LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pelės
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai > Pelės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-14 Spausdinti Spausdinti
Pelė

Stumdant pelę ant specialaus kilimėlio, valdomas žymeklis vaizduoklio ekrane, o paspaudžiant pelės klavišus kompiuteriui perduodamos komandos. Dažniausiai pelė turi du arba tris klavišus. Sudėtingesnė pelė gali turėti ratuką dokumentui ekrane stumdyti vertikalia ir horizontalia kryptimi, dar keletą klavišų. Dažniausiai kairysis pelės klavišas naudojamas komandai įvesti, o dešiniuoju iškviečiamas žymeklio vietai tinkamas papildomas programos meniu.

Labiausiai paplito optinės mechaninės pelės. Jų dugne yra rutulys, kuris stumiant pelę rieda kilimėlio paviršiumi ir suka vienas kitam statmenus ritinėlius, prie kurių ašelių yra pritvirtinti plyšėti diskeliai. Vienoje diskelio pusėje yra spinduolis, o kitoje - fotoelementas. Sukantis diskeliui, moduliuojamas iš spinduolio į fotoelementą patenkančios šviesos intensyvumas. Stumiant pelę pirmyn ar atgal, sukasi vienas diskelių, o stumiant į kairę ar į dešinę, - kitas. Pelei judant įstrižai, sukasi abu diskeliai. Pagal fotoelementų signalus pelės valdiklis nustato pelės judėjimo kryptį, greitį bei nueitą atstumą ir duomenis apie judėjimą perduoda į kompiuterį. Pagal šiuos duomenis kompiuteris valdo žymeklį vaizduoklio ekrane.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Televizoriai (2)    Sektos žudikės (6)    Chiromantija (3)    Šaudymas iš lanko (2)    Aikido (14)    Chemija (5)    Vartotojai (29)    IT parodos (10)    Mistika (446)    Skundai (22)    Džiazo muzikos grupės (11)    Shidokan (3)    Gatvės šokiai (5)    Energetika (13)    6 branduolių (3)    Interneto komentarai (2)    Parašiutizmas (15)    Specialiosios tarnybos (36)    Nekilnojamasis turtas (22)    Opel (4)    Operacinės sistemos (50)    E - komercija (87)    Skamp (16)    Mazda (2)    Joninės (6)    Siamo katės (2)    Toyota (2)    Liberalų sąjūdis (5)    Kovos menai (72)    Optinis ryšys (12)    Burtai (8)    Susitaikymas (9)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Lotynų kalba (11)    Velniai (9)    Kaziuko mugė (3)    Pankai (6)    Informaciniai karai (11)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Konspiracija (2)    Škotų aviganis (3)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Eurointegracija (5)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Pirmoji meilė (3)    Logistika (12)    Shotokan (11)    Vytautas Bogušis (12)    Skirmantas Valiulis (32)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!