LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Proza
  Proza
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-27 Spausdinti Spausdinti
Franz Kafka "Imperatoriaus žinia"

Imperatoriaus žinia
Imperatorius - taip pasakojama - Tau, paskiram žmogui, menkam valdiniui, mažyčiam į toliausius tolius nuo imperatoriškos saulės pabėgusiam šešėliui, būtent Tau imperatorius iš savo mirties patalo pasiuntė žinią. Parsiklupdė jis prie lovos pasiuntinį ir sušnibždėjo jam į ausį žinią; tokia ji jam buvo svarbi, kad liepė pakartoti į ausį. Galvos linktelėjimu jis patvirtino pasakytų žodžių teisingumą. Ir prieš visus savo mirties žiūrovus, - visos trukdančios sienos nugriaunamos, ant plačiai ir aukštai kylančių išorinių laiptų ratu sustoja imperijos didieji, - prieš juos visus jis išsiuntė pasiuntinį. Pasiuntinys tuojau leidosi į kelią; stiprus, nenuilstantis vyras; tai vieną, tai kitą ranką ištiesdamas skinasi jis kelią pro minią; jei sutinka pasipriešinimą, jis parodo į savo krūtinę, ant kurios yra saulės ženklas; jis, kaip niekas kitas, lengvai juda į priekį. Bet minia tokia didelė; jos būstams nėra galo. Jei atsivertų atviras laukas, kaip jis lėktų ir turbūt greitai išgirstum Tu nuostabų jo kumščių beldimą į savo duris. Tačiau ne, kaip bergždžiai jis plūkiasi; jis vis dar braunasi pro vidines rūmų menes; niekad jis jų neįveiks; o jei jam tai pavyktų, nieko nebūtų laimėta; jis turėtų grumtis laiptais žemyn; o jei jam tai pavyktų, nieko nebūtų laimėta; reiktų peržygiuoti kiemus; o po kiemų dar vieni juosiantys rūmai; ir vėl laiptai, ir kiemai; ir dar vieni rūmai; ir taip toliau per tūkstantmečius; o jei jis pagaliau išsiveržtų pro išorinius vartus - bet niekad, niekad negali tai įvykti - prieš jį dar tik sostinė, pasaulio vidurys, užsivertęs savo nuosėdom. Niekas čia neprasiskverbs, tuo labiau su mirusiojo žinia. - Bet Tu sėdi prie savo lango ir svajoji apie ją, kai vakarėja.

iš vokiečių kalbos vertė Jurgita Mikutytė

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vandens slidės (2)    Sektos (12)    Šatrija (4)    Žuvys (7)    Žydai (32)    Konspiracija (2)    6 branduolių (3)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Sportas (8)    Gyvūnai (174)    Matematika (2)    Užsienyje (50)    Televizija (17)    Paukščių gripas (21)    Kulinarija (181)    Garso sistemos (15)    Poetai (11)    Šventasis Pranciškus (3)    Akvariumai (58)    Delfinologija (4)    Omnitel (12)    Vaizdo kortos (3)    Kelionių pasiūlymai (7)    Taksas (2)    Lietuvių valgiai (28)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Emigrantai (22)    Seimo rinkimai (4)    Kompiuterių virusai (52)    Kabala (6)    Aiškiaregiai (11)    Jautis (2)    Lobiai (12)    Aviacija (38)    Prevencija (14)    Trys karaliai (5)    Pyktis (6)    Toyota (2)    Metalistai (8)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Kovo 8 (3)    Procesoriai (28)    Kazino (10)    Ištikimybė (4)    Namų vaizdo technika (2)    Klonavimas (10)    Klubai (8)    Naujieji metai (12)    Transportas (125)    Tamplierių ordinas (7)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!