LT   EN   RU  
2020 m. liepos 7 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Renginiai
  Pramogos > Renginiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-04-17 Spausdinti Spausdinti
Velykų piramidė sugrįžta į Vilnių

Jau šį savaitgalį, Šv. Velykų dienomis Vilniuje iškils didžiausia pasaulyje Velykinių kiaušinių piramidė. Jau penktus metus iš eilės Lietuvoje statoma vis didesnė Velykų piramidė, pernai statyta Kaune, šiais metais sugryš į Vilnių, kur iškils šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. Šiemet piramidės statybai numatyta panaudoti 33,000 virtų ir dažytų kiaušinių – margučių. Pirmą kartą ši piramidė bus pateikta kaip rekordas į pasaulinę „Guinness“ rekordų knygą.

Balandžio 20-21 dienomis visi vilniečiai ne tik galės pamatytį šį rekordinį statinį, bet ir pasilinksminti šalia piramidės esančioje šventės teritorijoje. Scenoje koncertuos folkloriniai ansambliai, vyks margučių ridenimo ir įvairios kitos sportinės varžybos, veiks atrakcionų miestelis. Rekordinę piramidę bus galima lankyti visą dieną, o naktį ji bus originaliai apšviesta. Šalia didžiosios piramidės išaugs ir mažesnė piramidė, į kurią bus dedami vilniečių ir miesto svečių atnešti margučiai. Šventės metu bus išrinktas „Margučių karalius“, apdovanoti ir kiti gražiausi atnešti margučiai. Visiems atsinešusiems prie piramidės savo margučius bus įteikti rėmėjų prizai.

Šiemet kaip kasmet piramidės globėja taps „Velykų bobutė“, kuri pirmą kartą piramidės istorijoje, ją pašventins. Šventės metu bobutei padės naujas Velykų personažas – „Anūkėlis su botagėliu“, kuris ne tik prižiūrės tvarką šventėje, bet ir neleis liudėti visiems susirinkusiems. Prie piramidės dirbs ir skutinėtoja, kurios papuoštus margučius bus galima apžiūrėti mažojoje piramidėje.
Didžioji piramidė bus didžiausia šių Velykų piramidžių istorijoje – jos apatinė kraštinė bus 10,5 metro, o aukštis – 5,5 metro. Pirmoji Velykų piramidė sudėta iš 20,000 margučių iškilo Vilniaus Vingio parke 1999 metais, o 2000 metais ten pat iškilo antroji Velykų piramidė. Ją sudarė 15,000 margučių. 2001 metais Vilniuje iškilo 25,000 margučių piramidė vis tame pačiame Vingio parke. Ji pirmą kartą pateko į Lietuvos rekordų knygą. Ketvirtoji margučių piramidė iškilo jau Kaune, o ją sudarantys 30,000 kiaušinių ir vėl pateko į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausias margučiais dekoruotas statinys.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Trys karaliai (5)    Meilė bloguose (6)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Medžioklė (63)    Psichologija (89)    Artūras Zuokas (41)    Viešieji ryšiai (20)    Prezidento rinkimai (6)    Operacinės sistemos (50)    Vilniaus bendruomenės (4)    Renginiai (31)    Kreditai (2)    Valstiečių sąjunga (2)    Nekilnojamasis turtas (22)    Geležinkeliai (4)    Kovo 11 (4)    Depresija (29)    Chiromantija (3)    Interneto komentarai (2)    Avalynė (7)    Lietuvoje (5)    Metalinės muzikos grupės (8)    Mokėjimo kortelės (7)    Brendis (6)    Poetai (11)    Šunys (67)    Technologijos (1819)    Neištikimybė (2)    Vitaminai (2)    Laikrodžiai (3)    Pankai (6)    Slaptos bendrijos (24)    Pelės (5)    Kompiuterio ergonomika (8)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Paieškos sistemos (14)    Skundai (22)    Hipiai (9)    Valdas Adamkus (11)    Wing Tsun (14)    Erich Fromm (5)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Tiškevičiai (18)    Hobi (106)    Domenai (11)    Pagonybė (3)    Opijatai (13)    Pedagogika (21)    Sekimas ir privatumas (12)    Sodininkystė (22)
1. "Roko naktys 2009" - perspektyvių grupių tramplinas į didžiąją sceną
2. Nemokamai į "Pure Future" - su "Sony Ericsson" telefonu
3. Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės programa 2009 m. liepos 1-6 d.
4. Kultūros naktį - natų tiltas, nemigos aitvaras, aistros šokiai ir įspaudai miestui
5. Mokslo ir meno, šviesos stebuklų paroda ,,Langas į šviesą"
6. Abiturientus gegužės 12-ąją išlydės visuotinis „Paskutinis skambutis"
7. Jono Meko vizualiųjų menų centro Vilniuje pristatomoji spaudos konferencija
8. Projekto KETURI ELEMENTAI paslaptis atsiskleis Forum Palace
9. Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių programa (patikslinta)
10. NORDIC AUDIO MODERN 2006 II - įspūdinga garso apokalipsė
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!