LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Poilsis gamtoje
  Naudingi patarimai > Poilsis gamtoje
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-06-19
Vakarėlis po atviru dangumi

Iškyla gamtoje (barbekiu) – tai tradicija, pramoga, ritualas ar tiesiog pretekstas surengti smagų vakarėlį. Atšilus orams pasikvieskite draugus į gamtą ir bendraudami bei valgydami skanius patiekalus maloniai praleiskite laiką. Vienu šūviu nušausite du zuikius: gamtoje bus geresnis apetitas ir virškinimas, o tuo pačiu ir pailsėsite nuo miesto šurmulio.

Tokiame vakarėlyje bendrauti gali ne tik gerai pažįstami draugai – juk žmonių galima pakviesti gerokai daugiau, negu paprastai. O pati renginio atmosfera yra gan neįpareigojanti, leidžianti vakaro šeimininkams laisvai bendrauti su svečiais ir nereikalauti budria akimi sekti stalo. Beje, vokiečiai, garsėjantys tikslumu ir taupumu, paskaičiavo, kad tokia šventė kainuoja gerokai pigiau, negu iškilmingi renginiai, ir būtent šiuo faktu grindžia jos populiarumą.

Tačiau pradėkime iš pradžių. Rengti vakarėlį po atviru dangumi galima savo kieme, pliaže, parkelyje – pati vieta neturi didelės reikšmės. Staltiesę ir Indus geriau naudoti vienkartinius, tačiau jie turi būti spalvingi. Nepamirškite apgalvoti apšvietimo: negerai, jei vakare šviesa sklis tik iš rusenančių anglių.

Šiuolaikinė pramonė labai rimtai sureagavo į piknikų populiarumą ir pateikė itin didelę kepsninių įvairovę visiems gyvenimo atvejams. Grilių pasirinkimas – milžiniškas – nuo kompaktinių prietaisų, kuriuos galima įsimesti į automobilio bagažinę, iki keramikinių sodo stalų. Kepsninę statykite ant plokščio paviršiaus, kad neapsiverstų, ir kuo toliau nuo vijoklinių augalų, tvorelių, krūmų, kurie gali netikėtai užsidegti. Anglis suberkite kauburėliu, apipilkite jas specialiu degiu skysčiu. Kepti galima pradėti tik tuomet, kai anglys pasidengs pilkai baltu pelenų sluoksniu. Prieš dedant pirmąją produktų porciją, groteles sutepkite augaliniu aliejumi ir stipriai įkaitinkite – tuomet mėsa neprilips. Nepamirškite įsigyti iešmelių (labai pravers ir nedideli mediniai pagaliukai), specialių grotelių kepti žuviai, aliuminio folijos.

Na o dabar, apie svarbiausią – ką kepti. Ogi viską. Čia galioja įstatymas, žinomas dar pirmykštėje bendruomenėje – kuo šviežesni ir kokybiškesni produktai, tuo skanesni iš jų pagaminti patiekalai. Mėsa sūdoma jau iškepus, nes druska ištraukia mėsos sultis ir ji tampa kieta. Aišku, būtų idealu prieš kepant mėsą palaikyti ją marinate. Neapdeginkite mėsos. Apanglėję produktai kenksmingi. Mažiems gabalėliams, daržovėms, jūros gėrybėms kepti naudokite foliją.

Norint sužinoti, ar smarkiai įkaitusi kepsninė, palaikykite ranką delnu žemyn 10 cm atstumunuo ugnies. Skaičiuokite sekundes tol, kol karštis privers patraukti ranką. Jei galite išlaikyti ranką 2 sekundes, kepsninė įkaitusi gerai (190 °C ir daugiau); 3 sekundes – karštis vidutinis; 4sekundes – nedidelė temperatūra – (180 – 190 °C); 5sekundes – žema temperatūra (100 – 150 °C).

Nuobodžiausia, bet labai reikalinga iškylos dalis – kepsninės valymas. Prieš plaunant groteles, pašveiskite jas metaliniu šepečiu. Kai grotelės kiek atvės – panardinkite jas į karštą muiluotą vandenį. Jei grotelės labai didelės ir netelpa į kriauklę, apvyniokite jas drėgnais virtuviniais rankšluosčiais, palikite valandai ir tik po to valykite.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Arūnas Valinskas (4)    Kaukazo aviganis (2)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Kompiuterių virusai (52)    Kelionių pasiūlymai (7)    Katarai (2)    Specialiosios tarnybos (36)    Proza (157)    Avinas (7)    Žiniasklaida (108)    Šaulys (7)    Akvariumai (58)    Žala sveikatai (16)    Šv. Valentino diena (11)    Interneto komentarai (2)    Teisė (61)    Šokoladas (10)    Reklama internete (18)    Rinkimai (23)    Filosofija (326)    Novelės (102)    Slaptos bendrijos (24)    Mergelė (7)    Toyota (2)    Spauda (3)    Parapsichologai (7)    Mitingai (5)    Ekologiškas maistas (2)    Kompiuterinis saugumas (43)    Savivaldybių rinkimai (9)    Kitos šventės (7)    Religija ir tikėjimai (315)    Parašiutizmas (15)    Smurtas mokyklose (10)    Mokyklos (22)    Kokainas (6)    Poltergeistai (2)    Drabužiai (41)    Internetas (184)    Klaviatūros (11)    Liberalų sąjūdis (5)    Literatūra (239)    Šaudymas iš lanko (2)    Įžymūs žmonės (68)    NLP (8)    Šunys (67)    NSO (33)    Motociklai (12)    Paieškos sistemos (14)    Islamas (31)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!