LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Procesoriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai > Procesoriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-11-08 Spausdinti Spausdinti
IBM kuria naujos konstrukcijos 3D lustus

IBM Research tyrinėtojai atrado naują trimačių mikroschemų konstrukciją, kurios tranzistorius galima išdėstyti dviejais ar net daugiau sluoksnių, o pats lustų gamybos procesas primena daugiasluoksnio pyrago kepimą.

“Antras ir po to kuriami sluoksniai dedami ant jau esančių, - pranešė projekto vadovė Ketrin Guarini. - Su šia technologija vietoj vieno tranzistorių sluoksnio mes gauname du-tris ar net daugiau”. Su laiku naujoji konstrukcija gali įtakoti žymiai galingesnių procesorių pasirodymą. Tokie lustai, palyginus su savo vienasluoksniais “giminaičiais”, turėtų žymiai didesnį tranzistorių skaičių, be to, taip pavyktų sumažinti mikroschemos tranzistorius jungiančių laidininkų ilgį. Trečiasis naujos konstrukcijos koziris - galimybė vieno korpuso viduje sudėti įvairių tipų mikroschemas, pavyzdžiui, IBM, pridėjusios optinius ryšius valdantį sluoksnį, tikisi sukurti naujos kartos tinklams skirtas mikroschemas.

Tačiau naujoji konstrukcija, nežiūrint milžiniško jos potencialo, kol kas - dar tik ankstyvosiose kūrimo stadijose. Kompanijai dar teks imtis kito žingsnio - reikės tarpusavyje sujungti atskirus tranzistorių sluoksnius, todėl tai, kada gi ši technologija pasirodys rinkoje, dar net neaptarinėjama. Kūrimo metu teks išspręsti rimtas problemas, tokias, kaip daugiasluoksnei mikroschemai būtino didelio energijos kiekio tiekimas. “Gali būti, kad dėl naudojamos energijos apribojimo viršutiniuose jos sluoksniuose bus galima patalpinti ne bet kokią schemą, - pastebėjo Guarini.

Intel ir keletas kitų kompanijų taip pat anonsavo kuriančios trimačių lustų konstrukcijas, pvz, eksperimentinis Intel Tri-Gate tranzistorius turi tris viena virš kitos išdėstytas užtūras, o Matrix Semiconductor sukūrė daugiasluoksnę atmintinėms skirtą mikroschemą, kuri daug kuo panaši į IBM prototipą.

Apie savo naująją mikroschemų konstrukciją IBM plačiau papasakos gruodį JAV, San-Franciske vyksiančioje tarptautinėje, techniniam schemų projektavimui skirtoje International Electron Devices Meeting konferencijoje.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    LNK (2)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Klaviatūros (11)    Renginiai (31)    Škotų aviganis (3)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Vorai (2)    TELE-2 (7)    Kazimiera Prunskienė (13)    Geologija (20)    Saugus internetas (11)    Įžymūs žmonės (68)    Skandalai (476)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Komunikacija (166)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Nusikaltimai (6)    Paukščių gripas (21)    Breakdance (4)    Apskaita (15)    Vytautas Landsbergis (6)    LICS (17)    Foje (3)    Dažasvydis (3)    Kovo 11 (4)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Roko muzikos grupės (10)    Shidokan (3)    Burtai (8)    Dvarai (36)    Lietuva (2)    Prezidento rinkimai (6)    Vaizdo sistemos (34)    Opijatai (13)    NLP (8)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Rinkimai (23)    Alkoholizmas (15)    Omnitel (12)    Partijos (41)    Kačių veislės (25)    Žvaigždės (19)    Žvejyba (30)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Klubai (8)    Kultūra (749)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Poetai (11)    Vilius Navickas (2)    Kompiuterio ergonomika (8)
1. AMD ir ATI pardavimai vis gerėja
2. "AMD" gamina procesorius su 12 branduolių
3. CeBIT 2010: „AMD“ pristatė 6 branduolių procesorius (Video)
4. „Intel" kuria 6 branduolių procesorių
5. AMD pristato naujuosius Phenom II AM3 lizdui
6. „Fujitsu“ sukūrė 8 branduolių procesorius „Sparc64“
7. AMD išleis aštuonių branduolių procesorius jau 2009
8. "Intel" pristatė pirmuosius keturių branduolių procesorius
9. Kompiuterių procesorių rinkoje – pirmieji "Intel" keturių branduolių lustai
10. "Intel" pristatė analogų rinkoje neturinčius procesorius stalo ir nešiojamiems kompiuteriams
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!