LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 9 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pasakos
  Kultūra > Literatūra > Pasakos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-10 Spausdinti Spausdinti
Liūdna istorija

Ne taip seniai gyveno didelė turtinga šeima: ponas, ponia ir trys jų dukros. Gyveno laimingai, vargo ir nelaimių nežinojo. Jie turėjo viską, ko tik širdis geidė: didelį namą su nesuskaičiuojamais turtais, gražia alėja, kur mielai žaidė mergaitės, daug puikių tarnų. O svarbiausia - jų šeimoje vyravo meilė ir supratimas.

Kartą ponas Matejus panoro padidinti savo turtus. Jis norėjo tapti ne tik dar turtingesniu, bet dar galingesniu. Jis svajojo atrasti tokį būdą, kuris akmenį auksu paverstų. Tam reikėjo daug lėšų ir jėgų. Ponas pamiršo šeimą, vaikus. Jis vis dirbo ir dirbo - bandė išrasti stebuklingą būdą auksui gauti.

Tuo metu pono Matejaus žmona susirgo ir mirė. O ponas nenuleido rankų. Jis vis dirbo ir dirbo - stengėsi bet kokia kaina pasiekti savo tikslą.

Kartą pono Matejaus vyriausioji duktė persirengė vyriškai drabužiais ir tapo jūrininku. Sykį jos laivas pateko į baisią audrą. Toje audroje žuvo pono Matejaus dukra.

Antroji duktė ištekėjo, bet jos vyras buvo elgeta, ir jie abu mirė iš bado. O ir pats ponas Matejus paseno, ėmė sirgti ir galu gale mirė, taip ir neišradęs stebuklingo būdo auksui gauti.

Liko tik viena, taip pat nelaiminga, nuskurdusi ir vieniša duktė.

O toje vietoje, kur kažkada stovėjo gražus, turtingas, pilnas meilės pono Matejaus namas su nuostabia alėja, dabar tiesiamas geležinkelis.

Sergej Bachtin

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Viešnia iš ateities (2)    SSL sertifikatai (6)    Panayiotis Zavosas (2)    Gimimo diena (3)    Teisė (61)    Ekologinis ūkis (2)    Bildukai (3)    Romas Kalanta (4)    Hipiai (9)    Tinklapiai (13)    Dažasvydis (3)    Sodininkystė (22)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Auklėjimas (7)    Windows (7)    Liberalų sąjūdis (5)    Ekologiškas maistas (2)    Šventės (117)    Kitos šventės (7)    IT parodos (10)    Vabzdžiai (5)    Vampyrai (9)    Lietuvių valgiai (28)    Interneto dienoraščiai (2)    Mada (4)    Reklama internete (18)    Kompiuteriai (148)    Politikai (183)    Emigrantai (22)    Kačių veislės (25)    Teatrai (21)    Vaizdo sistemos (34)    Egiptas (24)    Apatinis trikotažas (17)    Meino meškėnas (2)    Šv. Valentino diena (11)    Parapsichologija (22)    NLP (8)    Saugus internetas (11)    Šamanai (7)    Erotiniai šokiai (23)    Siamo katės (2)    Šventasis Pranciškus (3)    Informaciniai karai (11)    Striptizas (8)    Šaulys (7)    Maxima (10)    Grupės (81)    Simbolika (2)    Tiškevičiai (18)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!