LT   EN   RU  
2019 m. lapkričio 17 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pasakos
  Kultūra > Literatūra > Pasakos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-10 Spausdinti Spausdinti
Apvaliojo stalo riteriai

Praeityje gyveno ir valdė daug karalių, bet legendiniam Artūrui, fantastinės Logreso šalies valdovui, populiarumu nė vienas negali ir dar ilgai negalės prilygti. Mat sostą jam skyrė pats Dievas, leisdamas ištraukti įsmeigtą į priekalą kardą, ir nuo tos dienos šešiolikmetis karalius patirs daugybę nepaprastų nuotykių. Globodamas geruosius ir bausdamas bloguosius, jis keliaus po šalį lydimas šlovės ir garso apie nepaprastą savo išmintį. Jį supa irgi legendiniai personažai: gražioji karalienė Ginevra, narsus, ištikimas, bet nesėkmių persekiojamas Lanselotas, didžios išminties, tačiau beginklis prieš meilės pinkles burtininkas Merlinas. Be gerųjų veikėjų, matome ir Artūro seserį, piktąją fėją Morganą, sukėlusią brolžudišką karą, kuriuo baigsis Apvaliojo stalo riterių epopėja ir "burtų bei apžavų laikai". Artūrui mirus, iš ežero išnirs paslaptinga ranka ir, paėmusi karaliaus kadaise iš priekalo ištrauktą stebuklingąjį kardą Ekskaliburą, vėl grąžins ten, kur jis buvo ir kur galbūt ir šiandien gyvena bebaimiai, dori riteriai, visiems laikams dingę iš mūsų pasaulio.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Egiptas (24)    Vytautas Bogušis (12)    Kūdikio maitinimas (3)    Skundai (22)    Moters diena (4)    Nekilnojamasis turtas (22)    Siamo katės (2)    Interneto dienoraščiai (2)    LICS (17)    Konspiracija (2)    Emo (10)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Raganos (12)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Vandenis (7)    Duomenų apsauga (3)    Šachmatai (11)    Įžymūs žmonės (68)    Bildukai (3)    Kornreksai (3)    Velniai (9)    Džiaugsmas (2)    Aikido (14)    Skaneriai (5)    Miniatiūros (7)    Lietuva (2)    Homeopatija (5)    Mama ir vaikas (48)    Elektronika (8)    Žydai (32)    Metalinės muzikos grupės (8)    Aerobika (3)    Partijos (41)    Picerijos (4)    Fotografija (17)    Sąmokslo teorija (19)    Vytautas Landsbergis (6)    Vaistai (15)    Geležinkeliai (4)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Poetai (11)    Šunų veislės (52)    Aviacija (38)    Dažasvydis (3)    Miestai (14)    Spiritizmas (4)    Kokainas (6)    6 branduolių (3)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Rokeriai (3)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!