LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 18 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Romantiška meilė
  Meilė > Meilės tipai > Romantiška meilė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-09-29
Tegyvuoja romantiška meilė!

Meilė gali būti aistringa, meilė gali būti draugiška ir meilė gali būti romantiška. Psichologai B. Avecedo ir A. Aronas nusprendė patyrinėti, kuri iš šių meilės rūšių esant ilgalaikiams santykiams labiausiai „pasiteisina", kitaip tariant, teikia didžiausią pasitenkinimą. Aiškumo dėlei pasakysime, kad, anot psichologų, aistringa meilė nuo romantiškosios skiriasi tuo, jog, be partnerių jaučiamo abipusio fizinio patrauklumo, atsidavimo ir jausmų intensyvumo, pirmoji dar turi ir tam tikrą „apsėdimo" atspalvį (kas susiję su nerimastingumu ir nesaugumu), kurio romantiška meilė neturi. Kokia yra draugiška meilė, turbūt ir taip visi supranta. B. Acevedo ir A. Aronas išanalizavo 42-ų pastaraisiais metais atliktų meilės tyrimų rezultatus. Paaiškėjo, kad laimingiausios tos poros, kurios visą gyvenimą myli romantiška meile. Kaip rodo tyrimų rezultatai, tokia meilė tikrai egzistuoja ne tik filmuose, bet ir realybėje! Aistringa meilė labiausiai „pasiteisina" esant trumpalaikiams santykiams, bet ilgainiui ji didelės laimės nesuteikia. „Vyrauja toks įsitikinimas, - teigia minėtieji psichologai, - kad sėkmingų ilgalaikių santykių formulė - tai romantiška meilė, ilgainiui perauganti į draugiškąją. Tačiau toks įsitikinimas nėra teisingas, nes, kaip ir aistringa meile, taip ir draugiška meile mylintieji ypatingo pasitenkinimo santykiais, jiems esant ilgalaikiams, nejaučia. Taigi, nedarykite meilei kompromisų - nesiliaukite stengęsi ir darbavęsi jos labui ir mylėkite romantiškai visą gyvenimą."

B. P. Acevedo, A. Aron, Does a long-term relationship kill romantic love?, Review of General Psychology, Vol 13, Issue 1, 2009.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kovos menai (72)    Ekologija (15)    Striptizas (8)    Šunų veislės (52)    Trys karaliai (5)    Krikščionybė (135)    Žvejyba (30)    Akvariumai (58)    Grybai (3)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Žvaigždės (19)    Interneto dienoraščiai (2)    Velniai (9)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Arkliai (12)    Pedagogika (21)    Interjero dizainas (13)    Šunys (67)    Kelionių pasiūlymai (7)    Šventės (117)    Meilė bloguose (6)    Filologija (2)    Stalo žaidimai (7)    Arūnas Valinskas (4)    Nekilnojamasis turtas (22)    Vaiko sveikata (8)    Mokslininkai (2)    Raganos (12)    Restoranai (5)    Mobilūs ryšiai (193)    Vilius Navickas (2)    Dvyniai (9)    Proza (157)    Gyvūnai (174)    Kornreksai (3)    Skaneriai (5)    Žmonės (241)    Rinkimai (23)    Įvaikinimas (3)    Pagonybė (3)    Grožio salonai (6)    Metalinės muzikos grupės (8)    Saugus internetas (11)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Vitaminai (2)    Kelionių įspūdžiai (26)    Technologijos (1819)    Gaisrininkai (7)    Liemenėlės (3)    Bankrotas (2)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!