LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Procesoriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai > Procesoriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-04-14 Spausdinti Spausdinti
AMD pademonstravo dvigubą lustą Desktop kompiuteriams

Trečiadienį Advanced Micro Devices kompanija pademonstravo Toledo - Desktop tipo kompiuteriams skirtą procesorių, sukurtą dviejų atskirų Athlon 64 branduolių ant vieno kristalo pagrindu.

Pasak Desktop sistemoms skirtų AMD procesorių markių specialistės Terezos Deonis, sistemos su šiuo procesoriumi rinkoje pasirodys antrajį šių metų pusmetį. Dauguma šių kompiuterių bus pateikti su specialiai pritaikytomis Windows XP Professional sistemomis - jose vykstantys procesai jau bus paskirstyti į atskirus, vienu metu dviejais procesoriais apdorojamus srautus. „Šiuo metu rinkoje kol kas nėra didelio tai panaudoti galinčių programų skaičiaus, bet jis [Toledo] veiks, vienu metu tvarkydamas daug užduočių“, - pasakė Deonis.

Naujasis lustas bus „įvilktas“ į tokius pat korpusus, kaip ir šiuolaikiniai vieną branduolį turintys jo giminaičiai, ir galės būti naudojamas tuose pačiuose PC, tačiau smulkesnius techninius duomenis, pvz., CPU taktinį dažnį ir kitas technines detales, Deonis pateikti atsisakė.

AMD ir jos konkurentai dvigubais lustais pradės prekiauti šiais metais, ir kiekvienas jų gali tapti vienos ar ktitos srities lyderiu. Pirmasis Intel gamybos sudvigubintas čipas Desktop kompiuteriams [jis žinomas kodiniu „Smithfield“ vardu] pasirodys jau šį metų ketvirtį, kiek anksčiau už Toledo, užtat AMD apie metų vidurį išleis serveriams skirtą sudvigubintą Opteron procesorių versiją. Sudvigubinti Intel Xeon procesoriai rinkoje pasirodys ne anksčiau, kaip 2006 metais, nors Intel šį ketvirtį išleis sudvigubintus Itanium procesorius. IBM jau kelis metus parduoda du procesorius turinčius savo Power4 procesorius.

Sudvigubinti čipukai lengviau „įsipaišys“ į serverių rinką, nes daugelis jų jau seniai turi bent po du procesorius, tačiau per metus serveriams išleidžiamų procesorių skaičius, palyginus su įprastiems Desktop kompiuteriams tenkančia dalimi, labai mažas, be to, serverių užsakovai pasižymi konservatyviomis nuotaikomis, ir greito naujovės įsisavinimo iš jų tikėtis negalima.

PC rinkos žaidėjų armijai Intel šiais metais pasiūlys sudvigubintą lustą su HyperThreading technologijos palaikymu, kas iš dalies leis imituoti keturis procesorius turinčias AMD sistemas. „AMD vargu, ar spės tai padaryti iki 2006 metų, - pastebėjo Deonis, - bet tik todėl, kad dauguma žaidimų dar nepalaiko daugelio užduočių vienu metu režimo, todėl nesugebėtų išnaudoti dviejų branduolių teikiamų pranašumų.

Pirmasis dvigubas nešiojamiems kompiuteriams skirtas Intel lustas [kodinis pavadinimas - „Yonah“] bus išleistas šių metų pabaigoje po Toledo pasirodymo. Pasak Deonis, Toledo galės būti naudojamas nešiojamuose kompiuteriuose, bet jo naudojama galia kartais gali siekti iki 110 vatų, kas nešiojamiems kompiuteriams - palyginti nedidelė apkrova.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Lietuvių valgiai (28)    Taksas (2)    Dieta (33)    Arkliai (12)    Anglų kalba (35)    Hipnozė (10)    Antanas Terleckas (2)    Tamplierių ordinas (7)    Vynas (16)    Mokesčiai (8)    Partizanai (12)    Politika (26)    Kelnaitės (2)    Romas (3)    Paukščių gripas (21)    Filatelija (11)    Bankrotas (2)    Turizmas (151)    Apskaita (15)    Švietimas (1281)    Maxima (10)    Kazino (10)    Linux/Unix (34)    Pasakos (60)    Raganos (12)    Prokuratūra (4)    Filologija (2)    Mobilūs ryšiai (193)    LICS (17)    Prancūzų buldogas (2)    Meilė bloguose (6)    Hobi (106)    Logistika (12)    Policija (2)    Teisėtvarka (24)    Meilė (138)    Samsung (3)    Amfetaminas (2)    Kanapės (15)    MTV (5)    Duomenų apsauga (3)    Velykos (10)    Gimimo diena (3)    Stilius (86)    Technologijos (1819)    Religija ir tikėjimai (315)    Vaizdo kortos (3)    Klubai (8)    Vabzdžiai (5)    Toyota (2)
1. AMD ir ATI pardavimai vis gerėja
2. "AMD" gamina procesorius su 12 branduolių
3. CeBIT 2010: „AMD“ pristatė 6 branduolių procesorius (Video)
4. „Intel" kuria 6 branduolių procesorių
5. AMD pristato naujuosius Phenom II AM3 lizdui
6. „Fujitsu“ sukūrė 8 branduolių procesorius „Sparc64“
7. AMD išleis aštuonių branduolių procesorius jau 2009
8. "Intel" pristatė pirmuosius keturių branduolių procesorius
9. Kompiuterių procesorių rinkoje – pirmieji "Intel" keturių branduolių lustai
10. "Intel" pristatė analogų rinkoje neturinčius procesorius stalo ir nešiojamiems kompiuteriams
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!