LT   EN   RU  
2020 m. birželio 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pasakos
  Kultūra > Literatūra > Pasakos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-10 Spausdinti Spausdinti
Pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas

Vieną kartą mūsų darže užaugo pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas. Jo veidas buvo kaip pomidoras, jo kūnas - tarsi agurkas, jo rankos - lyg kukurūzai, jo kojos - it morkos!
Vieną dieną jis išėjo į pasaulį akių ieškoti. Bet ne tik akių! Jis iškeliavo surasti ir nosies, burnos ir plaukų, nes žinojo, kad vietoje akių jam turėtų būti žaliosios mėlynės, vietoj burnos - raudonasis obels žiedas, vietoj nosies, kurios nėra, - pilkoji aguona, o vietoj plaukų - rudųjų linų pluoštas! Keliavo, keliavo ir sutiko avietinį ežiuką. Jo spygliai buvo erškėčių dygliai, o akytės - mėlynos braškytės, jo nosytė - žalioji spanguolytė, o burnytė - sidabramedžio lapelis. Pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas mandagiai pasisveikino:
-Sveikas, avietini ežiuk!
-Sveikas! O kas tu toks būsi?
-Aš esu pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas.
-O, pagaliau tave sutikau! Jei tu esi tas, kuriuo vadiniesi, šitos žalios mėlynės skirtos tau!
Avietinis ežiukas jam įteikė žaliąsias mėlynes ir nutipeno sau.
Pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas žingsniavo toliau. Sutinka citrininį vilką. Pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas pasisakė, kas esąs. Citrininis vilkas jam įteikė raudonąjį obels žiedą ir nulapatavo.
Pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas nuėjo toliau. Sutinka ananasinį briedį. Pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas pasisakė, kas esąs. Ananasinis briedis jam įdavė rudųjų linų pluoštą ir nuskuodė. Pomidorinis-kukurūzinis-morkinis agurkas nužygiavo toliau. Ogi žiūri - pakelėje žydi pilkoji aguona! Jis ją nuskynė ir įsidėjo į nosies vietą. Rodos, nieko nebetrūko.
Visas kūno dalis suradęs, iškeliavo į Europą laimės ieškoti, kaip tikras šiuolaikinis lietuvis. Tik jo vardas buvo gerokai pailgėjęs. Jei jį sutiksit kurioje Europos kryžkelėje, jums teks kreiptis:
-Ponaiti, Pomidorini-kukurūzini-morkini-obelini-aguonini-mėlyni agurkėli! Kur dabar veda tavo kelias?
-Į Briuselį, suprantama! Pasiūlysiu Europos Sąjungai auginti naujų superveislių daržoves!

Giedrė Skėrytė

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šokiai (56)    Meino meškėnas (2)    Novelės (102)    Aviacija (38)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Rokeriai (3)    Visuotinė istorija (44)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Apskaita (15)    Foje (3)    Opijatai (13)    Katės (33)    Auklės (3)    Žemės grobstymai (50)    Pelės (5)    Prezidento rinkimai (6)    Lietuvos istorija (110)    Grybų patiekalai (6)    Programavimas (20)    Politika (26)    Reklama internete (18)    Grupės (81)    Anglų kalba (35)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Joga (56)    Operacinės sistemos (50)    Šunys (67)    Panayiotis Zavosas (2)    Geologija (20)    Advokatai (10)    Žemės ūkis (33)    Vartotojai (29)    Artūras Zuokas (41)    Meilė bloguose (6)    Hip hop dance (4)    Katalikybė (49)    Knygos (23)    Feng šui (7)    6 branduolių (3)    Meninė gimnastika (14)    Alus (22)    Pedagogika (21)    Filologija (2)    Elektronika (8)    Avinas (7)    Budizmas (73)    Tiškevičiai (18)    Emigrantai (22)    Laikrodžiai (3)    Lietuvių fantastika (11)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!