LT   EN   RU  
2020 m. liepos 3 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Paksgeitas
  Skandalai > Paksgeitas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-04-07
Buvusi komanda susitelkė rinkimams

Prezidento Rolando Pakso komandai vakar atšventus "išleistuves", Prezidentūra ištuštėjo.

Daukanto aikštėje nuleidus atstatydinto šalies vadovo vėliavą, iš visų buvusios šlovės atributų Rolandui Paksui teliko prezidento vardas. Tačiau jau vakar vakare Pakso komanda pareiškė, kad jis rengiasi naujiems prezidento rinkimams.

Vakar rytą laukdama balsavimo dėl prezidento Rolando Pakso nušalinimo Prezidentūra buvo akivaizdžiai aprimusi. Šalies vadovo komanda ir žurnalistai laukė, kada Paksas vyks į Seimą sakyti paskutinės kalbos. Į Seimą Paksas išvyko kelios minutės prieš vidurdienį. Seime jis užtruko maždaug dvi valandas.

"Prezidentas į Seimą vyko ramus. Parlamentarams jo kalba padarė įspūdį, nors kai kurie tvirtino, esą ji neturės reikšmės balsuojant", - Prezidentūros komandai grįžus iš parlamento LŽ sakė prezidento atstovė spaudai Jūratė Overlingienė.

Po vizito į Seimą prezidentas užsidarė savo kabinete, kuriame užkandžiavo drauge su savo bendražygiu Edmundu Ganusausku. Iš Prezidentūros kavinės į viršų buvo nunešti bent šeši padėklai su vieno kąsnio sumuštiniais. "Pas prezidentą svečių nėra, suvalgėme po keletą sumuštinių. Argi dabar mums maistas galvoje?" - kiek vėliau sakė Ganusauskas.

Kiti patarėjai drauge su referentais buvo susirinkę patarėjo užsienio politikos klausimais Petro Vaitiekūno kabinete. Pastarasis vakar darbe nepasirodė, nors jo atostogos baigėsi dar pirmadienį. Prezidentūros atstovai tikino, kad Vaitiekūnas nėra įteikęs atsistatydinimo pareiškimo, o į darbą vakar neatėjo dėl ligos. Prasidėjus Seimo narių balsavimui Pakso komanda susibūrė pas prezidentą. Jau skelbiant rezultatus iš kavinės ten link pradėti nešti indai ir taurės - Prezidentūroje prasidėjo išleistuvės.

Vos paaiškėjo parlamentarų balsavimo rezultatai, Daukanto aikštėje prie Prezidentūros buvo nuleista nušalinto šalies vadovo vėliava. Po keliolikos minučių, laikinuoju prezidentu paskelbus Artūrą Paulauską, vėliava vėl pakilo.

Baigiantis darbo dienai į Prezidentūrą atvyko Liberalų demokratų partijos (LDP) pirmininkas Valentinas Mazuronis. Su juo iš mitingo prie Seimo grįžo ir patarėjas Gintaras Šurkus. Išvydę būrį žurnalistų jie į Prezidentūrą įėjo pro šonines duris.

Iš prezidento atsisveikinimo vakarėlio pirmasis išėjo jo patarėjas Romualdas Senovaitis. Jis tikino, kad Prezidentūroje nevyksta jokių išleistuvių. "Mes kalbėjomės apie tai, kas pasisekė, kas nepasisekė ir kas pasiseks ateityje", - sakė Senovaitis. Vėliau pasirodė atsistatydinęs patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Evaldas Vaitkus ir ekspertas Albertas Sereika. Jie tikino neturį daiktų, kuriuos reiktų neštis iš Prezidentūros. Apie būsimus darbus jie taip pat vengė kalbėti. "Važiuoju namo. Visi mano daiktai - su manimi", - šypsojosi Sereika.

Patarėjas teisės klausimais Visvaldas Račkauskas patikino, kad Paksas šiuo metu jaučiasi "tvirtai". Vos kelis mėnesius Pakso komandoje išdirbęs patarėjas sakė, kad "įtemptai suks galvą", kur ieškoti darbo.

