LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Palydovinė televizija
  Technologijos > Vaizdo technologijos > Palydovinė televizija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-01-31
Apie palydovinę televiziją ir jos veikimo principą paprastai

Televizinis signalas iš TV studijos perduodamas į televizijos ryšio palydovą kuris nutolęs nuo žemės 36000 km ir yra vadinamoje geostacionarinėje orbitoje. Jo skriejimo aplink žemę laikas tolygus žemės sukimosi aplink savo ašį laikui, todėl palydovai esantys šioje orbitoje "kabo" viename taške ir nutaikius anteną į norimą palydovą jos daugiau reguliuoti nereikia. Palydovuose yra įrengti siųstuvai kurie retransliuoja iš studijos paduodamą signalą  į žemę. Siųstuvų  antenos nukreiptos į skirtingas žemės teritorijas. Tai priklauso nuo to kurioms šalims skirtas šis signalas. Kuo toliau esame nuo šios teritorijos tuo silpnesnis signalas pasiekia mus ir tuo didesnės antenos reikia norint jį priimti.

Kad matytume transliuojamų palydovų programas reikalingas palydovinės televizijos komplektas. Šį komplektą sudaro trys pagrindiniai mazgai: palydovinė antena, konverteris,  palydovinės tv imtuvas.

a) Palydovinės televizijos priėmimo antena  skirta "surinkti" transliuojamą signalą ir jį sufokusavus  perduoti į mažų triukšmų konverterį (LNB) kuris montuojamas antenos fokusavimo židinyje priešais anteną.

b) Mažatriukšmis konverteris (LNB) priimtą signalą konvertuoja į žemesnį dažnumą ir jį sustiprinęs koaksialiniu kabeliu perduoda į palydovinės TV priėmimo imtuvą (priedėlį) , nes televizorius kuriame nėra įmontuotas toks imtuvas (99% televizorių jo neturi) negali šio signalo apdoroti ir atvaizduoti ekrane.

c) Palydovinės televizijos imtuvas (PTV) priimtą signalą demoduliuoja (perverčia, išskiria) į signalą suprantamą televizoriui. PTV imtuvas sujungiamas su televizoriumi žemo dažnio kabeliais (Scart, RCA, HDMI ir t.t.) . Televizorius šioje grandinėje atlieka tik signalo atvaizdavimo funkciją. Visos kanalų, garso, kalbos pasirinkimo, TXT perjungimo, pasirinkimo ir kitos funkcijos atliekamos PTV imtuve. Dalis funkcijų kaip transliuojamos poliarizacijos, dažnio diapazono perjungimo komanda atliekama imtuve, tačiau pats perjungimas vykdomas konverteryje (LBN). Tarp imtuvo ir konverterio vyksta dvipusis ryšys, todėl signalo einančio iš konverterio padalinti keliems imtuvams negalima, nes tokiu atveju sistema negalės tvarkingai veikti (konverteris vykdys kelių prijungtu imtuvų komandas). Norint naudoti vieną anteną ir nepriklausomai žiūrtėti skirtingas programas keliuose kambariuose, butuose reikia naudoti specialius konverterius su keliais  išėjimais imtuvams prijungti TWIN (dviems), Quadro (keturiems), Octo (aštuoniems). Dabar jau egzistuoja specialūs konverteriai iš kurių signalas paduodamas į kelis TV vienu kabeliu ir jį galima paprastai padalinti tačiau dėl konverterių kainos ir imtuvų kurie veiktu su kokiais konverteriais nebuvimo rinkoje jie dar lieka mažai naudojami.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Korupcija (22)    Skolininkai (12)    Lietuvių fantastika (11)    Žmogaus teisės (18)    Naršyklės (7)    Paukščiai (5)    Poltergeistai (2)    Automobiliai (41)    Ekologinis ūkis (2)    Televizija (17)    Spauda (3)    Dieta (33)    Apatinis trikotažas (17)    Ekonomika (5)    Monitoriai (11)    Kompiuterio ergonomika (8)    Foje (3)    Moterims (34)    Vadovavimas (185)    Vaizdo kortos (3)    Skinheadai (9)    Regbis (4)    Fajetai (2)    Užsienyje (2)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Archeologija (42)    Dailė (34)    Bankrotas (2)    Šventasis Antanas (2)    Prezidento rinkimai (6)    Kultūra (749)    Šokiai (56)    Augalai (8)    Rinkimai (23)    Bučiniai (31)    Airija (9)    LICS (17)    Maxima (10)    Katalikybė (49)    Vabzdžiai (5)    Šatrija (4)    Mokesčiai (8)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Mobilūs ryšiai (193)    Saugus internetas (11)    Krašto apsauga (27)    Žindymas (14)    Narkotikai (97)    Dektinė (2)    Garso sistemos (15)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!