LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Žmonės, kurie iš didelės meilės išsižada asmeninio gyvenimo, gal ir praturtina save, tačiau neabejotinai nuskurdina tuos, kuriuos pasirinko mylėti."
Albertas Kamiu
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Sekimas ir privatumas
  Skandalai > Sekimas ir privatumas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2012-06-02
Amerikietiškas požiūris į sekimą: 2012-ųjų metų gegužė

2012 metų gegužės 22 dieną, JAV Senato Žvalgybos komitetas balsavo už FISA įstatymo pataisos veikimo pratęsimą (terminas baigiasi 2012 m. pabaigoje).

Balsavimas – tai pirmasis Barako Obamos administracijos žingsnis, pratęsiant įstatymo, kuris, siekiant užkardyti teroro atakas, leidžia perimti amerikiečių elektroninius laiškus ir skambučius į užsienį be teismo orderio, galiojimą.

Pataisa, kuriai pritarė dar Bušo administracija po rugsėjo 11 teroro aktų, leidžia kontroliuoti komunikacijas be specialaus orderio kiekvienam asmeniui, paskirto pasiklausymui, jeigu asmuo nėra amerikietis ir yra už JAV ribų. Tad generalinis prokuroras ir nacionalinės žvalgybos direktorius gali gauti iš teisėjo orderį neriboto žmonių skaičiaus masiniam pasiklausymui.

Teisių gynimo organizacija American Civil Liberties Union (ACLU, liet. – Amerikos piliečių laisvių gynimo sąjunga) 2008 metais ginčijo šį sprendimą kaip prieštaraujantį konstitucijai. Ieškovai tvirtino, kad jie turi pagrindo ieškiniui, nes jų susirašinėjimas su adresatais užsienyje gali būti perimtas. Apeliacinis teismas sutiko ir panaikino federalinio teisėjo, maniusio, kad ieškovai neturi legalaus pagrindo ieškiniui, sprendimą.

Tačiau neseniai JAV Aukščiausiasis Teismas sutiko surengti klausymą dėl JAV vyriausybės apeliacijos. Vyriausybė tvirtina, kad žurnalistai ir advokatai vis dėlto neturi teisės ginčyti teisme šią JAV vyriausybės veiklos dalį.

„Kritiškai svarbu, kad vyriausybinės sekimo programos būtų konstitucinių apribojimų subjektas, bet Administracijos veiksmai leis izoliuoti būtiniausias pasiklausymo programas nuo teismų kontrolės“, - pareiškė apie tai Džamilis Džaferis (Jameel Jaffer), ACLU juridinio direktoriaus pavaduotojas.

Klausymas greičiausiai vyks šiemet spalį, o sprendimas bus paskelbtas 2013 metais.

Be to, leidinys CNET sužinojo, kad FTB suformavo naują padalinį – National Domestic Communications Assistance Center (NDCAC, liet. Vidaus komunikacijos paramos centras), kuriam pavestas uždavinys sukurti naujas sekimo technologijas, taip pat ir sekimo internete, bevielio ryšio perėmimą, ir internetinės telefonijos, tarp jų ir Skype.

Naujoji struktūra bazuojasi Kvantike, ją sudaro tiek FTB, tiek ir JAV Maršalų tarnybos (Teisingumo ministerijos padalinys), o taip pat ir kovos su narkotikais agentūros DEA agentai. Leidinys primena, kad Kvantikas jau keletą metų yra Silikono slėnio analogas sekimo technologijų srityje: ten bazuojasi FTB Operacinių technologijų valdyba ir Tyrimų ir inžinerijos padalinys, Kovos su narkotikais agentūros Tyrimų technologijų valdyba ir JAV Maršalų tarnybos Techninių operacijų grupė. 2008 metais Wired.com rašė, kad FTB jau tiesiogiai prieinami stambiausi bevieliai tinklai per supergreito priėjimo tašką Kvantike.

CNET duomenimis, NDCAC turi tapti technologine dalimi bendros FTB darbo internete programos, kuriai Senato komitetas praėjusią savaitę skyrė 54 mln. dolerių. Ne mažiau svarbus legalus programos aspektas: FTB ketina įtikinti internetines kompanijas neginčyti naujo įstatyminio akto, kuris pareikalaus iš socialinių tinklų ir internetinės telefonijos tiekėjus sukurti galimybes slaptam sekimui vykdyti.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Korupcija (22)    Pramoginiai šokiai (2)    Delfinologija (4)    KGB (35)    Arkliai (12)    Filatelija (11)    Maxima (10)    Vilniaus bendruomenės (4)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Telekomunikacijos (188)    Vandens slidės (2)    Įdomybės (87)    Gimimo diena (3)    Garso sistemos (15)    Brendis (6)    Duomenų apsauga (3)    Apskaita (15)    Nusikaltimai (6)    Barai (7)    Mokykla be narkotikų (20)    Radvilos (32)    Vilius Navickas (2)    Kalbos kultūra (39)    Kulinarija (181)    Atleidimas (4)    Filmai (91)    Turizmas (151)    Toyota (2)    Krikščionybė (135)    Geležinkeliai (4)    Pyktis (6)    Krikščionys demokratai (3)    Domenai (11)    Škotų aviganis (3)    Rokeriai (3)    Partijos (41)    Krašto apsauga (27)    Statyba (29)    Aiškiaregiai (11)    Sektos (12)    Mokesčiai (8)    Netolerancija (6)    Skolininkai (12)    NSO (33)    Žindymas (14)    Romas Kalanta (4)    Drakonai (36)    Skamp (16)    Kabala (6)    Psichologija (89)
1. Kolektyvinio intelekto technologijos ir privatumas
2. Britanijoje - skaitmeninis pavojus
3. Didžioji Britanija juda visuotinio sekimo link
4. Slaptas sekimas vietoje atviros kovos
5. Slaptas sekimas – neišvengiama tikrovė
6. Amerikoje kuriamos visuotinio sekimo technologijos
7. Didysis brolis jau čia
8. Visuotiniam sekimui – žalia šviesa
9. Sekimo virusas
10. Europiečių saugumas mainais į privatumą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!