Taip pat neseniai į Prezidentūrą grįžęs prezidento patarėjas politikos klausimais Alvydas Medalinskas tikino, kad vėl netekęs posto norėtų imtis politologijos arba europinės politikos. "Ir liberaldemokratų kandidatų sąrašas į Europarlamentą dar nesudarytas, - sakė jis. - Ar kandidatuosiu, priklausys nuo mano ir LDP sprendimo". Pasak prezidento kanceliarijos vadovo Andriaus Meškausko, potvarkį dėl Pakso politinio pasitikėjimo patarėjų atleidimo turės pasirašyti laikinasis prezidentas Artūras Paulauskas. Jau šiandien jiems turėtų būti išmokėtos išeitinės kompensacijos, kurių bendra suma sudarys apie 195 tūkstančius litų.

Apie šeštą valandą vakaro į Prezidentūrą atvyko beveik visa Seimo Liberaldemokratų (LD) frakcija. Jos seniūnas Henrikas Žukauskas nenoriai bendravo su žurnalistais. "Mes atėjome padėkoti prezidentui už nuveiktus darbus", - pareiškė jis. Tarp atvykusiųjų buvo ir už Pakso atsistatydinimą pasisakęs Jonas Lionginas. Jis žurnalistams sakė atvykęs į Prezidentūrą kaip frakcijos narys. Paklaustas, ar jis taip pat dėkos Paksui, Lionginas neatsakė, tačiau už jį replikavo Žukauskas: "Taip". Iš šio vakarėlio pirmasis išėjo Seimo LD frakcijos narys Rolandas Pavilionis, teisindamasis turįs pasveikinti 60 metų jubiliejų švenčiančią žmoną. Pavilionis patikino, kad Paksas tikrai dalyvaus priešlaikiniuose prezidento rinkimuose. "Paksas pasiryžęs antrą kartą pereiti tą kelią", - sakė jis. Pavilionis sakė, kad visa dabartinė Pakso komanda pasiryžusi dirbti su juo būsimųjų rinkimų kampanijoj.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Gintaras Beresnevičius (26)    Vasario 16 (12)    2009 metų horoskopas (15)    Šventieji (10)    Drabužiai (41)    Lobiai (12)    Internetas (184)    Mistika (9)    Velykos (10)    Viktor Uspaskich (61)    Skirmantas Valiulis (32)    Visuotinė istorija (44)    Katarai (2)    Krašto apsauga (27)    Užsienyje (50)    Medžioklė (63)    Fotografija (17)    Aiškiaregiai (11)    Paukščių gripas (21)    Logistika (12)    Projektavimas (7)    Interjero dizainas (13)    Hakeriai (273)    Skundai (22)    Netolerancija (6)    Savižudybė (12)    Filmai (91)    Pankiškos muzikos grupės (15)    P2P tinklai (2)    Ekonomika (259)    Atleidimo svarba (2)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Lotynų kalba (11)    Šunys (67)    Sodininkystė (22)    Radvilos (32)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Viskis (8)    Prokuratūra (4)    Vadyba (89)    Šaudymas iš lanko (2)    Konditerija (10)    Kazino (10)    Tamplieriai (7)    Krizė (59)    Šokoladas (10)    Lotynų šokiai (5)    Fizika (11)    Mama ir vaikas (48)    Psichologija (89)
1. Prezidentas Rolandas Paksas: „A.Paulauskas rengiasi užimti V.Adamkaus vietą“
2. R.Paksas nesako, iš ko nuo šiol gyvens
3. R.Pakso šalininkai kreipsis į Strasbūrą
4. R.Paksui tenka atsisveikinti su didžiąja politika
5. R.Pakso šalininkai šaiposi iš KT sprendimo
6. R.Pakso komanda tarėsi R.Pavilionio namuose
7. Pirmadienį atnaujinamas apkaltos procesas Seime
8. R.Paksas nesikels į Turniškes, jei pralaimės apkaltą
9. Atpirkimo ožys sudegė Prezidentūroje
10. Prezidento verslo partneriui - nauji įtarimai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!