LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 17 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pedagogika
  Švietimas > Pedagogika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-01-06 Spausdinti Spausdinti
Romėnų ugdymo pagrindai - Viduramžių universitetai

Cechų, gildijų ir miestų mokyklų reikšmė auklėjime

XIIa. buvo įsteigti universitetai Italijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, o vėliau ir kitose šalyse. Viduramžių universitetai paprastai būdavo steigiami mokslininkų iniciatyva, todėl jie naudojosi autonomijos teise. Bažnyčia įvairiais būdais bandė juos pajungti savo globon, suteikdama jiems įvairių privilegijų ir lėšų (beneficijų) bei steigdama savo universitetus (Taip buvo įsteigtas Paryžiaus universitetas). Pamažu bažnyčia įsigali universitetuose, ir teologijos fakultetas tampa pačiu svarbiausiu. Universitete būdavo keturi fakultetai. Parengiamąjame arba artistiniame (menų), fakultete buvo dėstomi “septyni laisvieji menai”. Jis atstojo vidurinę mokyklą ir mokslas trukdvao šešis – septynis metus, o jį baigę gaudavo “menų magistro” laipsnį. Tolimesnes studijas galima buvo tęsti viename iš trijų pagrindinių fakultetų: teologijos, medicinos arba teisės, kur mokslas trukdavo penkis – šešis metus ir gauti daktaro, t.y. mokslininko vardą.

Kadangi amatininkai ir pirkliai nebuvo patenkinti bažnytinėmis mokyklomis, jie ėmėsi patys steigti cechų mokyklas. Juose vaikai mokėsi skaityti ir rašyti gimtąja kalba, skaičiavimo, religijos, o amato mokydavosi – tėvo dirbtuvėje. Tokias pat mokyklas pradėjo steigti ir pirkliai. Mokslas cechų ir gildijų mokyklose skyrėsi nuo bažnytinių mokyklų. Laipsniškai šios mokyklos virto pradinėmis miestų mokyklomis, išlaikomomis miestų savivaldybių (magistratų).

Kauno Technologijos Universitetas
Studentas: Paulius Grigaitis
Dėstytoja: Bankauskienė

Naudota literatūra:

1. Aurelijus Augustinas “Dialogai” Apie mokytoją
2. L. Jovaiša “Edukacijos įvadas”
3. Leonas Karsavinas “Europos kultūros istorija”
4. N. Konstantinovas, J. Mediskis, M. Šabojeva “Pedagogikos istorija”
5. J. Gutauskas “Kriščionybė Lietuvoje”

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Feng šui (7)    Žuvininkystė (2)    Prancūzų buldogas (2)    Romas Kalanta (4)    Depresija (29)    Užsienyje (50)    Lietuva (2)    Velykos (10)    Kulinarija (181)    LICS (17)    Rasos (2)    Chemija (5)    Modemai (8)    Pagonybė (3)    Jausmai (27)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Zodiako ženklai (88)    Go-go (10)    Šokoladas (10)    Poetai (11)    Šventasis Kazimieras (2)    Žinių visuomenė (14)    TELE-2 (7)    Anglų kalba (35)    Ištikimybė (4)    Vytautas Landsbergis (6)    Kvepalai (10)    Džiazo muzikos grupės (11)    Žindymas (14)    Šv. Valentino diena (11)    Renginiai (31)    Ekonomika (5)    Samsung (3)    Bankinės technologijos (11)    Kaziuko mugė (3)    Vabzdžiai (5)    Vox Populi (14)    Literatūra (239)    Žiniasklaida (108)    Kaukazo aviganis (2)    Melagių diena (3)    Reinkarnacija (6)    Advokatai (10)    Runkeliai (18)    Jautis (7)    Skirmantas Valiulis (32)    Mada (4)    Euro naujienos (2)    Grybai (3)
1. Tarp 150 novatoriškiausių Europos mokytojų - ir Lietuvos atstovė
2. Jaunoji karta kurs savo laisvės dainą
3. Saugesnio interneto dienai – mokinių pamoka tėvams ir mokytojams
4. Nauji mokyklų problemų sprendimo metodai veikia
5. Skiriamas finansavimas tautiniam ugdymui
6. Remiamos užsienio lietuvių studijos
7. Pakliuvę į iliuzijų vergovę
8. Mokslotyrininko žvilgsnis į dabarties pedagogikos mokslą
9. Naujojo auklėjimo kryptys
10. Romėnų ugdymo pagrindai - Feodalų pasauliečių auklėjimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!