LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pasakos
  Kultūra > Literatūra > Pasakos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-10 Spausdinti Spausdinti
Tas nuostabus pasakų pasaulis…

Iš vaikystės mes atsinešame skaitytų pasakų siužetus. Vieniems prie širdies brolių Grimų, kitiems K. Anderseno ar lietuvių liaudies pasakos. Matyt, jau tokia pasakų paskirtis - nėšti gėrio pradus, gal todėl jos dažniausiai ir baigiasi gerai. O ar daug žinome apie šiuolaikines pasakas, kokią vietą jos užima šiame technologijų išsivystymo amžiuje? Pasirodo, kad ir jauni žmonės domisi pasakomis, net bando jas kurti. Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos dešimtokė Živilė Garkauskaitė - viena iš jų. Dar besimokydama Strūnaičio pagrindinėje, Živilė pradėjo dalyvauti rajoniniuose rašinių konkursuose, paskui ir respublikiniuose. Laimėtas ne vienas laureatės vardas, diplomas. Paskutinį apdovanojimą Živilė Markauskaitė pelnė už pasaką „Apie karalių Tabaką“, parašytą respublikiniam konkursui „Du tūkstančiai ir dvi pasakos“.

Pati Živilė mėgsta pasakas su gera pabaiga, gal todėl ir jos pasakose gėris visada laimi prieš blogį. Pasakoje „Apie karalių Tabaką“ daktarės Medicinos pajėgos irgi laimi prieš karaliaus Tabako kariauną, užpuolusią Lietuvą. Žinoma, gaila, kad tikrovėje rūkančių kol kas nemažėja, bet kas neleis autorei kurti savo pasaulį su viltimi, kad vieną dieną rūkančių žmonių ims gerokai mažėti.

- Norėčiau, kad Žemėje viešpatautų gėris, kad nebūtų skausmo, kad žmonės galėtų džiaugtis gyvenimu. Vertinu žmonių atvirumą, sugebėjimą apginti savo nuomonę, - apie požiūrį į gyvenimą, žmones sako Živilė Markauskaitė.

Mokytoja Marytė Šamšūrienė, pati parašiusi ne vieną eiliuotą pasaką, su ja Živilė bendrauja dar nuo Strūnaičio pagrindinės laikų, sako, kad Živilė yra apsiskaičiusi, dvasiškai turtinga, sugeba raiškiai išreikšti savo mintis. Matyt, tai ir padeda jai sėkmingai dalyvauti įvairiuose konkursuose. Paskutiniame konkurse savo grupėje Živilės darbas buvo tarp geriausių.

- Džiaugiuosi Živilės pasiekimais, jos sugebėjimu rasti laiko ir kūrybai, gerai, kad mūsų iniciatyvą palaiko ir gimnazijos direktorė Danutė Čepulienė, sudaromos visos sąlygos nuvažiuoti į konkursus. Tai labai svarbu, - atsisveikindama sako mokytoja Marytė Šamšūrienė.

Algis JAKŠTAS

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    MTV (5)    Gyvūnai (174)    Romas (3)    Eurointegracija (5)    Dektinė (2)    Vaiko sveikata (8)    Gotai (17)    Filologija (2)    Astronomija (46)    Sportas (8)    Programavimas (20)    Imtynės (29)    Emo (10)    Kačių veislės (25)    Vasario 16 (12)    Skinheadai (9)    Picerijos (4)    Projektavimas (7)    Stalo žaidimai (7)    Pyktis (6)    Ekologinis ūkis (2)    Shidokan (3)    Džiaugsmas (2)    Prokuratūra (4)    Įvaikinimas (3)    Šamanai (7)    Spausdintuvai (12)    Depresija (29)    Žemės ūkis (33)    Striptizas (8)    NSO (33)    Teisė (61)    Hipiai (9)    Žmogaus teisės (52)    P2P tinklai (2)    Auklės (3)    Vadyba (89)    Matematika (2)    Pelės (5)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Pramogos (191)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Barai (7)    Nekilnojamasis turtas (22)    Vitaminai (2)    Grupės (81)    Politologija (64)    Kompiuterių virusai (52)    Mobilūs ryšiai (193)    Modemai (8)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!