LT   EN   RU  
2020 m. liepos 3 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Dieve, duok man kantrybės, kad nesipriešinčiau tam, ko negaliu pakeisti, drąsos - kad pakeisčiau tą, ką galiu, ir išminties - kad visada sugebėčiau viena nuo kita atskirti."
Kurtas Vonegutas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Paksgeitas
  Skandalai > Paksgeitas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-04-07 Spausdinti Spausdinti
Seimas nesutaria dėl garantijų Paksui

Iš karto po balsavimo Seime nuo Rolando Pakso limuzino buvo nuimti prezidentiniai numeriai.

Nuo prezidento pareigų nušalintas Rolandas Paksas jau vakar neteko esminių valdžios atributų, tačiau iki šiol ginčijamasi, ar jam priklausys garantijos, kurios įstatyme numatytos darbą baigusiam valstybės vadovui.

Seime dar nebaigus skelbti balsavimo dėl Rolando Pakso nušalinimo nuo prezidento pareigų rezultatų, nuo jo automobilio buvo nuimti prezidentiniai numeriai lentelė su prezidento vėliava. Ji pakeista paprastais valstybiniais numeriais. Po balsavimo Paksui skirta ir laikina apsauga. Vadovybės apsaugos departamento direktorius Raimundas Kairys vakar dar negalėjo pasakyti, kiek laiko Paksas bus saugomas. Į namus sostinės Antakalnio gatvėje Pakso vakar vakare nebelydėjo ir policijos automobilis, kuris važiuodavo prieš prezidento limuziną.

Dėl buvusio valstybės vadovo privilegijų vis dar daug ginčijamasi. Po šalį sukrėtusio skandalo lapkritį taisyta Prezidento įstatymo nuostata, reglamentuojanti buvusio valstybės vadovo socialines garantijas, iki šiol nebaigta tobulinti. Anksčiau teigta, kad pataisa iš valstybės vadovo atėmė bet kokias viltis nušalinimo atveju pretenduoti į privilegijas. Tačiau dabar pasigirsta svarstymų, kad dėl išlikusių šio įstatymo dviprasmybių ateityje veikiausiai nepavyks išvengti teisminių ginčų, gal net Konstitucinio Teismo (KT) įsikišimo.

Dabar įstatymas numato, kad socialinės garantijos turi būti suteiktos "kadenciją baigusiam prezidentui". Anksčiau jos priklausė valstybės vadovui, "išėjusiam iš valstybės tarnybos". Manyta, kad įvesta nauja formuluotė privilegijų klausimą išsprendė, - neleidžia jų teikti atstatydintam valstybės vadovui. Tačiau vėliau kilus ginčams, kaip traktuoti prezidento kadenciją, prabilta apie būtinybę vėl taisyti įstatymą.

Vakar LŽ kalbintas Seimo pirmininko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis pripažino, kad sąvoka "kadenciją baigęs" gali būti traktuojama labai įvairiai. "Socialinių garantijų klausimas prezidento nušalinimo atveju visiškai neaptartas", - sakė Andriukaitis. Jis tvirtino siūlęs patikslinti atitinkamas įstatymo nuostatas, kad jis visiems būtų vienodai suprantamas.

Kad socialinių garantijų klausimas taip ir liko galutinai neišspręstas, dar anksčiau pripažino ir kiti tiek Seimo valdančiosios daugumos, tiek opozicijos atstovai. Liberalų ir centro frakcijos Seime narys Eligijus Masiulis LŽ sakė manąs, kad privilegijų suteikimą buvusiems šalies vadovams reikėtų diferencijuoti ir aiškiai numatyti, jog per apkaltą nušalintam prezidentui jos apskritai nepriklauso. Masiulis tada tikėjosi, kad iki balsavimo dėl apkaltos pataisa bus priimta.
Tarp teisininkų irgi esama skirtingų nuomonių, kokios garantijos priklauso kadencijos nebaigusiam prezidentui. Viena garsi teisininkė, nenorėjusi, kad jos pavardė būtų skelbiama, tikino, jog "nušalintas Paksas ne tik išlaiko prezidento vardą, bet ir turi teisę į visas socialines garantijas".

Marijus GIRŠA

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Parašiutizmas (15)    Mistika (446)    Kailiniai (15)    Skandalai (476)    Aikido (14)    Tėvynės sąjunga (4)    Vandenis (7)    Vaiduokliai (23)    Ekologinis ūkis (2)    Dalia Grybauskaitė (16)    Shidokan (3)    Astrologija (27)    Gimimo diena (3)    Kazimiera Prunskienė (13)    Ekologiškas maistas (2)    Kompiuteriai (148)    Kelionių pasiūlymai (7)    Omnitel (12)    Poltergeistai (2)    Panayiotis Zavosas (2)    Liberalų sąjūdis (5)    Tamplieriai (7)    Aerobika (3)    Augalai (8)    Kovo 8 (3)    Grybai (3)    Saugus internetas (11)    Kitos šventės (7)    Specialiosios tarnybos (36)    Renginiai (31)    Siemens (6)    Projektavimas (7)    KGB (35)    Vytautas Landsbergis (6)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Apskaita (15)    Narkotikai (97)    Ekologiški produktai (2)    Vaiko sveikata (8)    Susitaikymas (9)    Psichologija (89)    Vitaminai (2)    Stomatologija (6)    Lobiai (12)    Shotokan (11)    TELE-2 (7)    Bankinės technologijos (11)    Mergelė (7)    Užgavėnes (9)    Astronomija (46)
1. Prezidentas Rolandas Paksas: „A.Paulauskas rengiasi užimti V.Adamkaus vietą“
2. R.Paksas nesako, iš ko nuo šiol gyvens
3. R.Pakso šalininkai kreipsis į Strasbūrą
4. R.Paksui tenka atsisveikinti su didžiąja politika
5. R.Pakso šalininkai šaiposi iš KT sprendimo
6. R.Pakso komanda tarėsi R.Pavilionio namuose
7. Pirmadienį atnaujinamas apkaltos procesas Seime
8. R.Paksas nesikels į Turniškes, jei pralaimės apkaltą
9. Atpirkimo ožys sudegė Prezidentūroje
10. Prezidento verslo partneriui - nauji įtarimai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!