LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Religija ir tikėjimai
  Religija ir tikėjimai
Budizmas - Buda
Lankomumo reitingas

Istorinis Buda gimė apie 570 metus pr. Kr. šiaurės Indijoje. Jaunuolis šešerius metus ieškojo ir meditavo iki pažino proto prigimtį, taip tapdamas Buda - “pabudusiu”. Jo mokymai suteikia bebaimiškumą, džiaugsmą ir gerumą, ir yra kelių rytų Azijos šalių pagrindinė religija.

Budizmas - Įvadas
Lankomumo reitingas

Naudojant Budos metodus galima pasiekti pilną prašvitimą. Jis aiškiai įvardina kurie mokymai susiję su galutine, o kurie - su sąlygota tiesomis. Savo mokiniams Buda labai suprantamai ir praktiškai parodė kaip išnaudoti visus patyrimus gyvenime kaip žingsnius link prašvitimo. Jis davė į tikrą ir nesibaigiančią laimę vedančius metodus. Kas yra budizmas? Naudojant Budos metodus galima pasiekti pilną prašvitimą. Jis aiškiai įvardina kurie mokymai susiję su galutine, o kurie - su sąlygota tiesomis. Savo mokiniams Buda labai suprantamai ir praktiškai parodė kaip išnaudoti visus patyrimus gyvenime kaip žingsnius link prašvitimo.

Budizmas - Citatos
Lankomumo reitingas

Kai kurie žmonės mano, kad tuomet, kai gali pasakyti, jog atlieka gilesnias praktikas, patys tampa gilesniais. Šamaras Rinpočė. Niekam netarnauja nepaliaujamas Dharmos skelbimas, jei nenugalėtas išdidumas. Niekam netarnauja meditavimas, jei nuolat laužomi prieglobsčio įžadai. Niekam netarnauja atsidavimas praktikai dieną ir naktį, jei nelydi jos bodhičitta. Kharak Gomčiug. Kai kuriems meditacija siejasi su vizijomis, sensacingais įspūdžiais ir paslaptimi. Mahamudra - nieko panašaus; tai sisteminga treniruotė, visiškai logiška ir konkreti. Šamaras Rinpočė.

Budizmas - Meistrai apie povą
Lankomumo reitingas

Kiekvienas žino, kaip galima pasiekti budos būseną medituojant, Vienok aš žinau kelią be meditacijos. Guru Rinpočė Devynios angos veda į samsarą, Bet viena į Mahamudrą. Uždaryk devynis vartus ir atverk tuos vienus, Neabejok, jie veda į išlaisvinimą.

Budizmas - Poezija - Saraha - "Daina Marpai"
Lankomumo reitingas

Užuojauta ir tuštuma- neatsiejamos. Natūralaus proto srovė nenutrūkstanti- pirmapradė esybė švari. Matyk ją kaip erdvę su erdve persipynusias; Sąmonė, ieškanti atramos, pati save įkalina. Jei taip praktikuoji, pamatysi, prote niekas nėra "švarus" lyginant su kuo kitu. Reiškinių pasaulis yra proto prigimtis, kai suprasi, Nebereikės tau meditacijos, kaip priešnuodžio. Tikroji proto prigimtis- už minčių. Tad ilsėkis būsenoje toj, laisvas nuo koncepcijų. Jei gebėsi suprasti tai- išlaisvintas. Kaip mažas vaikas, laukinis, nežabotas, Mėsą valgyk ir pašėlęs būk. Būk lyg liūtas bebaimis, Leisk laisvai pasitraukti proto drambliui.

Budizmas - Poezija - Gendynas Rinpočė - "Laisva ir lengva" ir bevardė
Lankomumo reitingas

Jokios pastangos ar valia nesuras laimės, Ji ten, kur nėra įtampos ir viskas vyksta savaime. Neįsitempk, nereikia nieko daryti ar vengti. Kas tik momentiškai pasirodo prote, nėra nei svarbus, nei tikras. Kam susitapatinti ir prisirišti prie jo, vertinti ir teisti? Daug geriau leisti šiam žaidimui lėkti sava vaga, augti ir vėl atslūgti kaip bangai - nieko nekeičiant - pastebėti, kaip viskas stebuklingai išnyksta ir vėl pasirodo. Ir vėl ir vėl. Tik mūsų laimės troškimas neleidžia mums laimės rasti. Tai lyg gaudyti vaivorykštę ar šuniui stengtis sugauti savo uodegą.

