LT   EN   RU  
2021 m. vasario 26 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Parašiutizmas
  Sportas > Parašiutizmas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-08 Spausdinti Spausdinti
AFF programa

AFF (Accelerated freefall) tai yra pagreitinta laisvojo kritimo mokymo programa. Pagal šią programą, turinčią 7 etapus, parašiutininkas mokinys mokosi teisingai iššokti iš lėktuvo, teisingai kristi bei judėti laisvame kritime, skleisti parašiutą bei saugiai nusileisti. Tai jis atlieka padedamas dviejų instruktorių. Ši programa buvo sukurta norint sutrumpinti parašiutininko paruošimo savarankiškiems šuoliams laiką ir sumažinti tam skirtas išlaidas. Nors ši programa sukurta parašiutininkų mokymui, AFF šuolį gali atlikti ir vieną kartą norintis iššokti žmogus.

Jums reikės išklausyti ilgai trunkantį instruktažą, kuriometu instruktorius jums parodys ir paaiškins šuolio teoriją, galimas ypatingas situacijas ir kaip jose elgtis, kaip teisingai iššokti iš lėktuvo, kaip valdyti parašiutą ir svarbiausia- kaip tinkamai nusileisti. Instruktažo metu žiūrėsite mokomuosius vaizdo įrašus, turėsite pasitreniruoti užsidėję parašiuto sistemą bei parašiuto sistemos simuliatoriuje.

Po šio teorinio ir praktinio pasiruošimo Jūs jau būsite pasirengęs rimtiems šuoliams.

Šoksite specialiu mokomuoju "sparno" tipo parašiutu specialiai pritaikytu AFF šuoliams. Ant parašiuto kuprinės bus papildomi parašiuto išskleidimo įtaisai, kuprinėje - automatinis atsarginio parašiuto išskleidimo prietaisas. Kitaip negu greituminiai sportiniai parašiutai šis bus labai lengvai valdomas ir atleidžiantis pilotavimo klaidas.

Po 20 minučių skrydžio klubo lėktuvu AN-2 iššoksite 3100 metrų aukštyje. Šoksite kartu su dviem labai patyrusiais instruktoriais, kurie jums padės teisingai kristi ir išskleisti parašiutą. Neišskleidę parašiuto krisite apie 45 sekundžių, pats turėsite aukštimatį ir stebėsite aukštį, išskleisite parašiutą. Taip pat turėsite raciją, per kurią nusileidimo metu instruktorius jums duos reikiamus nurodymus.

Iš viso pagal šią programą turėsite kartu su instruktoriais šokti ne mažiau kaip septynis kartus. Kiekvieno šuolio metu bus nurodoma užduotis, kurią turėsite įvykdyti. Nepasisekus, šuolį teks pakartoti.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Matematika (2)    P2P tinklai (2)    Sektos žudikės (6)    Kaziuko mugė (3)    Politika (26)    Lietuvoje (5)    Hip hop dance (4)    Politologija (64)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Mokykla be narkotikų (20)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Darbo partija (4)    Aikido (14)    Kinų horoskopas (14)    Tatuiruotės (7)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Darbdaviai (10)    Stalo žaidimai (7)    Optinis ryšys (12)    Leo LT (12)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Melagių diena (3)    Vynas (16)    Emigrantai (22)    Drabužiai (41)    Saugus internetas (11)    Sony Ericcson (40)    Dieta (33)    Chemija (5)    Mokslai (1219)    Raganos (12)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Interneto dizainas (5)    Statyba (29)    Vytautas Landsbergis (6)    Kazimiera Prunskienė (13)    Škotų aviganis (3)    Intel (6)    Vilius Navickas (2)    Atmintis (4)    Kitos šventės (7)    Artūras Zuokas (41)    Politikai (183)    Vartotojai (29)    Pankai (6)    Interneto komentarai (2)    Programavimas (20)    Lietuvos istorija (110)    Kanapės (15)    Narkotikai (97)
1. Klaipėdos parašiutininkų klubas
2. Parašiutizmas Lietuvoje
3. Didelių galimybių parašiutai ir jų valdymas
4. Stiletto pilotavimo ypatumai
5. Šuolis apvaliu parašiutu
6. Šuolis tandemu "Kengūra"
7. Šuolis "Sparno" tipo parašiutu
8. Pavojingos situacijos parašiutų sporte - prižemėjimo metu
9. Pavojingos situacijos parašiutų sporte - po kupolu
10. Pavojingos situacijos parašiutų sporte - skleidimosi metu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!