LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Samba
  Kultūra > Šokiai > Lotynų šokiai > Samba
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-10-27
Samba
Samba kilusi iš Brazilijos. Ji ten karaliauja vasario pradžioje, kai vyksta karnavalas Rio. Kasmet į gatves išeina „Escolas de Samba“, garsiausio sambos mokyklos. Jų grupės pasirodo fantastiniai drabužiais ir kaskart nauja choreografija.

Samba kilo „juodžiausioje“ Pietų Amerikos valstybėje, kurioje gyvena portugalai, juodaodžiai, mulatai, bantų tautos iš Kongo ir musulmonai iš Sudano. „Norėdami suprasti, kokią jėgą turi šventieji juodaodžių šokiai, kuriuos atlikėjai šoka ištisas valandas, turite pamatyti juos šokančius, apsipylusius prakaitu. Užuot pavargę, šokėjai vis labiau įsiaudrina“... (pagal Ramos knygą „Nuo šamanų šokių iki rumbos“.)

Bantų tautos į Pietų Ameriką atvežė daug šokių, kurių šaknys glūdi senosios Afrikos kulto šokiuose. Samba — tai bendras šių įvairių šokių rūšių pavadinimas. Brazilijoje dažniausiai buvo šokami rateliai su vienu šokėju arba pora vidutyje. Šiuolaikinės sambos protėvis — šokis „Samba de Moro“, šoktas taip pat rateliu. 1920 metais samba atkeliavo i Europą ir buvo vadinama afrikiečių - portugalų šokiu „Maxixe“, tačiau vėl greitai išnyko. 1924 metais Europoje samba vėl atgijo, šį kartą originaliu pavadinimu, bet ir tada ji nesukėlė didelių aistrų. Visas pasaulis sambą ėmė šokti po Antrojo pasaulinio karo 1948 metais. Tai nebebuvo originali samba, o supaprastinta tautinė. Daugelis sambą vadina padaužišku šokiu, tačiau jame galima įžvelgti nemažai melancholijos ir ilgesio.

Ištrauka iš straipsnio "Šokių istorija"

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Picerijos (4)    Naujieji metai (12)    Vorai (2)    Miestai (14)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Geografija (22)    Žala sveikatai (16)    Tadas Blinda (10)    Aikido (14)    Chiromantija (3)    Filosofija (326)    Gintaras Beresnevičius (26)    Airija (9)    Tėvynės sąjunga (4)    Bildukai (3)    Kino kritika (10)    Liberalai demokratai (3)    Šachmatai (11)    Bučiniai (31)    Klubai (5)    Stalo žaidimai (7)    LICS (17)    Dalia Grybauskaitė (16)    Šunys (67)    Mada (4)    Simbolika (2)    Siamo katės (2)    Raganos (12)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Taksas (2)    Vytautas Landsbergis (6)    Jautis (2)    Žiniasklaida (108)    6 branduolių (3)    Kokainas (6)    Auklėjimas (7)    Moterims (34)    Valstiečių sąjunga (2)    Krašto apsauga (27)    Seimo Pirmininkas (2)    Homeopatija (5)    Atleidimo svarba (2)    Skundai (22)    Tatuiruotės (7)    Rytietiški šokiai (16)    Mokykla be narkotikų (20)    Vox Populi (14)    Vaiduokliai (23)    Fizika (11)    Civilinė sauga (7)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!