Budizmas - Poezija - 16-asis Karmapa Randžiung Rigpe Dordže
Lankomumo reitingas

Tas tiesus "dabar" protas, nepaliestas Melo apie išsilaisvinimą ir gimimą. Jo nepaliaujamos manifestacijos netrikdo iliuzijos. Samsara ir nirvana pasirodo tuo pačiu metu - štai nuostabiosios Mahamudros kelias be jokių pastangų. Patyrus, kad suvokimo pagrindas egzistuoja savaime, Griuvo samsaros ir nirvanos vartai; Niekingos trijų pasaulių sumaištys Ištirpo erdvėje. Trys prašvitimo kūnai pasiekė natūralią būseną, Tad ko gi belaukti ateities rezultatų?

Budizmas - Interviu - Lama Ole Nydahlas - "Rock'n'Roll Buda"
Lankomumo reitingas

Jis danas Ole Nydahlas - lama, Karma Kagyu tradicijos budizmo meistras. Nustebote? "Ar gali būti keisčiau?", - pagalvojau . "O kur jo šafroninė sutana? Ir kodėl jis neskrajoja pora sprindžių virš žemės padrikai tibetietiškai dainuodamas?" Žinoma, jeigu apie budizmą žinočiau daugiau nei mačiau "Mažojo Budos" ištraukose, panašūs klausimai nekiltų. Manau, kad tik prieš keletą dienų atskyriau šią greitai plintančią "religiją" nuo mistiško kokteilio iš priverstinio galvų skutimo ir šeštojo dešimtmečio koncepcijų apie ramybę ir karmą. Išskyriau iš erdvės nuobodybių, kurie visi laiką bando išvengti tokių dalykų kaip, pavyzdžiui, baras.

Budizmas - Meditacijų tekstai - Beribės Šviesos Budos meditacija
Lankomumo reitingas

Jaučiame, kaip beformė oro srovė įplaukia ir išplaukia per nosies galą. Mintims ir garsams leidžiame laisvai tekėti jų nevertiname. Trumpai prisimename keturis pagrindinius apmastymus, kurie įveda mus į prašvitimo kelią: Suprantame, kad šiame gyvenime turime labai vertingą galimybę - galime naudotis Budos Metodais visų būtybių gėriui. Tik nedaugelis pasaulyje turi šį šansą, bet dar mažiau yra tų, kurie jį išnaudoja. Prisimename visų dalykų nepastovumą. Tik atvira ir skaidri proto erdvė yra pastovi. Tačiau nežinome, kiek dar džiaugsimės sąlygomis, leidžiančiomis ją pažinti.

Budizmas - Meditacijų tekstai - Vaivorykštės Šviesos meditacija
Lankomumo reitingas

Sėdime taip patogiai, kaip tik galime. Rankos pilvo apačioje, dešinė ilsisi ant kairės, nykščiai lengvai liečiasi. Nugara tiesi, bet nesame susikaustę, smakras šiek tiek įtrauktas. Pirma nuraminame protą. Jaučiame beformę oro srovę, kuri įeina ir išeina per mūsų nosies galą. Mintims, garsams leidžiame paprasčiausiai laisvai judėti, nesekame ir neatstumiame jų. Norime medituoti, kad patirtume proto prigimtį ir susikurtumėme distanciją nuo mūsų pačių kliudančių jausmų. Tik tada, kai mums tai pavyks, iš tikrųjų sugebėsime padėti kitiems. Mūsų krūtinės ląstos centre dabar atsiranda maža vaivorykštės šviesa. Ji vis labiau išplinta mūsų kūne. Kai visiškai mus persmelkia ir užpildo, bet koks kentėjimas, sunkumai...

  Komentarų: 2

Ar magijos paslaugų teikimą reikėtų griežčiau kontroliuoti?

Taip, nes vartotojai šiuo metu yra klaidinami

Taip, apskritai būtų gerai uždrausti visokius burtų salonus

Ne, man visada lengva atskirti, kur medicina, o kur - magija

Ne, tai pažeistų religijos laisvę

O kas tos maginės paslaugos?

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!