LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pasakos
  Kultūra > Literatūra > Pasakos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-10 Spausdinti Spausdinti
Vaivorykštės atsiradimas

Seniai seniai danguje gyveno dievai. Taip kaip ir žmonės jie statėsi namus, dirbo (kiekvienas jų turėjo savo darbą). Jie elgėsi labai panašiai kaip žmonės. Tik darbas buvo kiekvienam dievui atskiras, pavyzdžiui, ugnies dievas turėjo rūpintis viskuo, kas susiję su ugnimi: kur turi būti gaisras ar kur turi užgesti koks laužas. O augalų dievas turi rūpintis viskuo, kas susiję su augmenija: kur koks augalas turi augti ar nudžiūti. Taip ir kiti dievai, kiekvienas turėjo savo rūpesčių. Į darbą, kaip ir žmonės, jie važinėdavo automobiliais, tik nepaprastais, o ypatingais, labai greitais, kad galėtų visur pasaulyje suspėti. Tik vienas vandens dievas gyveno neturtingai ir neturėjo pinigų gerai ir brangiai mašinai. Tad važinėjo su lėtesne, silpnesne ir prastesne mašina. Ne visada visur spėdavo, todėl vandenynų gilumose ir yra tiek visokių pabaisų.

Vieną kartą, kai vandens dievas važiavo pro supykusį audros dievą, besisvaidantį savo žaibais, vienas žaibas pataikė į jo mašinos benzino baką, o kadangi mašina buvo sena ir netvirta, bakas prakiuro ir benzino likučiai išbėgo tiesiai į netoliese buvusią balutę. Vanduo, susimaišęs su benzinu, įgavęs visokių spalvų, nutekėjo keliu. Ir iki šiol, kai tik pradeda siautėti audra, matosi įvairių spalvų dangaus takas. Tiesa, dabar jį žmonės vadina "vaivorykšte".

Glebas Vitašnevas

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Klonavimas (10)    Procesoriai (28)    NLP (8)    Vilius Navickas (2)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Tėvynės sąjunga (4)    Moterims (34)    Neištikimybė (2)    Miestų bendruomenės (7)    Knygos (23)    Poltergeistai (2)    Vadovavimas (185)    Runkeliai (18)    Architektūra (11)    Pasakos (60)    Informaciniai karai (11)    Kompiuteriai (148)    Hobi (106)    Reklama internete (18)    Įžymūs žmonės (68)    Spauda (3)    Ekologija (15)    Mokesčiai (8)    Mokyklos (22)    Vynas (16)    Atsiprašymas (3)    Klaviatūros (11)    Kabala (6)    Nusikaltimai (6)    TV3 (4)    Škotų aviganis (3)    Vokiečių aviganis (2)    Mama ir vaikas (48)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Šokiai (56)    Telekomunikacijos (188)    Kaukazo aviganis (2)    Dvyniai (9)    Filatelija (11)    Apskaita (15)    Geležinkeliai (4)    Skinheadai (9)    Grybų patiekalai (6)    Įvaikinimas (3)    Internetas (184)    Statyba (29)    Krašto apsauga (27)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Islamas (31)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!