LT   EN   RU  
2020 m. vasario 18 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Saugus internetas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Saugus internetas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-02
Vaikai ir internetas: neleiskime jiems kalbėtis su nepažįstamaisiais

Panda Software vykdo projektą “Children & the Internet: don’t let them talk to strangers” (“Vaikai ir internetas: neleiskime jiems kalbėtis su nepažįstamaisiais”). Jo tikslas yra padėti tėvams ir vaikų globėjams suprasti, su kokia grėsme susiduria vaikai, naudodamiesi internetu be priežiūros ir patarti bei pamokinti, kaip to išvengti. Visa susijusi informacija yra puslapyje:

http://www.defendyourchild.com/

Panda Software Laboratorijos direktorius Luis Corrons teigia, kad labai svarbu apsaugoti vaikus ir paauglius nuo internete tykančių grėsmių. Beveik pusė interneto naudotojų yra vaikai nuo 8 iki 14 metų (Sixth AIMC survey of Internet users (Association for the Research of Communication Media) duomenimis). Dauguma jų internetu naudojasi be jokių apribojimų ar kontrolės. Šio projekto tikslas yra atkreipti tėvų/globėjų dėmesį ir patarti bei padėti išvengti pavojaus jų vaikams.

Internete su pavojumi vaikas gali susidurti daugeliu atvejų: pokalbių svetainių ir elektroninio pašto dėka galimas kontaktas su nepažįstamaisiais (kartais vaikai sugalvoja susitikti su savo internetiniu draugu, net nesuvokdami, kad pamatyti gali ne tai, ko tikėjosi). Kitas neigiamas poveikis vaiko ar paauglio psichikai yra netinkamo turinio internetiniai puslapiai (pornografija, žiaurybės), kas gali pakenkti vaiko asmenybės vystymuisi. Be to yra ir tokių grėsmių kaip virusai, kirminai, trojanai ir kt., kurie naudojasi vaikų naivumu ir nepatyrimu. Taip pat nepamirškime galimybės beveik viską nusipirkti internetu. Jeigu vaikas be tėvų ar globėjų priežiūros turės priėjimą ir galimybę pirkti internetu, jis tikriausiai tuo pasinaudos…Gali būti liūdnos finansinės pasekmės.

Projektas informuoja, kaip netapti interneto grėsmių aukomis. Pats pirmas žingsnelis, anot Luis Corrons, yra turėti informacijos apie grėsmes ir būdus jų išvengti. Būtina šviesti šia tema ne tik vaikus, bet ir asmenis, prižiūrinčius atžalas prie interneto. Taip pat svarbu žinoti naujausią informaciją apie pasirodžiusias grėsmes ir jų naudojamas technologijas. Vaikams reikia išaiškinti ne tik interneto galimybes, bet ir jame tykančius pavojus bei jo trūkumus. Vaikas turi suvokti, kad jam tapti interneto auka yra nemaža tikimybė, jei nesisaugos.

Yra įvairių būdų apsisaugoti. Ugniasienės kontroliuoja į kompiuterį patenkantį srautą ir taip apsaugo nuo atakų. Kitos programinės priemonės apsaugo nuo virusų, kirminų, šnipinėjimo programų ir pan. Beje, tėvai gali kontroliuoti vaikų priėjimą prie internetinių puslapių (programinės įrangos dėka galima uždrausti lankytis tam tikrose puslapiuose).

Visus reikalingus patarimus bei apsaugą galima rasti www.defendyourchild.com. Projekto autoriai dovanoja Panda Platinum Internet Security 2005. Programa tris mėnesius veiks nemokamai. Ji ne tik apsaugo nuo virusų, įsilaužėlių ir kitų grėsmių, bet ir leidžia nustatyti, kokius internetinius puslapius uždrausti.

Apie Panda Laboratoriją

Panda techninis personalas, vos gavęs įtariamą užkrėstą failą, skubiai pradeda darbuotis. Failas yra analizuojamas ir jeigu aptinkamas virusas ar kitas užkratas, skubiai kuriamas jam priešnuodis. Sukurtas priešnuodis kaip galima skubiau yra išsiuntinėjamas Panda klientams, kad šie atnaujintų savo sprendimus ir nebesijaudintų dėl pavojaus. Daugiau informacijos yra:

http://www.pandasoftware.com/virus_info/

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Dailė (34)    Teisė (61)    Atsiprašymas (3)    Įžymūs žmonės (68)    Ožiaragis (7)    Vandens slidės (2)    Maxima (10)    Kompiuterinis saugumas (43)    Moters diena (4)    Specialiosios tarnybos (36)    Telekomunikacijos (188)    Homeopatija (5)    Lietuvių valgiai (28)    Variakojis (11)    Imtynės (29)    Tiškevičiai (18)    Susitaikymas (9)    Gimimo diena (3)    Avinas (7)    Biologija (222)    Bučiniai (31)    Parašiutizmas (15)    Aviacija (38)    NSO (33)    Žinių visuomenė (14)    Apatinis trikotažas (17)    Žala sveikatai (16)    Taksas (2)    Kelionių pasiūlymai (7)    Narkotikai (97)    Lietuvoje (16)    Politika (26)    Lietuvoje (43)    Vaiko sveikata (8)    Aerobika (3)    Grybai (3)    Vox Populi (14)    Parapsichologai (7)    Bildukai (3)    Novelės (102)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Egiptas (24)    Teatrai (21)    Romas (3)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Procesoriai (28)    Programos (61)    Politikai (183)    Darbo partija (4)
1. Geriausią filmą apie saugesnį internetą sukūrė Alytaus moksleiviai
2. Vaikai ir internetas
3. Internetas - socialinių įgūdžių mokykla jaunuoliams
4. Kas skaito paauglių dienoraščius?
5. Pristatomas naujas specializuotas tinklalapis www.esaugumas.lt
6. Vasario 7 dieną Lietuvoje bus pirmą kartą minima Saugesnio interneto diena
7. Saugus internetas
8. Kaip išlikti saugiam internete
9. Apsaugokite vaikus nuo „žalingo interneto“
10. WEB turinio filtravimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!