LT   EN   RU  
2021 m. spalio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Paukščiai
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Paukščiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-31
Migravimo svarba paukščiams

Trumpą vasarą šiaurėje būna daug ir lengvai surandamo maisto. Ten ypač palankios sąlygos paukščiams veistis. Paukščių migravimas atsirado neatsitiktinai, jis buvo ir yra naudingas rūšiai. Dabar stebimos kelionės formavosi šimtmečius, veikiant natūraliajai atrankai. Tačiau kyla klausimas, kodėl ne visi paukščiai migruoja? Taip yra dėl to, kad, adaptuodamiesi prie aplinkos ir evoliucionuodami dėl jos poveikio, paukščiai skirtingai specializavosi. Juk vieni sparnuočiai – tolimieji migrantai, kiti skrenda žiemoti tik už kelių šimtų kilometrų.

Be to, tarp šių dviejų migrantų grupių yra daug pereinamų formų, ir tai labai svarbu migruojantiems paukščiams. Ir sėslūs, ir migrantai paukščiai vasarą veisiasi vieni šalia kitų ir išsimaitina. Klimato sąlygoms pablogėjus ir migrantams pasitraukus, sėslūs paukščiai randa pakankamai maisto, taigi paukščių parprūšinės konkurencijos čia nebūna, ir tai garantuoja išgyvenimo sėkmę.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Dektinė (2)    Aukštasis mokslas (13)    Intel (6)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Metalas (22)    Įžymūs žmonės (68)    Katarai (2)    Kelionių pasiūlymai (7)    Miestai (14)    Religija ir tikėjimai (315)    Joninės (6)    Įdomybės (87)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Menas būti kartu (2)    Skinheadai (9)    Dvyniai (9)    Metalistai (8)    Kreditai (2)    Garso ir vaizdo technika (2)    Restoranai (5)    Mama ir vaikas (48)    Poetai (11)    Akvariumai (58)    Bildukai (3)    Skirmantas Valiulis (32)    Vytautas Landsbergis (6)    Politologija (64)    Arkliai (12)    Kaimo turizmas (5)    Lietuvių fantastika (11)    Lotynų kalba (11)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Amerikos lietuviai (7)    Kabala (6)    Netolerancija (6)    Įvaikinimas (3)    Istorija (154)    Eurointegracija (5)    Dailė (34)    Viktor Uspaskich (61)    Fotografija (17)    Savižudybė (12)    BTV (3)    Tatuiruotės (7)    Šatrija (4)    Erich Fromm (5)    Taksas (2)    Pramoginiai šokiai (2)    Skolininkai (12)    Kovo 11 (4)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!