LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Saugus internetas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Saugus internetas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-03-01
Internetas - socialinių įgūdžių mokykla jaunuoliams
Nuo kompiuterių vaikus nuolat vejantys tėvai turėtų iš naujo permąstyti savo auklėjimo metodus. Psichologai teigia, jog bendraudami internetu paaugliai įgauna daugybę socialinių įgūdžių.

JAV Kalifornijos universiteto mokslininkė Danah Boyd teigimu, įprastos jaunimo laisvalaikio praleidimo vietos, kaip parduotuvės ar parkai, užmiršo jaunuolius ar pradėtos laikyti nesaugiomis. Psichologės manymu, tai pagrindinė priežastis, kodėl vaikai šias tradicines vietas iškeičia į bendravimą su bendraamžiais internetu.

Paskutiniu metu JAV ypač susirūpinta, kad suaugę vyrai per internetą išnaudoja paaugles mergaites jų seksualiniams poreikiams patenkinti. Bet D. Boyd tvirtina, jog jos tyrimas parodė, kad dauguma paauglių per pasaulinį tinklą daugiausia vis dėlto bendrauja tik su savo draugais iš mokyklos, vengdami nepažįstamų.

JAV vienas iš penkių internetą namuose turinčių paauglių turi savo internetinius dienoraščius (angl. blog). Tokie internetiniai dienoraščiai taip pat padeda praplėsti paauglių socialinius įgūdžius, tvirtina Evanston Šiaurės Vakarų universiteto doktorantas Davidas Huffakeris. Pasak jo, blog'ų formatas stiprina supratimą, kaip turi būti pateiktas pasakojimas. Jis priduria, kad paaugliai ypač stengiasi užmegzti ryšį su kitais internetinių dienoraščių rašytojais, todėl dažnai komentuoja kitų pasisakymus.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Pirmoji meilė (3)    Ginklai (22)    Vorai (2)    Žinių visuomenė (14)    Bitė (5)    Turizmas (151)    Radvilos (32)    TV3 (4)    Turizmo agentūros (10)    Meino meškėnas (2)    Švedija (9)    Brendis (6)    Kvepalai (10)    Transportas (125)    Sveikata (313)    Procesoriai (28)    Dažasvydis (3)    Vilius Navickas (2)    Parapsichologija (22)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Bankinės technologijos (11)    Ištikimybė (4)    Pramoginiai šokiai (2)    Mazda (2)    Kovos menai (72)    Kaimo turizmas (5)    Dieta (33)    Breakdance (4)    Vokiečių aviganis (2)    Informaciniai karai (11)    Opel (4)    Nusikaltimai (6)    Kovo 11 (4)    Kompiuterio ergonomika (8)    Šventieji (10)    Rasos (2)    Aikido (14)    Rokeriai (3)    Išpažintis (16)    Geologija (20)    Komunikacija (166)    Drakonai (36)    Žmogaus klonavimas (2)    Televizija (17)    Vaizdo sistemos (34)    Meninė gimnastika (14)    Arūnas Valinskas (4)    Krikščionys demokratai (3)    Dvyniai (9)    Proza (157)
1. Geriausią filmą apie saugesnį internetą sukūrė Alytaus moksleiviai
2. Vaikai ir internetas
3. Kas skaito paauglių dienoraščius?
4. Pristatomas naujas specializuotas tinklalapis www.esaugumas.lt
5. Vasario 7 dieną Lietuvoje bus pirmą kartą minima Saugesnio interneto diena
6. Vaikai ir internetas: neleiskime jiems kalbėtis su nepažįstamaisiais
7. Saugus internetas
8. Kaip išlikti saugiam internete
9. Apsaugokite vaikus nuo „žalingo interneto“
10. WEB turinio filtravimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!