LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Renginiai
  Pramogos > Renginiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-13
Lietuvos valstybės atkūrimo šventės programa dvelks istorija

Vasario 16-ąją dieną Vilniuje, Arkikatedros aikštėje, rengiama įspūdinga šventė Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti. Šiais metais Vilniaus miesto Savivaldybės ir UAB "Effectus" organizuojamas renginys bus paremtas istoriniais faktais, o renginio programa jo žiūrovus nukels į 1918-uosius, kuomet buvo pasirašytas Lietuvos valstybės atkūrimo aktas.

Vasario 16-ąjai skirtas renginys prasidės 15 val. Arkikatedros aikštėje ir Gedimino prospekte. Čia laiškanešiai dalins legendinį "Lietuvos aidą", kuriame viešai buvo paskelbtas istorinis Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas, gros Rūdiškių pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Valerijaus Filonovo.

Šventinis koncertas Arkikatedros aikštėje prasidės 19 val., o nuo 19.25 val. iki 20.25 val. jis bus tiesiogiai transliuojamas per nacionalinę Lietuvos televiziją.

"Pasitelkiant Lietuvos estrados žvaigždes, unikalią scenografiją ir vaizdo projekcijas, norime perduoti Lietuvos visuomenei svarbiausią žinią: Lietuva - tai pats brangiausias turtas, kurį turime. Saugokime ją, mylėkime ir nepamirškime jos istorijos" - sakė renginį organizuojančios bendrovės "Effectus" direktorė Giedrė Žemaitienė.

Legendines dainas Tėvynei atliks Lietuvoje puikiai žinomi bei savo muzikinę karjerą dar tik pradedantys atlikėjai: Virgilijus Noreika, Vytautas Kernagis, Stasys Povilaitis, Rosita Čivilytė, Česlovas Gabalis, Povilas Meškėla, Violeta Riaubiškytė, Inga Filipovič, grupė "Skamp" su Mantu, Augustė, Vaidas, Artūro Noviko vadovaujamas ansamblis, chorai "Ąžuoliukas" bei "Jauna muzika".

Šiais metais choras "Ąžuoliukas" ir Virgilijus Noreika pirmą kartą kartu atliks Lietuvos Respublikos himną - V.Kudirkos "Tautišką giesmę". Naujai koncerte nuskambės legendinė "Foje" daina "Laužo šviesa", kurią atliks Andriaus Mamontovo mokiniai - realybės šou "Dangus" dalyviai Vaidas Baumila ir Augustė Vedrickaitė, Violeta Riaubiškytė savo dainą "Manyje ledai išplauks" atliks kartu su Artūro Noviko vadovaujamu džiazo ansambliu. Specialiai šiai šventei buvo sukurta Stasio Povilaičio daina "Žemė Lietuva", kurią jis atliks kartu su choru "Ąžuoliukas".

Anot renginio organizatorės G. Žemaitienės, šventinis istoriškumas pulsuos viso koncerto metu: visi muzikinės programos dalyviai bus pasipuošę tarpukario laikmečio kostiumų detalėmis, ant scenos stovės du senoviniai automobiliai, o dideliame ekrane scenos gilumoje bus rodomi istoriniai tarpukario Lietuvos visuomenės vaizdai, signatarų, pasirašiusių Lietuvos valstybės atkūrimo aktą, nuotraukos.
Tikimasi, jog ir šiais metais į šventę Arkikatedros aikštėje susirinks apie 15-20 tūkst. žiūrovų, o transliacija per Lietuvos televiziją sulauks trečdalio visos Lietuvos gyventojų dėmesio.

"Ruošiame ir keletą netikėtumų, kuriuos žiūrovai galės pamatyti tik atėję į Arkikatedros aikštę arba stebėdami koncertą per televiziją" - teigė G. Žemaitienė. Bet to, vilniečiai ir Vilniaus miesto svečiai taip pat galės tapti koncerto scenografijos dalimi - atėjusiems į Arkikatedros aikštę bus dalinamos mažytės trispalvės vėliavėlės.

Daugiau informacijos:
Ilma Cikanaite
Projektų vadovė
UAB "Effectus", koncertų ir renginių organizavimas

tel. +370 5 239 48 91, mob. tel. + 370 610 39078, ilma@effectus.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

         

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

Laikraštis "Lietuvos Aidas". 1918 m. vasario mėn. 19 d.

Atsitiktinės gairės:    Mobilūs ryšiai (193)    Kanapės (15)    Paieškos sistemos (14)    Siamo katės (2)    Gaisrininkai (7)    Lietuvių fantastika (11)    Skandalai (476)    LNK (2)    Kaukazo aviganis (2)    Kulinarija (181)    Klubai (5)    Aukštasis mokslas (13)    Dažasvydis (3)    Apskaita (15)    Grybų patiekalai (6)    Kompiuterinis saugumas (43)    6 branduolių (3)    Parapsichologai (7)    Mokesčiai (8)    Filologija (2)    Partijos (41)    Politikai (183)    Drabužiai (41)    TV3 (4)    Runkeliai (18)    Krizė (59)    Kultūra (749)    Interneto dienoraščiai (2)    Kitos šventės (7)    Erotiniai šokiai (23)    Policija (2)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Skorpionas (7)    Moterims (34)    Omnitel (12)    Apatinis trikotažas (17)    Krikščionys demokratai (3)    Žemės ūkis (33)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Advokatai (10)    Katarai (2)    Tamplierių ordinas (7)    Prokuratūra (4)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Klaviatūros (11)    Windows (7)    Astrologija (27)    Šventieji (10)    Krašto apsauga (27)    Linux/Unix (34)
1. Nemokamai į "Pure Future" - su "Sony Ericsson" telefonu
2. "Roko naktys 2009" - perspektyvių grupių tramplinas į didžiąją sceną
3. Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės programa 2009 m. liepos 1-6 d.
4. Kultūros naktį - natų tiltas, nemigos aitvaras, aistros šokiai ir įspaudai miestui
5. Mokslo ir meno, šviesos stebuklų paroda ,,Langas į šviesą"
6. Abiturientus gegužės 12-ąją išlydės visuotinis „Paskutinis skambutis"
7. Jono Meko vizualiųjų menų centro Vilniuje pristatomoji spaudos konferencija
8. Projekto KETURI ELEMENTAI paslaptis atsiskleis Forum Palace
9. Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių programa (patikslinta)
10. NORDIC AUDIO MODERN 2006 II - įspūdinga garso apokalipsė
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!