.Aksentjevas-Kikališvilis, R.Smailytė gyrėsi, kad mačiusi slaptą VSD pažymą: “Aš tau parodyčiau schemą, kokią jis (VSD direktorius Mečys Laurinkus - red. past.) apie mane nubraižė”.

Tapo užuomarša

Vakar R.Smailytė bandė išsiginti, kad jai žinomas slaptų dokumentų turinys. “Šiaip, kaip moteris, kalbėjau. Tuo viskas ir baigiasi. Nieko aš nemačiau ir nieko nežinau. Matyt, mūsų VSD direktorius dirba savo darbą ir fiksuoja pokalbius. Gal ir buvo toks pokalbis, tačiau niekur neįvardyta, su kuo kalbėjausi. Dabar rengiuosi pateikti juridinį protestą, o ne bet kokį”, - “Kauno dienai” tvirtino skandalo herojė.

Paklausta, apie kokius pinigus buvo kalbėta su Seimo nariu Egidijumi Skarbaliumi, R.Smailytė tapo užuomarša. “Net neįsivaizduoju. Neprisimenu tokio pokalbio”, - tikino moteris. Ji dar kartą pakartojo, kad šiuo metu konsultuojasi su advokatais, ir neslėpė pasipiktinimo, kad buvo paviešintos telefoninių pokalbių stenogramos.

Manipuliavo garsiomis pavardėmis

Kauno centristai iki šiol puikiai prisimena buvusią savo bendražygę R.Smailytę. “Ji mėgo afišuotis pažintimis su ministrais ir kitais aukšto lygio pareigūnais. Dažnai ji prisidengdavo trečiaisiais asmenimis. Dėl jos veiklos buvo sulaukta įvairių skundų. Tikrai nenoriu turėti su šia ponia nieko bendro. Jos būdą galima apibūdinti labai trumpai - erkė, ieškanti savo grobio”, - pasakojo vienas miesto politikas, nenorėjęs viešai skelbti savo pavardės.

“Kauno dienos” žiniomis, R.Smailytė antrajame Lietuvos mieste buvo įkūrusi ir savo farmacijos įmonę, tačiau vėliau ji bankrutavo. Neoficialiuose pokalbiuose užsimenama, kad į šią firmą savo lėšas buvo investavęs vienas R.Smailytės pažįstamas, todėl vėliau tarp jų kilo konfliktas.

Kai kurie buvusios firmos darbuotojai pasakojo, kad tuomet buvo raginami stoti į Centro sąjungą ir žadamos geresnės karjeros perspektyvos.

Į sostinę persikraustė neatsitiktinai

Į skandalą įsivėlusi moteris anksčiau gyveno viename M.Putvinskio gatvės pastatų, tačiau po nesėkmingų 2000-ųjų metų rinkimų į Seimą ji persikraustė į Vilnių. “Kauno dienos” šaltinių teigimu, iš buto ji buvo iškraustyta už įsiskolinimus.

“Kaune ji buvo tarsi nurašyta. Visi žinojo, kad jos reikia saugotis. Tačiau Vilniuje, pasirodo, ji dar sugebėjo apvynioti aplink pirštą naivius politikus”, - sakė kai kurie Kauno centristai.

Viešumon buvo iškilę ir daugiau faktų apie R.Smailytės skolas. “Pasiskambinkite Greitajai medicinos pagalbos stočiai, pasiskambinkite dar kam nors - skolų nėra”, - teigė R.Smailytė.

Pažįsta pažymoje nurodytus asmenis

Gyvendama Kaune R.Smailytė mėgdavo pasigirti ryšiais su nusikalstamo pasaulio, įtartinos reputacijos veikėjais bei įtakingais verslininkais. Kai kurie VSD pažymoje minimi asmenys dar nuo Kauno laikų susiję su R.Smailyte.

Per rinkimų kampaniją į Seimą moteris nuolat bendraudavo su verslininku Borisu Mazuchu ir jo žmona. Gana dažnai ją buvo galima pamatyti tris kartus teisto dabartinio Lietuvos bokso federacijos prezidento Vlado Laurinavičiaus aplinkoje.

“Saturnas Dubininkas? Taip, jį irgi pažįstu. Jis yra mano vienmetis. Kartu augome Žaliakalnyje. Tačiau mūsų nesieja jokie ekonominiai ir socialiniai ryšiai. Galite patikrinti biografiją ir įmones”, - tikino R.Smailytė.

“Kauno dienos” šaltinių teigimu, įdomiausia, kad beveik visus VSD pažymoje minimus asmenis vienija verslas Kaliningrade. “Keistas sutapimas, kad juos visus pažįsta ir R.Smailytė. Neįtikinamai skamba teiginys, kad su A.Aksentjevu-Kikališviliu ji kalbėjusi tik apie pudrą. Renata visada jautė, kas turi daug pinigų”, - teigė vienas miesto politikas.

Arūnas Andriuškevičius

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Lietuvoje (5)    Shidokan (3)    Švedija (9)    Panayiotis Zavosas (2)    Ekologinis ūkis (2)    Pramoginiai šokiai (2)    Siamo katės (2)    Tibetas (10)    Skirmantas Valiulis (32)    Pankai (6)    Policija (2)    Politologija (64)    Wing Tsun (14)    Katarai (2)    Tadas Blinda (10)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    KGB (35)    Vox Populi (14)    Politika (26)    Valdas Adamkus (11)    Kelnaitės (2)    Sportas (8)    Menas būti kartu (2)    Žindymas (14)    Augalai (8)    Istorija (154)    Ekologiški produktai (2)    Teatrai (21)    Firmos (12)    Rytietiški šokiai (16)    Šokoladas (10)    Elektroninės šiukšlės (10)    Kaimo turizmas (5)    Romas Kalanta (4)    Sąmokslo teorijos (19)    Artūras Zuokas (41)    Žemės grobstymai (50)    Rokeriai (3)    Kelionių organizatoriai (6)    Naršyklės (7)    Lotynų šokiai (5)    Jautis (7)    Technologijos (1819)    Kompiuterio ergonomika (8)    Radvilos (32)    Statyba (29)    Ištikimybė (4)    Šaudymas iš lanko (2)    Skaneriai (5)
1. Prezidentas Rolandas Paksas: „A.Paulauskas rengiasi užimti V.Adamkaus vietą“
2. R.Paksas nesako, iš ko nuo šiol gyvens
3. R.Pakso šalininkai kreipsis į Strasbūrą
4. R.Paksui tenka atsisveikinti su didžiąja politika
5. R.Pakso šalininkai šaiposi iš KT sprendimo
6. R.Pakso komanda tarėsi R.Pavilionio namuose
7. Pirmadienį atnaujinamas apkaltos procesas Seime
8. R.Paksas nesikels į Turniškes, jei pralaimės apkaltą
9. Atpirkimo ožys sudegė Prezidentūroje
10. Prezidento verslo partneriui - nauji įtarimai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!