LT   EN   RU  
2021 m. vasario 26 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Šachmatai
  Sportas > Šachmatai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-03-01
Šachmatų kompozicijos pagrindai
Po daugelio metų pertraukos Lietuvos šachmatų kompozicijos mėgėjai sulaukė naujo lietuviško leidinio apie šachmatų kompoziciją. Liepos mėnesį leidykla "Mintis", užpildydama informacijos spragą, išleido A. Vilkausko knygą "Šachmatų kompozicijos pagrindai". Knygos apimtis - 435 puslapiai. Joje rasite daugiau kaip 450 įvairių autorių kompozicijų.

Pažintis su šiuolaikiniu uždavinių sudarymo reikalavimais ir paslaptimis bus naudinga daugeliui skaitytojų, besidominančiu tiek uždavinių sprendimu, tiek jų sudarymu. Knygoje pateikiama medžiaga, kurią turi žinoti kiekvienas šachmatų kompozicijos mėgėjas. Vieniems ji bus žinomų tiesų patvirtinimu, kitiems taps pirma pažintimi. Bet ji visada padės skaitytojui turtinti šachmatinį intelektą, tapti geru kompozicijos kūrybos istorijos žinovu, kūrinių vertintoju.

Knygoje skaitytojas susipažins su šachmatų kompozicijos pagrindinių reikalavimų formavimosi trumpa istorine raida, plėtros kryptimis ir mokyklomis, kompozicijos sritimis ir žanrais. Šios trumpos žinios neduos išsamios analizės visais norimais aspektais, tačiau padės geriau suvokti šachmatų kompozicijai keliamų reikalavimų esmę, šachmatų uždavinio formos ir turinio sudėtingumą. Pradedantis kompozitorius ras nemažai patarimų apie uždavinių sudarymo techniką ir metodus, galės patyrinėti uždavinių tematiką ir jos ypatumus.

Kiekvienas darbas susilaukia įvairiapusiškų įvertinimų. Tikime, kad ir apie šią knygą jų bus įvairių. Knygos turinio esmę atskleidžia vienas iš pirmųjų gerai žinomo uždavinių sprendėjo Juozo Vitkevičiaus atsiliepimas: "Jeigu panaši knyga būtų patekusi į mano rankas prieš 30 metų, gal šiandien ne vien tik spręsčiau uždavinius". Teigiamai atsiliepė knygos turiniu patenkinti ir kiti skaitytojai.

Šios knygos ieškokite visuose Lietuvos knygynuose. Nesėkmės atveju kreipkitės tiesiogiai į "Minties" leidyklą, ir Jūsų poreikiai bus patenkinti.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Stilius (86)    Dalia Grybauskaitė (16)    Elektroninės šiukšlės (10)    Mergelė (7)    Kaukazo aviganis (2)    Gatvės šokiai (5)    Neištikimybė (2)    Tatuiruotės (7)    Kulinarija (181)    Stomatologija (6)    Fantastika (21)    Aukštasis mokslas (13)    6 branduolių (3)    Interjero dizainas (13)    Saugus internetas (11)    Auklės (3)    Internetas (184)    Dektinė (2)    Pelės (5)    Šamanai (7)    Pankai (6)    Viktor Uspaskich (61)    IT parodos (10)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Krišnaizmas (3)    Mistika (9)    Valstiečių sąjunga (2)    Garso ir vaizdo technika (2)    Laivyba (17)    Astrologija (27)    Hipnozė (10)    Fajetai (2)    Lietuvoje (43)    Žmogaus klonavimas (2)    Aviacija (38)    Projektavimas (7)    Mokslai (1219)    Paieškos sistemos (14)    2009 metų horoskopas (15)    Valdas Adamkus (11)    Vandens slidės (2)    Televizija (17)    Shidokan (3)    Visuotinė istorija (44)    Soliariumai (5)    Politika (363)    Ožiaragis (7)    Fizika (11)    Mada (4)    Dieta (33)
1. Garis Kasparovas - didysis šachmatų genijus
2. Šachmatai Lietuvoje (Istorinė apybraiža)
3. Žaidimo istorija
4. Tarptautinė šachmatų diena
5. Plungės visuomeninis šachmatų klubas "Bokštas"
6. Korespondenciniai šachmatai Lietuvoje ir tarptautinėje arenoje
7. Projektas "DARK CHESS"
8. Kompiuteris - prie šachmatų lentos
9. Apie leidinį "Šachmatiją"
10. Šachmatų klubas "Margiris"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!