LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Politologija
  Mokslas > Mokslo sritys > Politologija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-17 Spausdinti Spausdinti
Politinės valdžios funkcijos

Valdžia nėra vien dominavimas, ji atlieka funkcijas, be kurių jokia visuomenė negalėtų egzistuoti. Tokių funkcijų labai daug (plačiau jos nagrinėjamos skyrelyje apie valstybę), tačiau jas galima sujungti į dvi pagrindines grupes.

Pirmiausia, tai valdymo funkcija, Tai yra pagrindinė valdžios funkcija, apimanti visą visuomenę ir atskiras jos gyvenimo sferas. Kaip visuomenės mastu, taip ir atskirose sferose į valdymo funkcijas įeina (a) neišvengiamai iškylančių dėl interesų įvairovės konfliktų reguliavimas ir interesų harmonizacija (idealiai - visos visuomenės labui), (b) veiklos koordinacija, įskaitant ir resursų paskirstymą ir perskirstymą, (c) socialinio, ekonominio, kultūrinio bei politinio visuomenės vystymosi strategijos kūrimas, (d) betarpiškas dalyvavimas, vykdant numatytą strategiją ir sprendžiant iškylančius klausimus.

Antroji tarp bendriausiu valdžios funkcijų yra politinės sistemos optimizacija. Valdžia privalo siekti, kad politinė sistema, apjungianti valstybę, politines partijas, judėjimus ir visas politines institucijas, funkcionuotų normaliai, būtų stabili, laiku ir adekvatiškai reaguotų į iškylančias problemas. Priešingu atveju neišvengiamos chroniškos politinės krizės ir nestabilumas, kurių pasekme gali būti politinės sistemos fragmentacija, šalies gyvybingumo sumažėjimas ir bendras nuosmukis.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vytautas Landsbergis (6)    Bučiniai (31)    Lobiai (12)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Darbdaviai (10)    TV3 (4)    Lietuvos istorija (110)    Kazimiera Prunskienė (13)    Draudimas (7)    Procesoriai (28)    Šaulys (7)    Filologija (2)    Kinas (193)    Toyota (2)    Dektinė (2)    Ištikimybė (4)    Apatinis trikotažas (17)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Nusikaltimai (6)    Labradoras (2)    Moterims (34)    Lotynų šokiai (5)    Vaiduokliai (23)    Garso sistemos (15)    Bankinės technologijos (11)    Buto remontas (3)    Klubai (5)    Aiškiaregiai (11)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Užsienyje (2)    Raganos (12)    Liemenėlės (3)    Bendravimas (743)    Mityba (43)    IT parodos (10)    Geografija (22)    Kalėdos (12)    Katės (33)    Islamas (31)    Rytietiški šokiai (16)    Helouvynas (7)    Religija ir tikėjimai (315)    Nekilnojamasis turtas (22)    Mokslininkai (2)    Lietuva (2)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Žemės ūkis (33)    Pelės (5)    Kaziuko mugė (3)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!