LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pedagogika
  Švietimas > Pedagogika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-02-17
Jaunoji karta kurs savo laisvės dainą
Šalies valstybingumo paskelbimo dieną Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga ir projekto "Draugiška mokykla" globėja Švietimo ir mokslo ministerija skelbia "Jaunos laisvės dainos" konkursą. Jame dalyvauti ir savo kūrybines galias išbandyti kviečiami visi šalies mokiniai.

"Esame įpratę Lietuvos valstybines šventes, taip pat ir nepriklausomybės paskelbimo ir atkūrimo dienas, minėti liūdnais veidais. O juk turėtume džiaugtis, kad turime laisvę. Todėl šiais metais Kovo 11-ąją nusprendėme paminėti kurdami savo kartos laisvės dainas. Juk muzika puikiai išreiškia mūsų jausmus ir džiaugsmą laisve", - sako viena konkurso sumanytojų, Lietuvos mokinių parlamento atstovė Eglė Remeikaitė.

Dainų įrašų ir jų tekstų Švietimo ir mokslo ministerija lauks iki kovo 3 d. Kūrinius vertins kompetetinga komisija, kurios nariais tapti bus kviečiami žymiausi Lietuvos atlikėjai ir prodiuseriai.

Kovo 11 d. geriausias dainas, atliekamas autorių, išgirs visi Lietuvos Radijo klausytojai. Jos bus įrašytos Lietuvos nacionalinio radijo Garso įrašų ir leidybos studijoje. Konkurso laureatai taip pat bus apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos prizais.

"Jaunos laisvės dainos" konkursas – jau antrasis, įgyvendinamas projekto "Draugiška mokykla" partnerių. Praėjusių metų gruodį buvo paskelbti beveik du mėnesius trukusio mokinių kūrybinių darbų konkurso "Skiriu mokytojui" laureatai. Iš viso komisija gavo per tris tūkstančius piešinių, keramikos darbų, poezijos ir prozos kūrinių, dainų ir vaidinimų įrašų. ŠMM ministras Remigijus Motuzas apdovanojo 60 kūrybingiausių mokinių ir jų mokytojus

Projektu "Draugiška mokykla" siekiama stiprinti mokyklų savivaldą, visų mokyklos bendruomenės narių – mokinių, tėvų, mokytojų, mokyklos administracijos atstovų – bendradarbiavimą.

Aktyviausiai šiame projekte dalyvaujantys mokiniai yra kviečiami į įvairius renginius. Kartu su mokytojais vaikai jau pabuvojo Valstybiniame jaunimo teatre, dalyvavo ekskursijose po Vilnių. Vasario pradžioje Marijampolės, Visagino ir Kėdainių mokiniai lankėsi Lietuvos nacionalinio radijo Garso įrašų ir leidybos studijoje, kur kartu su realybės šou "Dangus" dalyviais įrašė dainą "Mūsų dienos kaip šventė".

Projektą "Draugiška mokykla" įgyvendina Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šokoladas (10)    Kovo 11 (4)    Leo LT (12)    Vabzdžiai (5)    Žirgų sportas (4)    Užsienyje (50)    Drakonai (36)    Šventasis Kazimieras (2)    Mazda (2)    Eurointegracija (5)    Teisėtvarka (24)    Kietieji diskai (17)    Kaimo turizmas (5)    Matematika (2)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Šventės (117)    Vampyrai (9)    Aikido (14)    Ekonomika (259)    Viešieji ryšiai (20)    Architektūra (11)    Aerobika (3)    Netolerancija (6)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Žemgrobiai (6)    Aiškiaregiai (11)    Biologija (222)    Gender Loops (6)    Ekonomika (5)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Pramogos (191)    Narkotikai (97)    Šaulys (7)    Spauda (3)    Miestai (14)    Žmonės (241)    Savižudybė (12)    Žinių visuomenė (14)    Akvariumai (58)    Artūras Zuokas (41)    Medžioklė (63)    Bankinės technologijos (11)    Kulinarija (181)    Zodiako ženklai (88)    Garso sistemos (15)    Pasakos (60)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Fotografija (17)    Lietuvos istorija (110)    Astrologija (27)
1. Tarp 150 novatoriškiausių Europos mokytojų - ir Lietuvos atstovė
2. Saugesnio interneto dienai – mokinių pamoka tėvams ir mokytojams
3. Nauji mokyklų problemų sprendimo metodai veikia
4. Skiriamas finansavimas tautiniam ugdymui
5. Remiamos užsienio lietuvių studijos
6. Pakliuvę į iliuzijų vergovę
7. Mokslotyrininko žvilgsnis į dabarties pedagogikos mokslą
8. Naujojo auklėjimo kryptys
9. Romėnų ugdymo pagrindai - Viduramžių universitetai
10. Romėnų ugdymo pagrindai - Feodalų pasauliečių auklėjimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!