LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Procesoriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai > Procesoriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-14 Spausdinti Spausdinti
Procesoriai

Kompiuteriai buvo kuriami pamėgdžiojant žmogaus protinę veiklą. Informacijai apdoroti buvo pritaikytos elektroninės schemos, kurios ilgainiui buvo pavadintos procesoriais. Pirmųjų kompiuterių procesoriai buvo didžiulės šimtus kilogramų sveriančios spintos tačiau mikroelektronikos pažanga buvo tokia sparti, kad šiandien procesorius nesunkiai telpa delne tai tik vienas iš daugelio kompiuterį sudarančių lustų. Tačiau ne tik geometriniai dydžiai įspūdingi -puikios ir kitos procesoriams būdingos našumo savybes. Kompiuteris gali turėti keletą procesorių. Pagrindinis, arba centrinis, procesorius susideda iš aritmetikos ir logikos įtaiso (ALĮ), valdymo įtaiso (VĮ), registrų (RG), juos ir pagrindinę atmintį siejančių duomenų perdavimo magistralių.Pagrįsta logikos dėsniais kompiuterio įranga "supranta" tik nulių-vienetų kalbą, todėl kad ir kokiais skambiais epitetais girtume kompiuterį, kiekvienu nagrinėjamu momentu jis atlieka tik visiškai paprastus veiksmus: persiunčia duomenis iš vienos saugyklos į kitą, sudeda, sudaugina du skaičius, patikrina, ar rezultatas nėra nulis ir pan. Tokie elementarūs veiksmai, kuriuos betarpiškai atlieka ALĮ schemos, vadinami komandomis arba instrukcijomis. Žmogaus gyvenime taip pat gausu "instrukcijų", tačiau jos dažniausiai būna žodinės. Kompiuteryje viskas vaizduojama dvejetainiu pavidalu, todėl komandos taip pat koduojamos ir susideda iš operacijos kodo bei adresinės dalies. Operacijos kodas (OPK) nusako, kokį veiksmą reikia atlikti (sudėti, padauginti, pavaizduoti ekrane,...), o adresinė dalis (ADR) nurodo, iš kur ir/ar kokius duomenis paimti tai operacijai. Komandų seka sudaro programą. Taigi kompiuterio atmintyje būna duomenys (apdorojamoji informacija) ir programa (valdančioji informacija).

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Nekilnojamasis turtas (22)    Simbolika (2)    SSL sertifikatai (6)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Dailė (34)    Duomenų apsauga (3)    Šatrija (4)    Jautis (7)    Ekonomika (259)    Krašto apsauga (27)    Vaizdo sistemos (34)    Šventasis Pranciškus (3)    Fizika (11)    Viktor Uspaskich (61)    Amfetaminas (2)    Žirgų sportas (4)    Mokyklos (22)    Astronomija (46)    TV3 (4)    Mitingai (5)    Arkliai (12)    Ištikimybė (4)    Žemės grobstymai (50)    Šaudymas iš lanko (2)    Ekonomika (5)    Kreditai (2)    MTV (5)    Arūnas Valinskas (4)    Feng šui (7)    Vytautas Bogušis (12)    Skundai (22)    Lobiai (12)    Atviras kodas (23)    Seimo rinkimai (4)    Skandalai (476)    Įdomybės (87)    Velniai (9)    Interneto tinklai (4)    Šaulys (7)    Katalikybė (49)    Eurointegracija (5)    Politika (26)    Katarai (2)    Transportas (125)    Klaviatūros (11)    Vaistai (15)    Auklės (3)    Bankrotas (2)    Šventasis Kazimieras (2)
1. AMD ir ATI pardavimai vis gerėja
2. "AMD" gamina procesorius su 12 branduolių
3. CeBIT 2010: „AMD“ pristatė 6 branduolių procesorius (Video)
4. „Intel" kuria 6 branduolių procesorių
5. AMD pristato naujuosius Phenom II AM3 lizdui
6. „Fujitsu“ sukūrė 8 branduolių procesorius „Sparc64“
7. AMD išleis aštuonių branduolių procesorius jau 2009
8. "Intel" pristatė pirmuosius keturių branduolių procesorius
9. Kompiuterių procesorių rinkoje – pirmieji "Intel" keturių branduolių lustai
10. "Intel" pristatė analogų rinkoje neturinčius procesorius stalo ir nešiojamiems kompiuteriams
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!