LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Paksgeitas
  Skandalai > Paksgeitas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-04-07 Spausdinti Spausdinti
Paksas Seime teisinosi ir puolė

Kalbėdamas Seime prezidentas Rolandas Paksas apkaltą jam pavadino ne tik savo asmenine drama ar tragedija, bet ir rimtu išmėginimu visai valstybei, atmetė pateiktus kaltinimus ir pabrėžė savo veiksmais nepadaręs žalos valstybei.

Vakar prezidentas Rolandas Paksas tarė baigiamąjį žodį apkaltos procese Seime. Po šio žodžio Seimo nariai slapta balsavo dėl jo atstatydinimo. "Apkaltos procesas yra ne tik mano asmeninė drama ar tragedija, bet ir labai rimtas išbandymas valstybei, jos institucijoms ir visai Lietuvos teisės sistemai. Tai, be abejo, ir kai kurių politikų bei pareigūnų padorumo, sąžiningumo, moralumo egzaminas, kurį įvertinti teks istorijai", - sakė Paksas, kreipdamasis į parlamentarus.

Prezidentas savo baigiamajame žodyje ne tik atmetė visus tris jam skirtus kaltinimus, Konstitucinio Teismo pripažintus šiurkščiais Konstitucijos pažeidimais bei priesaikos sulaužymu, bet ir perėjo į kontrpuolimą, pažėrė žinių apie savo oponentus. "Dėl pilietybės Jurijui Borisovui. Iš esmės esu kaltinamas dėl to, kad vadovaudamasis galiojančiais įstatymais ėjau buvusių prezidentų pramintu taku", - teigė Paksas. Jis pranešė, kad jo pirmtakai prezidentai Algirdas Brazauskas ir Valdas Adamkus išimties tvarka pilietybę suteikė 847 asmenims, tarp jų dviem šimtams žmonių, neturintiems jokių nuopelnų Lietuvai.

"Man inkriminuojama, kad pranešdamas Jurijui Borisovui apie pasiklausymą neužtikrinau valstybės paslapties apsaugos. Kartu pripažinta, kad apie pokalbių telefonu pasiklausymą arba, teisine kalba, kontrolę, Jurijus Borisovas žinojo nuo 1998 metų. Tai yra penkerius metus", - sakė Paksas. Jis siūlė šį jam inkriminuojamą pažeidimą palyginti "su faktu, kad nuo 1994 metų iki mano kadencijos pradžios iš valstybės vadovo institucijos dingo 175 dokumentai su slaptumo žymomis".

Prezidentas atmetė ir trečią kaltinimą, kad per savo patarėjus siekė paveikti bendrovės "Žemaitijos keliai" akcininkus. Kartu jis pripažino, kad "bandydamas nuraminti savo jaunystės draugą vartojęs prezidentui nederančią leksiką". Be to, prezidentas pabrėžė, kad nė vienas KT nusikalstamais pripažintų veiksmų nepadarė žalos valstybei.

Paksas apeliavo į parlamentarų emocijas, priminė bendrą darbą ir siūlė kiekvienam iš jų savęs paklausti, ar niekada neteko suabejoti savo teisumu. "Penki sąmyšio mėnesiai, atvėrę didžiausius valstybės skaudulius, tarsi apnuogino mus visus. Aiškiau negu bet kada pamatę mūsų gyvenimo piktžaizdes, privalome pasimokyti ir iš tos klampynės išbristi švaresni ir atsinaujinę", - sakė Paksas. ELTA, LŽ

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Krizė (59)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Mityba (43)    Kovo 8 (3)    Šaudymas iš lanko (2)    Ekologija (15)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Savivaldybių rinkimai (9)    Imtynės (29)    Hipiai (9)    Alus (22)    Miestų bendruomenės (7)    Interneto komentarai (2)    Istorija (154)    Šalys (61)    TELE-2 (7)    Restoranai (5)    Meilė (138)    Kaziuko mugė (3)    Literatūra (239)    Apatinis trikotažas (17)    Reklama internete (18)    6 branduolių (3)    Intel (6)    Mokslininkai (2)    Vadovavimas (185)    Variakojis (11)    Aerobika (3)    Vėlinės (5)    Stomatologija (6)    Kelnaitės (2)    Bankrotas (2)    Reinkarnacija (6)    Hip hop dance (4)    Antanas Terleckas (2)    BTV (3)    Pramoginiai šokiai (2)    Pagalba ir prevencija (124)    Gimimo diena (3)    Psichologija (89)    Tamplierių ordinas (7)    Eurointegracija (5)    Aiškiaregiai (11)    Bendruomenės (158)    Internetas (184)    Vasario 16 (12)    Moterims (34)    Sportas (180)    Partijos (41)    Informaciniai karai (11)
1. Prezidentas Rolandas Paksas: „A.Paulauskas rengiasi užimti V.Adamkaus vietą“
2. R.Paksas nesako, iš ko nuo šiol gyvens
3. R.Pakso šalininkai kreipsis į Strasbūrą
4. R.Paksui tenka atsisveikinti su didžiąja politika
5. R.Pakso šalininkai šaiposi iš KT sprendimo
6. R.Pakso komanda tarėsi R.Pavilionio namuose
7. Pirmadienį atnaujinamas apkaltos procesas Seime
8. R.Paksas nesikels į Turniškes, jei pralaimės apkaltą
9. Atpirkimo ožys sudegė Prezidentūroje
10. Prezidento verslo partneriui - nauji įtarimai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!