LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Paksgeitas
  Skandalai > Paksgeitas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-04-07 Spausdinti Spausdinti
Pirmadienį atnaujinamas apkaltos procesas Seime

Pirmadienį po pietų Seime bus pratęstas apkaltos Prezidentui Rolandui Paksui procesas. R.Paksas yra patvirtinęs, kad dalyvaus apkaltoje Seime, tačiau nenurodė, ar atvyks jau į pirmadienį rengiamą apkaltos posėdį. Ginčuose gali dalyvauti kaltintojai - 5 Seimo atstovai bei kaltinamo Prezidento advokatai, taip pat ir pats Prezidentas.
Pasibaigus ginčams, kaip numato Seimo statutas, Prezidentas gali tarti baigiamąjį žodį, o paskutinė apkaltos proceso Seime dalis - balsavimas. Ar pašalinti Prezidentą R. Paksą iš Prezidento posto, ar ne, Seimas turėtų apsispręsti ne vėliau kaip ketvirtadienį, balandžio 8 dieną.

Seimas pirmadienį turėtų apsispręsti ir dėl visų būsimojo balsavimo procedūrų.

Konstitucinis Teismas trečiadienį patvirtino, jog keturiais iš septynių nagrinėtų konkrečių veiksmų Prezidentas šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Šie keturi šiurkščiais pažeidimais patvirtinti veiksmai pavieniui minimi visuose šešiuose Seimo specialiosios komisijos iškeltuose kaltinimuose.

Prezidentas R. Paksas iki pat balsavimo Seime pradžios turi teisę atsistatydinti, pasirašydamas atitinkamą dekretą. Tokiu atveju apkalta čia pat nutrūktų.

Jei R. Paksas neatsistatydins pats, įvykus galutiniam balsavimui, tuo atveju, jei Seimas nuspręstų Prezidentą atstatydinti, tą pačią dieną Seimas dar turėtų priimti kelis sprendimus.

Konstitucija bei apkaltos procesą apibrėžiantis Seimo statutas numato, kad Prezidento įgaliojimai nutrūksta iš karto po to, jei ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių, t.y. ne mažiau nei 85 parlamentarai, pritaria nušalinimui.

Seimas čia pat turėtų priimti nutarimą, pavedantį Seimo Pirmininkui laikinai užimti Prezidento pareigas, kol bus išrinktas naujas šalies vadovas. Taip pat Seimas turėtų priimti dar vieną nutarimą, pavedantį vienam iš Seimo Pirmininko pavaduotojų laikinai eiti Seimo vadovo pareigas.

Seimas taip pat ne vėliau kaip per 10 dienų po Prezidento nušalinimo turėtų paskelbti priešlaikinių Prezidento rinkimų datą. Prezidento rinkimai greičiausiai būtų rengiami kartu su Europarlamento rinkimais birželio 13 d.

Tikėtina, jog Seimas iki Prezidento rinkimų paskelbimo dar turės pataisyti Prezidento rinkimų įstatymą, nes kai kurie minėtame įstatyme numatyti terminai, pavyzdžiui, kandidatų parašų rinkimui numatytas 100 dienų laikas, neatitinka Konstitucijoje numatytų terminų.

Konstitucija numato, jog, pašalinus Prezidentą iš pareigų, naujo šalies vadovo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per du mėnesius.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Paukščių gripas (21)    Lietuvos istorija (110)    Paieškos sistemos (14)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Foje (3)    NLP (8)    Atleidimas (4)    Apskaita (15)    Klaviatūros (11)    Knygos (23)    Kino kritika (10)    Amfetaminas (2)    Įžymūs žmonės (68)    Hobi (106)    Pedagogika (21)    Žemės ūkis (33)    Technologijos (1819)    Modemai (8)    Tibetas (10)    Grožio salonai (6)    Fajetai (2)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Laivyba (17)    Dieta (33)    Alus (22)    Tinklapiai (13)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Įvaikinimas (3)    Kelionių organizatoriai (6)    Darbo partija (4)    Istorija (154)    Kazino (10)    Prezidento rinkimai (6)    Panayiotis Zavosas (2)    Garso ir vaizdo technika (2)    Mistika (9)    Statyba (29)    Kinas (193)    Pasakos (60)    Krašto apsauga (27)    Šamanai (7)    Shotokan (11)    Tamplierių ordinas (7)    Leo LT (12)    Kalbos kultūra (39)    KGB (35)    Sportiniai šokiai (2)    IT parodos (10)    Internetas (184)    Poetai (11)
1. Prezidentas Rolandas Paksas: „A.Paulauskas rengiasi užimti V.Adamkaus vietą“
2. R.Paksas nesako, iš ko nuo šiol gyvens
3. R.Pakso šalininkai kreipsis į Strasbūrą
4. R.Paksui tenka atsisveikinti su didžiąja politika
5. R.Pakso šalininkai šaiposi iš KT sprendimo
6. Prezidentūra neigia R.Pakso atsistatydinimo galimybę
7. Prezidento verslo partneriui - nauji įtarimai
8. R.Paksas nesikels į Turniškes, jei pralaimės apkaltą
9. Atpirkimo ožys sudegė Prezidentūroje
10. R.Pakso komanda tarėsi R.Pavilionio namuose
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!