LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Saugus internetas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Saugus internetas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-01-03
WEB turinio filtravimas
Paprastai web filtrai, tokie, kaip Cyber Patrol, squidGuard, Net Nanny ir kiti, remiasi labai ilgu “blogų nuorodų" sąrašu. Vartotojas negali patekti į tinklapius iš “blogų nuorodų" sąrašo, nes prieigos į web'ą filtruojamos pagal minėtus adresus. Tačiau internetas sparčiai kinta, ir net tokios paieškos sistemos, kaip Google, Altavista, Yahoo neaprėpia bent pusės jo turinio. Tai apsunkina filtravimą pagal adresus (URL), nes tinklapiai kinta bei nuolatos atsiranda naujų. Neįmanomas pilnas filtravimas nuodojant tik nuorodas. Tenka tikrinti kiekvieno atverčiamo tinklapio patį turinį: ar tinklpyje yra žodžių, frazių ir kitų požymių, įtrauktų į "juodąjį sąrašą" ir, jei reikia, uždaryti prieigas į napageidaujamus tinklapius. Šis reiškinys vadinamas turinio filtravimu (content filtering). Požymiai “juodąjame sąraše” gali būti ne tik raktiniai žodžiai ar tekstas, bet grafinių bylų bei teksto santykis tinklapyje, specifiniai virusų požymiai ir pan. Web'o turinio analizė bei apsauga nuo virusų vadinama turinio (srauto) antivirusine kontrole (content antiviral control).

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žmogaus klonavimas (2)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Drabužiai (41)    Ekologiškas maistas (2)    Skolininkai (12)    Vaiduokliai (23)    Radvilos (32)    Trys karaliai (5)    Komunikacija (166)    Lotynų kalba (11)    Viskis (8)    Švietimas (1281)    Chiromantija (3)    Mada (4)    Vadyba (89)    Žindymas (14)    Žinių visuomenė (14)    Pelės (5)    Biologija (222)    Žiniasklaida (108)    Šunų veislės (52)    Kalėdos (12)    Psichologija (89)    Darbo partija (4)    Ginklai (22)    Tatuiruotės (7)    Telekomunikacijos (188)    Paieškos sistemos (14)    P2P tinklai (2)    Liberalai demokratai (3)    Nekilnojamasis turtas (22)    Antanas Terleckas (2)    Žirgų sportas (4)    Jautis (2)    Feng šui (7)    Hipiai (9)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Metalas (22)    Variakojis (11)    Grybai (3)    Žala sveikatai (16)    Eurointegracija (5)    Žemgrobiai (6)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Spiritizmas (4)    Arkliai (12)    Ištikimybė (4)    Viktor Uspaskich (61)    Ekonomika (5)    Brendis (6)
1. Geriausią filmą apie saugesnį internetą sukūrė Alytaus moksleiviai
2. Vaikai ir internetas
3. Internetas - socialinių įgūdžių mokykla jaunuoliams
4. Kas skaito paauglių dienoraščius?
5. Pristatomas naujas specializuotas tinklalapis www.esaugumas.lt
6. Vasario 7 dieną Lietuvoje bus pirmą kartą minima Saugesnio interneto diena
7. Vaikai ir internetas: neleiskime jiems kalbėtis su nepažįstamaisiais
8. Saugus internetas
9. Kaip išlikti saugiam internete
10. Apsaugokite vaikus nuo „žalingo interneto“
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!