LT   EN   RU  
2020 m. liepos 16 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Poilsis gamtoje
  Naudingi patarimai > Poilsis gamtoje
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-11-19
Specialistai pataria: kad poilsis miške būtų malonus

Prasidėjus grybavimo sezonui, į miškus jau plūsta lankytojai ir grybautojai. Tai neramus metas aplinkosaugininkams, miškininkams ir kitų tarnybų darbuotojams, teigiama Generalinės miškų urėdijos (GMU) pranešime.

"Ne paslaptis, kad nemažai daliai miškų lankytojų trūksta kultūros – paliekamos šiukšlės, ne vietoje deginami laužai, draskoma miško paklotė, niokojama augmenija", - teigia aplinkosaugos specialistai.

Prieš kelias dienas Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Švenčionių rajono agentūra kartu su Švenčionių rajono policijos komisariato ir Lietuvos saugios laivybos administracijos pareigūnais atliko Aukštaitijos nacionaliniame parke esančio Žeimenio ežero patikrinimą. Pareigūnai tikrino, kaip poilsiautojai laikosi miško lankymo bei mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų. Reido metu nustatyti trys miško lankymo taisyklių pažeidimų atvejai – ne vietoje įrengtos laužavietės. Pažeidėjams buvo surašyti protokolai, jie geranoriškai sumokėjo po 25 litus baudos.

Miško lankymo taisyklės draudžia kurti laužus tam neįrengtose vietose, mėtyti neužgesintus degtukus ir nuorūkas, šiukšlinti mišką, ne šiukšlių dėžėse palikti atliekas ir tarą, kirsti medžius, ardyti miško paklotę, gaudyti ir naikinti laukinius gyvūnus, neštis juos į namus, ardyti gyvūnų būstus (lizdus, skruzdėlynus, olas), leisti bėgioti palaidiems šunims, trukdyti kitų lankytojų poilsį triukšminga muzika.

Reikia atminti, kad negalima automobilio statyti tiesiog ant miško paklotės ir arčiau nei 25 m iki vandens telkinio, plauti miške autotransporto priemones. Įvažiuoti į mišką ir važinėti po jį galima tik keliais (tai liečia ir keturračius). Statyti autotransporto priemones miškuose leidžiama tik tam tikslui skirtose aikštelėse ir šalikelėse, primena GMU. Draudžiama naikinti ir gadinti poilsiaviečių įrangą, informacinius ženklus bei stendus, kvartalinius stulpus, riboženklius ir kitokius ženklus.

Būtina griežtai laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų. Miško lankytojai, pastebėję gaisrą, privalo jį užgesinti, o jei to padaryti nėra galimybių - nedelsiant pranešti Miškų urėdijai ir Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Poilsiautojams pasiruošti kurą laužavietėms leidžiama tik pasirenkant nelikvidinių šakų, žabų, taip pat atpjovų ir kitų atliekų, likusių baigtose eksploatuoti kirtavietėse.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Archeologija (42)    Teisė (61)    Egzorcizmas (11)    Pelės (5)    Kelnaitės (2)    Stalo žaidimai (7)    Ekonomika (5)    Krašto apsauga (27)    Vaiduokliai (23)    Hipnozė (10)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Astrologija (27)    Klubai (5)    Tamplieriai (7)    Mokyklos (22)    Vandenis (7)    Tadas Blinda (10)    Šamanai (7)    Kovo 8 (3)    Krišnaizmas (3)    Muzika (196)    Tatuiruotės (7)    Krikščionys demokratai (3)    Fantastika (21)    Politologija (64)    Fajetai (2)    Susitaikymas (9)    Alus (22)    Turizmas (151)    Subkultūros (99)    Kompiuteriai (148)    Nekilnojamasis turtas (22)    Mokesčiai (8)    Rašytojai (11)    Priklausomybė (3)    AMD (3)    Atleidimo svarba (2)    Žvaigždės (19)    Ekonomika (259)    Kanapės (15)    Runkeliai (18)    Kietieji diskai (17)    Romas (3)    IT parodos (10)    Psichologija (89)    Seimo Pirmininkas (2)    Dalia Grybauskaitė (16)    Lotynų kalba (11)    Klaviatūros (11)    Pedagogika (21)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!