LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pasakos
  Kultūra > Literatūra > Pasakos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-10 Spausdinti Spausdinti
Poilsis pas senelius

Gyveno viena šeima: tėvas, motina ir dukra. Gyeno jie mažame mieste. Dukra vardu Liusia mokėsi penktoje klasėje ir buvo labai protinga mergaitė. Vieną kartą tėvai su dukra atvažiavo pas senelius pailsėti. Senelis ir senelė gyveno dideliame mieste. Liusia anksčiau niekada nebuvo buvusi dideliame mieste. Kada tėvai išvažiavo namo, Liusia liko pas senelius.

Vieną kartą, kada Liusia su seneliais vaikščiojo parke, pamatė Vokietijos cirko palapinę. Ir, žinoma, mergaitė norėjo nueiti į cirką, bet senelė neturėjo pinigų. Ir mergaitė nusprendė patekti į cirką be bilieto. Vos tik spėjo seneliai pasisukti į kitą pusę, Liusia pabėgo į cirką. Mergaitė praėjo pro kontrolierių, bet ją pamatė cirko direktorius. Tai buvo didelis ir piktas žmogus. Jo vardas buvo Hansas. Kada vaidinimas pasibaigė, jis pagavo Liusią ir nunešė ją į savo kabinetą. Ten jis pradėjo gąsdinti ją ir pasakė, kad ji dirbs cirke tris šimtus trisdešimt dienų, nes ji neužmokėjo už bilietą.

Tuo metu seneliai ieškojo Liusės parke, bet, deja, nesurado.

Netrukus cirkas išvažiavo į kitą miestą. Liusia tapo Hanso tarnaite. Hansas buvo piktas burtininkas, ir nužudyti jį galėjo tik tas, kas jį užbūrė. Jo niekas cirke nemylėjo, bet labiausiai jo nemėgo beždžionė Pingu. Tai buvo ne tikra beždžionė, o mažas berniukas, kurį užbūrė Hansas. Pingu norėjo padėti Liusiai, juk jeigu jie nužudytų Hansą, jis taptų berniuku, o Liusia atgautų laisvę. Ir jie sugalvojo planą, kaip nužudyti Hansą. Rytą Liusia atėjo pas Hansą ir pasakė, kad vienas liūtas padvėsė. Hansas nuėjo pažiūrėti. Ir iš tikrųjų - bejausmis liūtas gulėjo narve. Bet jis buvo gyvas, tik apsimetė miręs. Ir kai tik Hansas įėjo į narvą, liūtas puolė ir prarijo jį.

Ir tuoj pat Pingu tapo berniuku, o Liusia laisva. Liusia grįžo namo ir daugiau niekada neėjo į cirką be bilieto, o berniukas Pingu tapo liūtų dresuotoju.

Jevgenij Osipov

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Politika (26)    Mokykla be narkotikų (20)    Telekomunikacijos (188)    Kvepalai (10)    Švedija (9)    Sony Ericcson (40)    Viešieji ryšiai (20)    Religija ir tikėjimai (315)    Parapsichologai (7)    Vaiduokliai (23)    Metalinės muzikos grupės (8)    Geologija (20)    Šv. Valentino diena (11)    Procesoriai (28)    Wing Tsun (14)    Naujieji metai (12)    Filmai (91)    Vestuvės (16)    Katarai (2)    Kačių veislės (25)    Lietuvių valgiai (28)    Antanas Terleckas (2)    Aukštasis mokslas (13)    Kaimo turizmas (5)    Sportiniai šokiai (2)    Žuvininkystė (2)    Pavydas (5)    Elektroninės šiukšlės (10)    Moters diena (4)    Amerikos lietuviai (7)    Šokoladas (10)    Kitos šventės (7)    Architektūra (11)    Aviacija (38)    Šventieji (10)    Nekilnojamasis turtas (22)    Žemės grobstymai (50)    Mokesčiai (8)    Politika (363)    Dvyniai (9)    Žmogaus teisės (18)    Žirgų sportas (4)    Atsiprašymas (3)    Prancūzų buldogas (2)    Omnitel (12)    Miniatiūros (7)    Stilius (86)    Geografija (22)    SSL sertifikatai (6)    Rašytojai (11)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!