LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 23 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Saidi Oriental
  Kultūra > Šokiai > Rytietiški šokiai > Saidi Oriental
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-09-26
SAIDI ORIENTAL – صعيدي أورينتال
Nors Egipte gyvena daugybė tautų, bet patys karsčiausi ir pavojingiausi Egipto žmonės – SAIDI (saidi) tauta. Jie gyvena Nilo pakrantėje nuo ASYUN miesto iki miesto ASWAN, pietinėje Egipto pusėje. Šio regiono vyrai mėgsta nešioti gražius ūsus. Jie juos specialiai augina ir prižiūri, todėl, kad dideli ir ilgi ūsai – tai turto ir gerbuvio ženklas, ypatingai, jei, be ūsų jie turi ginklų, aukso ir 4 žmonas... Jie turi patarlę: Pats „krūčiausias“ vyras ant savo ūsu gali patupdyti erelį.

Šiuo žodžiu - SAIDI - vadinama viskas, kas turi ryšį su SAID regionu Egipte. SAIDI šokio stilių galima šokti su lazdą ir be jos. Lazda arabiškai – عصاية – ASSAYA (asaja).

Nuo seno šio regiono vyrai naudojo ilgas bambukines lazdas kaip ginklą. Palaipsniui atsirado ypatingas vyrų šokis – تحطيب – TAHTEEB (tahtyb), kuriame buvo imituojama kova lazdomis.

Moterys panaudojo šokio su lazda manierą, bet padarė jį lengvesniu, žaismingesniu, ir sukūrė atskira stilių – رقص العصاية - RAQS AL ASSAYA (šokis su lazda).

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Menas būti kartu (2)    Sektos (12)    EBSW (40)    Kačių veislės (25)    Draudimas (7)    Restoranai (5)    Klonavimas (10)    Vestuvės (16)    Saugus internetas (11)    BTV (3)    Mokesčiai (8)    Gyvūnai (174)    Žmogaus teisės (52)    Lietuvos istorija (110)    Politologija (64)    Depresija (29)    Vytautas Landsbergis (6)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Vasario 16 (12)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Kietieji diskai (17)    Meilė bloguose (6)    Šaulys (7)    Šunys (67)    Ekologinis ūkis (2)    Garso sistemos (15)    Muzika (196)    Kulinarija (181)    Vandens slidės (2)    Metalistai (8)    Reklama internete (18)    Kompiuterinis saugumas (43)    Kovo 8 (3)    Runkeliai (18)    Kalbos kultūra (39)    Prevencija (14)    Go-go (10)    Soliariumai (5)    Likeris (2)    Romas Kalanta (4)    Liberalų sąjūdis (5)    Windows (7)    Liberalai demokratai (3)    6 branduolių (3)    Grybų patiekalai (6)    Kinų horoskopas (14)    Klubai (8)    Monitoriai (11)    Vaistai (15)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!