LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pedagogika
  Švietimas > Pedagogika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-08
Remiamos užsienio lietuvių studijos
Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė nutarimo „Dėl paramos Nepriklausomų Valstybių Sandraugos ir Rytų Europos šalių lietuviams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką mokytis valstybinėse profesinėse bei aukštesniosiose mokyklose, ir Lietuvos švietimo bei kultūros darbuotojams, vykstantiems į nurodytąsias šalis dirbti lietuvių ugdymo įstaigose ir bendruomenėse“ pakeitimo projektui.

Projektas numato, kad lietuvių kilmės užsieniečiams, turintiems lietuvių kilmę patvirtinantį pažymėjimą, studijuojantiems Lietuvos Respublikos valstybinėse aukštosiose mokyklose, atsižvelgus į jų studijų rezultatus ir materialinę padėtį, iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto kaip valstybės parama bus mokamos 1–3 minimalaus gyvenimo lygio dydžio pašalpos.

Taip pat Lietuvos mokytojams, dėstytojams, kultūros ir meno darbuotojams, išvykstantiems į užsienio šalis dirbti lietuvių švietimo, kultūros įstaigose, aukštųjų mokyklų lituanistikos ar baltistikos centruose ir lietuvių bendruomenėse mokamas atlyginimas už jų suteiktas paslaugas. Be to, skiriamos išmokos kelionės draudimo, vizų gavimo ir kelionės išlaidoms padengti.

Nutarimo projekte numatyta siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai patvirtinti Pašalpų lietuvių kilmės užsieniečiams mokėjimo bei atsiskaitymo tvarkos aprašą. Taip pat konkursų Lietuvos mokytojams, dėstytojams, kultūros ir meno darbuotojams, išvykstantiems į užsienio šalis dirbti lietuvių švietimo, kultūros įstaigose, aukštųjų mokyklų lituanistikos ar baltistikos centruose ir lietuvių bendruomenėse, organizavimo, atlyginimo nustatymo ir išmokų skyrimo bei atsiskaitymo tvarkos aprašą.

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
Elona Bagdanavičienė
8 5) 274 31 36

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Wing Tsun (14)    Skinheadai (9)    Psichologija (89)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Kaimo turizmas (5)    Šventasis Kazimieras (2)    Pramoginiai šokiai (2)    Dailė (34)    Kompiuterių virusai (52)    Fotografija (17)    Hip hop dance (4)    Grybų patiekalai (6)    Filatelija (11)    Mokesčiai (8)    Žemės ūkis (33)    Spausdintuvai (12)    Kompiuterinis saugumas (43)    Automobiliai (41)    Partizanai (12)    Hipiai (9)    Lobių ieškotojai (3)    Viskis (8)    Žmogaus klonavimas (2)    Garso sistemos (15)    NLP (8)    Drabužiai (41)    Skaneriai (5)    Emigrantai (22)    Atmintis (4)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Nusikaltimai (6)    Fajetai (2)    Interneto dienoraščiai (2)    Paukščių gripas (21)    Miestai (14)    Zodiako ženklai (88)    Šamanai (7)    Motociklai (12)    SSL sertifikatai (6)    Prancūzų buldogas (2)    Parapsichologai (7)    Šunų veislės (52)    Programos (61)    Joninės (6)    Šokiai (56)    Konspiracija (2)    Kinų horoskopas (14)    Leo LT (12)    Go-go (10)    Muzika (196)
1. Tarp 150 novatoriškiausių Europos mokytojų - ir Lietuvos atstovė
2. Jaunoji karta kurs savo laisvės dainą
3. Saugesnio interneto dienai – mokinių pamoka tėvams ir mokytojams
4. Nauji mokyklų problemų sprendimo metodai veikia
5. Skiriamas finansavimas tautiniam ugdymui
6. Pakliuvę į iliuzijų vergovę
7. Mokslotyrininko žvilgsnis į dabarties pedagogikos mokslą
8. Naujojo auklėjimo kryptys
9. Romėnų ugdymo pagrindai - Viduramžių universitetai
10. Romėnų ugdymo pagrindai - Feodalų pasauliečių auklėjimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!